Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Régebben felszabadult, vagány...

Régebben felszabadult, vagány (figyelemzavaros hiperaktív) kisfiú miért lesz rettenetesen szorongó?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Mert mindenki problémás gyereknek kezeli valószinűleg úgy hogy semmi baja csak élénk csak könyebb rásütni egy bélyeget mint foglalkozni a gyerekkel.
2011. okt. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én pont ellenkezőleg érzem,azaz minden körülötte forog,túlzottan sokat foglalkoznak vele.

Persze az is benne lehet amit írtál,hogy érzi ,hogy egyre inkább elkönyvelik "problémás"-nak ,pedig talán még ott tart,hogy szeretne megfelelni a normáknak,de érzi,hogy akadáyba ütközik az állapota miatt.

Idő kérdése és feladja a megfelelni vágyást...mert szegény úgy érzi majd,hogy felesleges az igyekezete,akkor sem tud úgy megfelelni ahogyan ő szeretne.

2011. okt. 12. 08:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy egy energiától, tenni vágyástól duzzadó embert, ha korlátok közé szorítunk, akkor lesz baromira szorongó. Középutas megoldást kell kialakítani, ez leginkább sporttal szokott sikerülni. Én sem szeretem az olyan bélyegeket, hogy figyelemhiányos, hiperaktív. Próbáljátok meg sporttal kezelni ezt. Ott tanul fegyelmet, és rengeteg energiát tud lekötni értelmes dologgal.
2011. okt. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Én sem szeretem az olyan bélyegeket, hogy figyelemhiányos, hiperaktív."


Ezt kifejtenéd?

Szerinted nem létezik ilyen,csak nyugtalanabb,mozgékonyabb,öntörvényűbb temperamentum amire meglehetnek a megoldások,ha a gyerek igényeit figyelembe vesszük,azaz biztosítjuk számára a rengeteg élményt,mozgáslehetőséget ?


Bár csak az óvodában is így gondolnák,meg persze később az iskolában...de jól tudom,hogy nagyon-nagyon kemény menet vár még miránk...

2011. okt. 12. 16:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Most vettem észre, hogy kérdeztél tőlem. Igen, én úgy gondolom, ahogyan leírtam. De szakember nem vagyok, kétségtelen. Viszont nagyon trendinek tartják most rengeteg gyerekre rásütni ezt a hiperaktív jelzőt. Én tuti nem hinném el, nem így közelíteném meg.

Én a rövid leírásod alapján úgy gondolom, hogy még keresgélni kéne, hogyan kell őt jól kezelni. Szakembert keresni, jó nevelőt, neki való programokat, sportot. (Egyébként a különleges képességű gyerekekre (indigó gyerek, csillaggyerek, stb. )is mindig azt mondják, hogy hiperaktív, betörhetetlen, kezelhetetlen.)

2011. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!