Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megszóltak a bölcsiben, mert...

Megszóltak a bölcsiben, mert kopottabb, divatjamúlt holmiban jár a gyerekem. Nagyon rosszul esett - vag csak túlspirázom?

Figyelt kérdés

Nem foltos, v szakadt holmikról van szó, hanem kopottasabb, régebbi tipusú cuccokról. Mindig tiszta, rendes, csak épp nem divatos szegénykém.

Nagyon vacakul állunk anyagilag, örülök, hogy a csekkekre meg kajára jut, és mások nem látnak bele a pénztárcánkba, akkor miért viselkednek így? Persze van szép holmija is pár db, orvoshoz stb, de bölcsibe nem adom rá játszósnak.

Én is szeretném divatosan öltöztetni, de egyszerűen nem telik rá. Miért kell beszólniuk? Gondolhatnák, hogy ha megtehetném, én is legszebben járatnám szívem szerint :-(

Az legrosszabb, hogy már ő is mondogatja néha, hogy mit hallott, mit mondtak a ruhájáról. 2.5 éves, okos kislány, szeretne tetszeni másoknak... legalább őelőtte ne beszélnék ki a ruháit!

Próbáltam jelezni a gondozónőknek, "persze-persze", bólogattak, de aztán ugyanúgy hallom a sutyorgást meg látom a fintort az arcukon és a szomorkodást a lányomon.

Nagyon rosszul esik! Vagy csak én reagálom túl szerintetek?


2011. ápr. 8. 09:57
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
85%
Nem reagálod túl. Igazad van.
2011. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Nem reagálod túl, és jogos, hogy bánt. Nemtudom egyes emberek mért ilyen bunkók. Igazán lehetne felnőtt létükre annyi eszük, még ha van egy véleményük, azt akkor sem előtted, és a gyerek előtt nyilvánítsák ki.

Nagyon sajnálom, hogy így álltok, remélem helyrejöttök anyagilag. Sajnos ismerem a pénztelenséget én is. Mi is hónapról hónapra élünk, albérletbe, és sokszor az egész élet olyan kilátástalannak tűnik. De csak pozitívan szabad gondolkozni, BIZTOS, HOGY LESZ JOBB IS!

Szép napot kívánok, és ne búsulj!

2011. ápr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
2%
téged egyáltalán nem sajnállak mert amikor úgy döntöttél gyereket vállalsz tudtad hogy egy vagyonba fog kerülni. a szegény kislányt viszont sajnálom, jobbat érdemelne.
2011. ápr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Na ezekről a bunkókról beszéltem, tessék itt van máris egy. Csak az nem jut eszébe, hogy bármikor fordulhat a kocka. Akinek most jól megy, lehet még csóró, és fordítva.
2011. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy anyagilag rosszul álltok :(:(:(:(


Egyáltalán nem reagálod túl, SŐT !!!!!!!!!!!!

Teljes mértékben igazat adok neked. Miért járassuk a gyereket márkás vagy éppen makulátlanul jó állapotban lévő ruhába az oviba ?!?!?! Sosem fogom megérteni!

Én szüleim se vittek úgy be tesómmal, mivel tudták, hogy kiszakadnak és durván koszolódnak a ruhák az oviban.

Mivel a gyerek játszik, fetreng, etc. Tesómmal valamennyire ott tanultuk meg megbecsülni a dolgainkat.

Én sem fogok másképp tenni a gyermekemmel. Lehetőség szerint megkap mindent, de az, hogy valaki azért leszóljon, mert éppenséggel pl. nem a 25ezer forintos Nike cipőben viszem a gyereket az ovodába ... lehet nem állnék jót magamért.... :/

2011. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
igen mindig ezzel takaróztok, hogy jaj hát amikor terhes lettem még jól éltünk hirtelen lettünk szegények. persze persze mindenki hirtelen lett az és a jólétből nem maradt semmi tartalék, befektetés, üzlet....
2011. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat, a megerősítést és a bíztatást.


A harmadik válaszolónak üzenem, hogy nem kértünk a sajnálatodból. Sajnos nem önhibánkból kerültünk ilyen helyzetbe, de nyilván neked hiába is magyaráznám. Én úgy gondolom, hogy még mindig jobb, ha szegénységben, de nagy-nagy szeretetben és összetartozásban nevelkedik egy gyerek, mintha jómódban, de érzelmi ridegségben, vagy netán még rosszabb gondok közepette. Mi minden tőlünk telhetőt megteszünk érte, és ez máris több, mint ami sok-sok kisgyereknek kijut. Nem hiszem, hogy szégyenkeznem kellene, amiért jelenleg szegénységben élünk. Sajnáld inkább azokat, akik éheznek, meg testi-lelki terrorban élnek. Mindenesetre és FELpontoztalak, mert megtiszteltél a véleményeddel.

2011. ápr. 8. 10:14
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokaknak csak adddig ér az agya, mint a "kedves" rosszindulaúbeszólóknak! Sajnálom, ha nem ér fel valakinek az értelme, hogy abból ítéljen meg másokat, hogy azon esetleg a legmenőbb, legdivatosabb ruhák vannak-e vagy sem... Hát, igen, sajnos ide jutottunk a sok agymosottal... nem az számít, hogy kiben mi van belül, hanem, hogy mije van..

Kedves kérdező! Nagyon sajnálom, hogy ennyire rosszulálltok anyagilag! Sajnos manapság ez egyre gyakoriobb! Igyekezz minél többet dícsérni a kislányodat! Ne csak a ruhája miatt (igen, amiatt is), hanem azért, amilyen, amit tesz! Így kicsit kompenzálod a környezet negatív hatását! Magyarázd el neki, hogy az ő ruhája is szép, van neki is nagyon csinos ruhája, csupán a bölcsibe, játszótérre ezeket inkább nem adoda rá, mert bekoszolódnak. Mondjuk, nem értem azokat a szülőket, akik reggelente beviszik a bölcsibe, oviba a kis "divatbabáikat" és a lelkükre kötik, hogy aztán nehogy koszos legyen a ruhájuk... persze, ezek a gyerekek nem is mernek majd felszabadultan játszani... Tudni kéne egy felnőttnek, hogy mit hová adunk a gyerekre... csini ruhát alkalomra, játszanimeg jó a kevésbé divatos is... Ja! A gondozónőknekmeg lehet, hogy kitálalnék... ha így se vagy megfelelő, ettől már kevésbé jó úgysem leszel!

2011. ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Tapintatlan idióták,ne törődj velük.Ha nem a te lányod lenne az idősebb mint az enyém,esküszöm küldenék pár ruhát.Lesz ez jobb is.Turiban nem tudsz néha kifogni pár divatosabb darabot?Néha olyan jókat találni.
2011. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megértem a gondodat. Azoknak a válaszadónak meg, akik durvák volt veled, azt üzenném, hogy a gyereknek van hol laknia, van mit ennie, szeretik. Nem véletlenül jár bölcsibe, hiszen csak olyan gyerekeket vesznek fel, akiknek dolgoznak a szülei. Senki ne jöjjön azzal, hogy előre kellett volna gondolkodni, hiszen pontosan mostanában romlott ennyit az emberek anyagi helyzete.

Amikor a fiam bölcsis volt, ott adták rájuk a "kincstári" játszóruhát. Tök jó ötlet volt, még úgy is, hogy bele kellett fizetni az árába.

Áthidaló megoldásként javaslom neked, hogy nézz körül a Vaterán, Teszveszen. Nagyon aranyos cuccokat lehet venni szinte fillérekért. Ha ügyelsz rá, hogy mondjuk a te városodból keress eladót, még postaköltség sincs.

2011. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!