Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történhat, ha egy kétéves...

Mi történhat, ha egy kétéves kisfiú lázát huzamosabb ideig semmilyen gyógyszer nem szünteti meg teljesen?

Figyelt kérdés
39,1-ről 38,4-re megy csak le, aztán vissza is ugrik. És mi a teendő? NÉgyóránként lázcsillapító? Erdélyiek ha vagytok, a Novocalmin kúpot miyen gyakran adhatom? (orvosi előírásra adom 39 felett)
2009. márc. 1. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Az az igazság,hogy a lázat akkor kell csillapítani,ha nagyon magas.Ez pedig a 38.5C fölötti láz.A láz az jó dolog a betegségben,mert a szervezet maga égeti ki a vírust/baktériumot.Nem kell mindenáron levinni.Pl hőemelkedést abszolút nem kell kezelni,csak orvoshoz vinni a gyereket,mert megváltozott egészségi állapotot jelez.Mivel nálatok igen magas lázról van szó azt ajánlom (bár ez csúnyán fog hangzani)kísérletezz több lázcsillapítóval,természetesen ÉS EZT HANGSÚLYOZOM CSAK ORVOSI ELLENŐRZÉS MELLETT/JAVASLATRA!!!Minden jót nektek!
2009. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ekkora lázat nem is szoktam gyógyszerrel csillapítani. Sok folyadékot próbálok itatni vele, törölgetem a homlokát, esetleg lemosom langyos vízzel, kicsit hagyom fedetlenül a pelenkázóasztalon, ha nincs hideg a szobában - hadd hűljön a kis teste. Esetleg 10-15 golyó Belladonát feloldok egy deci vízben és azt kortyoltatom vele.
2009. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a hűtőfürdő jött be ,szinte alig használtunk más lázcsillapítót. Normál, kb 37 fokos vízbe kell tenni a babát,majd lassan,fokozatosan kb. 30 fokra lehűteni a vizet. Ennél hidegebbre semmiképp nem ajánlott.
2009. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!