Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hazajövetel a kórházból a...

Hazajövetel a kórházból a kistesóval, hogy történt nálatok és mit szólt a 3 év körüli nagytesó? Milyen volt az első otthoni hét?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
bár nálunk 17 hónap van köztük, de azért leírom. A kicsi hozott ajándékot a nagynak, így a féltékenységet ki is lőttük. Az első hétre konkrétan nem emlékszem, tehát nem volt semmi kirívó eset, kértem ,hogy hozzon pelust, bodyt, tehát bevontam a feladatokba és tök ügyesen segített. Megbeszéltük vele, hogy óvatosan lehet a kicsit simogatni, nem nyúlunk a szemébe stb, ezeket be is tartotta. Nem volt semmi gond. Nektek is hasonló összeszokást kívánok!
2011. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak is hozott ajándékot a tesó, nem nagyot csak egy könyvet. Az első perctől nagoyn tetszik neki, hogy van testvére, simogatja, ha valahonnan hazajön az az első neki, hogy hol aa tesó? De nehéz volt megszoknia, hogy egész nap cicin lóg a tesó, nem ő az első, várnia kell. Semmilyen agressziónem volt a kicsi felé, felém és maga felé sajnos igen. Pont most kérdeztem itt, hogy nemkakilás hátterében állhat-e szorongás. Már három hónapos a kicsi azt hittem túlvagyunk a nehezén...de nem biztos...
2011. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt ajándékhozás - én nem tartottam és most sem tartom jó ötletnek. Konkrétan az történt, hogy le se sz@rt engem a nagy, hanem csak a kistesóval foglalkozott, órákat állt és nézte az alvó húgát. Bevontuk az összes napi teendőbe a pelenkázástól a fürdetésig, igazi szerelem van közöttük :)
2011. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
tesóméknál,hazamentek a kicsivel a nagyobb nézegette csodálgatta aztán közölte aranyos-aranyos de most már vigye vissza a tesóm a kórházba.....
2011. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem pont 4 és fél éve van a két gyermek között. A nagy fiú, a kicsi lány. Már a terhesség elejétől mindenbe bevontam a nagyot. Jött velem dokihoz, nst-re stb. Simogatta, nézte az uh képet stb. Nagyon várta a tesót:-) Mikor hazahoztuk akkor is örült nagyon, kezébe adtuk, pelenkázta, hozta a dolgokat, segített fürdetni stb. Azóta is nagy a szerelem köztük:-)
2011. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

21 hónap van két lányom között. Nagyon várta a kicsit, imádta. Össze-vissza puszilgatta. Anyósom már előtte pár hónappal vett a lánynak egy játékbabát pelenkával, káddal, mindennel, hogy ő is tudja "gondozni" a kicsit.

Igyekeztem nem elhanyagolni a nagyot, bevonni a picivel a munkába, segített fürdetni, pelenkázni, hozta a ruháit...

De szerencsém volt, a kicsi 4 hónapig csak evett és aludt. Persze pelusról leszokva mindig akkor kellett pisilni, mikor szoptattam...:-)

2011. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 év 3 hónap van köztük. Sokat beszélgezzünk előtte, hogy jön a kistesó. Hozott ajándékot. Nézegette, csodálkozott, hogy ki ez mi ez :-)) Igazából fel sem fogta igazán sztem. Az első napra emlékszem, hogy hirtelen azt sem tudtam mihez kapja, annyi mindent kellett csinálni. Egy pillnatra úgy éreztem, hogy jajj, ez nem fog menni, de már másnap minde ment mint a karikacsapás. A nagynak fura volt, hogy várnia kellett sokszor, a pisilés nálunk is így volt, most 8 hós a pici, de még a mai napig éppen akkor lesz éshes, szomjas a nagy mikor etetek. De imádja a tesót. Szeretgeti, puszilgatja, mondja, hogy szereti, persze mert hallja tőlünk, próbálok nagyon odafigyelni a nagyra, de nényleg, néha már a kicsit sajnálom... de vele még nincs annyi "tennivaló".
2011. ápr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!