Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vészeltétek túl a...

Hogyan vészeltétek túl a bölcsi/ovi első hónapjait, ahol a nagyobb bölcsis/ovis ( minden betegséget hazahoz ) és a kisebb gyerek otthon van még?

Figyelt kérdés
Szeptember óta bölcsis a 2,5 éves kisfiam, azóta 1 hét bölcsi, 1 hét otthon betegen. Azt mondják ez így megy mindenhol, ezt ki kell bírni, majd megerősödik a szervezete. Ráadásul a kisebb szinte mindent elkap tőle, még csak 6 hónapos. Elmondom miért jár a fiam bölcsibe még mielőtt nekem támadnának sokan: kisfiam egy eleven, rohangálós, kiabálós, meg nem állok estig típusú gyerek. Ha naponta 2x nem mozdulunk ki játszótérre vagy vmi hasonló programra akkor teljesen bepörög. Azt vettem észre,h már unatkozik sokszor otthon, ideig-óráig le tudom kötni ( autózunk, vonatozunk, rajzolunk, festünk, mesélünk...stb. ) de mindent megun elég hamar. Amikor gyerek társaságba mentünk mintha kicserélték volna, imádta, teljesen lefáradt tőle....úgy láttuk ez kell neki. Férjemmel arra jutottunk, h próbáljuk meg a bölcsit, ha ennyire tetszik neki és így is lett. Nagyon, de nagyon szereti. A gondozó nénik elmondása szerint egész nap játszik a többiekkel, eszik, alszik szépen. Otthon sokat mesél,h miket csinálnak, szóval egyértelművé vált számunkra,h jó döntést hoztunk. VISZONT, a betegségeket nem kalkuláltuk bele....Nem szeretném, ha így telne a tél,h 1 hét itthon, 1 hét bölcsi, se a fiam, se a pici lányom miatt. Ti mit csinálnátok? Hagyjam figyelmen kívül,h a kisfiam imádja a bölcsit és jót tesz neki? Vegyem ki csak, hogy ne legyen annyit beteg és ne adja át a kicsinek? Komolyan nem tudom mi legyen? Tudom, tudom.....itthon vagyok és mégis beadtam....biztos soknak megvan erről a véleménye. Rendben van, csak kérlek, hogy most olyanok írjanak, akik vmi ötlettel tudnak előállni vagy hasonló cipőben járnak! Köszönöm!
2011. okt. 25. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképpen nem venném ki a bölcsiből a nagyot, ha jót tesz neki és szereti, akkor az hatalmas törés lenne neki, és ezt szerintem otthon "bezárva" jócskán kiadná magából. Nem kell kivenni. Egy pár hét alatt átáll a szervezete, és egyre kevesebbet lesz beteg, azután pedig már nem is lesz az egyáltalán. Még egy kicsi kitartás, és minden megoldódik magától. Amikor beteg, akkor ne puszilgassa a kicsi arcát, csak a fejét, vagy a ruháját, és mosson sokszor kezet. Hidd el, a kicsinek is "jót tesz" a hazavitt bacikkal, mert erősödik tőle az immunrendszere neki is.
2011. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez sokat segített, tényleg, Olyan bizonytalan lettem, de amit én is tudok,h szereti a bölcsit.
2011. okt. 25. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem venném ki a bölcsiből, ha ennyire bevált nála.

A bölcsis/ovis betegségeken bizony át kell esni. Ha egy év múlva lenne ovis, akkor lenne betegesebb és akkor hordaná haza a tesónak.

Én már "könnyen" mondom ezt, mert már a harmadik is ovis. A nagylányom (1.) volt sokat beteg kiscsoportban, hordta haza rendesen a középsőnek is. A középső már lényegesen kevesebbet volt beteg az oviban, de azért juttatott belőle a legkisebbnek is valamennyit. Ő viszont már alig hiányzott tavaly betegség miatt az oviból.

Most pedig, mikor már dolgoznom kell, ez nem utolsó szempont, hogy nem most kell táppénzre mennem velük.

2011. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
igen, én sem venném ki a bölcsiből - és így a nagy is meg a kicsi is megedződik, mire neked menned kell vissza dolgozni, úgyhogy akkor majd nem lesz akkora kiesés a munkából - jobb így túlesni rajta, míg otthon vagy
2011. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsöff85 ***** válasza:
100%
Örülj h felvették. Nálunk ha tesó születik ki kell venni a bölcsiből... :S
2016. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!