Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Írnátok altatással kapcsolatos...

Írnátok altatással kapcsolatos trükköket, praktikákat?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányomnak minden este kész tortúra az elalvása. Több, mint egy órán át tart, mire nagy nehezen sikerül. Még szopizik, és régebben el is aludt közben, de mióta nem alszik bele a szopiba, azóta ez megy.. Mit tegyek, hogy segítsem Őt az önálló elalvásban?
2010. febr. 22. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, ez egy förmedvény, csak összekevertem a címét az Éjszakai gondoskodással. (Sorry)
2010. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk csak az vált be, hogy egyszer hagyom aludni délben (másfél - két órát alszik), és este fél 9- 9 körül már szinte magától elalszik (nem szopik már régóta), cumisüveggel a szájában az ágyában. Ha elaludt, elveszem tőle. Pillanatok alatt megy, de csak akkor, ha elég álmos. Ha nem, akkor várunk... van, hogy néha fél 12-ig is.. De ez csak akkor fordul elő, ha véletlenül kétszer alszik egy nap.. néha még előfordul, de pont emiatt tudatosan nem hagyom délelőtt aludni.


Tiéd mikor, hányszor alszik napközben?

2010. febr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elöször is az hozott nálunk áttörést, hogy 1,5 évesen lecseréltük a rácsos ágyat normálisra (oldalt magasító majdnem végig).

Már ettől sokkal nyugodtabban aludt.

Aztán melléfeküdve 20-40 perc alatt bealudt utánna kimentem csöndben.

Sokat forgolódott persze volt úgy hogy plüss álatot tettem a szemére (ez is segítet).

Néhány hét után aztán egy éjszakai megébredésnél fárad voltam és tel volt a hócipőm. Amikor ki jött a gyerek pojénból azt mondtam "Kicsim éjszaka van még, menj szépen vissza alaudni!"

Nem gondoltam komolyan persze de ő igen! :)

Na azóta néhán ykihágással, de egyedül aludt el.

2010. febr. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is sokat kínlódtam mire megtanítottam a babómat egyedül elaludni. Nos én a napirend és rendszeresség híve vagyok, nekem is szopizott még a másfél éves babám, viszont én akkor már csak este adtam 10 percre cicit, majd kb 2 hónap alatt elhagyta, alig volt már tejem. Ő is el akart aludni mindig szopi közben, d nem hagytam. Az én technikám ez volt: 18 órakor vacsi, fürdés, majd fél 8-kor altatás, ami úgy nézett ki, hogy szopi, majd egy fél üveg vizecske cucisüvegből közben a karomban volt és én mesét olvastam neki, majd szeretgetés, ölelgetés, énekletem egy altatót és betettem a kiságyba. Szépen nyugodtam beszéltem hozzá, jóéjszakát, szeretlek, szép álmokat... És leültem mellé a szőnyegre. Eslő este sírt nagyon, de mindig szépen lefektettem megnyugtattam, majd elaludt, második este már csak 1-2 percig sírt, majd harmadik este, már semmi gond nem volt és szépen végig aludta az éjszakát, reggel kipihenten jókedvűn ébredt. Azóta is megvan az esti szertartás, bár már 2 éves múlt, de még mindig 7-kor fürdés, majd fél 8-kor mesélek neki, utána bebújunk anya ágyába, nézzüka tévét, imádja a reklámokat, kb 15 percig így összebújunk, utána tévé kikapcsol és be az ágyba, cucis üvegísajna még mindig van egy kis vizecskével ezt kellene már elhagyni. Majd alszik fél 9-re legkésőbb és reggel 7- fél 8-ig.

Tehát a rendszeresség fontos, mert a babák így tudják megkülönböztetni a nappalt az éjszakától, tudatosítani kell bennk, hogy este aludni kell, akkor nincs játék, és ha határozott vagy és következetes, nem dölsz be a trükköknek, mert bizon tudnak ám trükközni, akkor minden rendben lesz ékb 2 nap alatt megtanítod aludni. Csak nem szabad idegeskedni, nyugodtnak kell lenni és türelmesnek!! Ez a lényeg.

Szép napot és minden jót nektek. Sok sikert.

2010. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! Remélem hamarosan rendeződik a dolog! Én rajta leszek!:-)

Mindnyájatoknak jó egészséget és szép napot kívánok!

2010. febr. 24. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!