Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen alváshoz még cumizik...

3 évesen alváshoz még cumizik kisfiam. Szerintetek ki fog állni a maradandó foga? Most nem áll még ki, de ezzel riogatnak.

Figyelt kérdés
Szeretném leszoktatni, mindenben olyan kis ügyes, okos, de a cumihoz annyira ragaszkodik és igazából nem is bánom, hogy cumizik, csak a fogainak ne tegyek rosszat ezzel.
2011. ápr. 14. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem fognak kiállni. De ha mégis,ezek még nem maradandó fogak. 6 éves kora körül kihullanak.
2011. ápr. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Dehogyis. Én alváshoz még 8 évesen is szopiztam az ujjam. Nagyon nehezen szoktam le róla, szegény anyuék.....

Már akkor, őket is ilyenekkel idegesítették, anyu meg azt mondta, hogy nem tudok vele mit tenni, nem alszik nélküle, azonnal felkel, ha elalvás után kiveszem a szájából. Már annyira bosszantotta anyut a sok jóakaró, okos ember, hogy azt mondta, hogy a fogszabályzósnak is kell valamiből élni. Majd rendbe hozzuk. Ehhez képest SOHA nem kellett, olyan cövek egyenes fogaim vannak, hogy sok soha nem cumizott, szopizott ember megirigyelné.

2011. ápr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Megnyugodtam :)))
2011. ápr. 14. 10:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Így van, ismerős kislánya 5 éves koráig cumizott, és semmi gond a fogaival.
2011. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ettől én is nagyon félek, mert az én 2 éves kislányom is nagyon cumifüggő.

Én kiskoromban cumiztam is, szoptam is az ujjam és kiálló fogaim lettek, kaptam is fogszabályzót. A tesóm sosem cumizott, az ujját sem szopta, ő is kapafogú lett, fogszabályzót kapott. A tesóm kislányánál is ugyanez volt a probléma, pedig ő sem cumizott.

Viszont ismerek egy 5 éves kislányt, aki most tette le a cumit és már látni hogy mennyire kiállnak a tejfogai. Pedig a szüleinek nincsenek kiálló fogai.

Úgyhogy nem mindig a cumi tehet róla, az is lehet hogy öröklődő.

2011. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én 7 éves koromig cumiztam és bizony a 2 első szemfogam kiáll.
2011. ápr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jövök az ellenpéldával.


A nagyobbik fiam 2.5 éves volt, amikor el kellett hagynia a cumit. Ugyanis a metszőfogai annyira előre kiálltak már a cumitól, hogy a fogdoki elmagyarázta, hogy ha ez így folytatódik, maga az állakapocs csont, a fogmeder is eldeformálódhat, és a maradandó fogai is csámpásan, előre állva nőhetnek ki.

2 hét alatt felejtette el a cumit. Most 3 éves, fél éve nem cumizik, és a fogai szépen vissza igazodtak azóta. Ma voltunk kontrollon:)

2011. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
22:02-es, ettől félek én is.Mert a doktornéni már ránézésre megállapította hogy cumizik a gyerek.Ez már jelenthet valamit :(
2011. ápr. 15. 09:27
 9/12 anonim ***** válasza:

22:02 vagyok


Sajnálom:( Látod, semmit nem érnek az úgymond fogszabályozós cumik...


Hidd el, Neked kell erősnek, határozottnak lenned, amikor elveszed a cumit. Tudom miről beszélek:) Sír, sír, de bele fog törődni, hogy nincs cumi. Az ő érdeke is és ennyi idősen már szépen el lehet neki magyarázni, hogy mi miért történik. Mi először nappalra vontuk meg a cumit, majd éjjelre. 2 hét volt, de nem is volt olyan vészes:) Kitartás!!!

Inkább, mint hogy később komolyabb baj legyen, és itt nem a fogszabályozóra gondolok.

2011. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, mire gondolsz komolyabbra??
2011. ápr. 18. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!