Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lanyom 22.5 honapos es nehezen...

Lanyom 22.5 honapos es nehezen kezd el beszelni. Mostanaban kezd el ismetelni amit mondok de a szo elso 2 betujet vagy a legutolsot. Valaki hasonlo helyzetben? Tanacs?

Figyelt kérdés

Mindent megert barmit kerek vagy mondok neki de nehez igy megerteni mit mond.Keke,kaka,dodo stb.A szep szora azt mondja P.Nektek mikorra lett ebbol rendes beszed vagy csak rendes szo?Probal utanozni de csak igy.Tegnap is hiaba mondtuk neki hogy az nem bobo hanem bo-ci de o csak hajtotta hogy bobo.Minden auto,motor,mosogep brum brum.Hiaba mondom hogy az egy auto az a mosogep.Vannak olyan betus szavak amiket nem is mond vagy valami teljesen mast mond helyedte.Ne mond:r,t,u,i,s,h,z,c .Azimire azt mondja eme nekem a dorara hogy dodo es maganak a zoera csak mutodatja magat.Vannak fiu baratai akik hozza kepest nagyon levoltak maradva es mar sokkal szebben ismetlik az anyukajuk utan az egesz szavakat es nem csak az elso betuket.De az en lanyomat nem is erdekli.A baratai mar kerdezgetik mi ez?Neki ha mondom hogy ez egy...akkor sem igazan hatja meg.

Van valaki hasonlo helyzetbe?Tanacsok?


2011. ápr. 10. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyit udok tanácsolni,hogy legyél türelmesebb!Sosem gondoltam,hogy ilyet írok bárkinek is mostanában,hiszen én magam is ebben a cipőben járok/tam,de hidd el,a kislányodat éppen eléggé segíted,a többu jön magától.

A kisfiam januárban múlt 2 éves,az utóbbi 1 hónapban hatalmasat fejlődött.Egészen eddig a "mamán" kívül értemes szót nem mondott.Mondókázás,meseolvasás,dalok hallgatása,közös éneklés és sok-sok beszélgetés,magyarázás,kommunikáció- ezek mind megvoltak nálunk is,de nem beszélt a kisfiam.És láss csodát,egyszer csak elindult a nyelve.Fogalmam sincs,mi történhetett,egyszer csak elkezdte mondogatni utánam a különböző szavakat,pár napja rövid mondatokat alkot.Hihetetlen!!!

Pontosan tudom,mit érzel és tudom,hogy nehéz,de az idő mindent megold!Közhely,de így van.

2011. ápr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22,5 hónapos a lányom,és ugyanitt tartunk! Hányadikán született a tiéd,csak ugy kiváncsiságból?
2011. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Majus 30.
2011. ápr. 10. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam is így kezdte másfél évesen és pár hónap alatt eljutott a tiszta beszédig. Ez teljesen normális és hetek alatt óriásit tudnak fejlődni.
2011. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém május 29:-)
2011. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam 26 hónapos és ugyanitt tart, szóval ti hozzánk képest nagyon jól haladtok.
2011. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!