Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondtok nevelési praktikákat,...

Mondtok nevelési praktikákat, amik nagyon hasznosnak bizonyultak? Amit kár, hogy nem tudtál korábban?

Figyelt kérdés

Nem módszerekre gondolok, mint pl a suttogó, hanem apró trükkökre.

Nekem pl sokat segített ez: "ne tiltsd, hanem kérd az ellenkezőjét"

vagy

"ha választania kell, a gyerek általában a második lehetőséget választja. eszerint kérdezd"

Ilyesmikre gondoltam.


2011. ápr. 7. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

-ne azt hangsúlyozd ki ami rossz, hanem ami jó (miért nem akkor látsz, amikor jó vagyok)

-ne dőlj be a hisztinek

-middig légy következetes

2011. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

- Nem kell kikapni azonnal az ágyból, ha megmukkan, vissza tud aludni egyedül is.

- Nem kell eröltetni a szobatisztaságot, amikor eljön az ideje, jelezni fogja.

- Hozzátáplálásnál lassan kell haladni, hogy kiélvezze az új ízeket de pedig megutálja.

- Fölösleges a járássegítő, úgy is a szék tologatása lesz a menő.

- Fölösleges a sok játék az első évben, a legjobb játék az üres ásványvizes palack és a WC papír guriga. Na meg a konyhaszekrény tartalma.

:o)

2011. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

- Evésnél nem mindegy milyen kanalat használunk, pl. a kéket utálja, a sárgával mindent eszik. VAgy ha fém kanalat használok és megcsörren a tányéron, nem eszik tovább.

- Ha hideg az ágynemű, képtelenség elaltatni benne a gyereket :)

- Altatásnál, vagy mikor babakocsiban vagy gyerekülésben ül, (és nyugodt), nem szabad a "szemébe" nézni, mert azt játékra való felhívásnak érti és máris vége a nyugodt perceknek.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de még sok érdekes "dolga" volt/van a fiamnak. Az biztos, hogy mostanra megtanultam, legyek nagyon nyitott gondolkodású, ha róla van szó, mert mindig meglep valami újdonsággal :)

2011. ápr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok mindent meg lehet velük beszélni, sokkal több mindent ért, mint gondolnád. Soha ne csapd be, ne szökj el előle. Este alakítsatok ki alváshoz készülő rutint: egyre halkuljatok, lehet neki mondani, hogy most vacsi, aztán álmosak vagyunk, ásítunk, megyünk aludni, ugyanaz az egy altató. Ha szüksége van Rád, legyél ott: ha éjjel bármikor szólít, vagy megriad, mindig ugrok, megölelgetem, kap inni és fekvés vissza (nincs beszélgetés, villany). Korán szoktasd más emberekhez, babás közösségbe.
2011. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!