Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy hozzam fel a játszóról?...

Hogy hozzam fel a játszóról? Adnátok tippeket?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom nem akar sose feljönni. Naponta kétszer hisztivel jövünk fel (ebédelni, és este ). Már sok mindennel próbáltam csalogatni, de semmi nem használ.
2011. ápr. 15. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy megy a dolog, hogy megmondom neki, hogy "még kétszer lecsúszol a csúszdán, és megyünk haza". Persze ez nem mindig válik be, van amikor háromszor is le akar csúszni, mielőtt indulunk, de az még belefér.
2011. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés.Nálam a leg hatékonyabb az a feldobom a válamra,és ő üvölt meg rúgkapál egészen az ajtóig:-) Sok mindennel csalogatom,eszünk,iszunk,játszunk,dvdzünk,jön apa,megkeressük a cumit,stb néha beválnak néha nem.Néha nálunk is beválik a még kétszer lecsúszolos dolog,igaz hogy általban 3 lesz belőle,de már akkor ő is tudja hogy nemsoká hazamegyünk.
2011. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van :(

Vagy azt csinálom, hogy még 1-2-3 akárhányszor lecsúszik, aztán mehetünk. Vagy kitalálok valamit, pl menjünk macskát nézni. Vagy bevárunk valakit, aki szintén jön hazafele, és őket elkísérjük egy darabig.

Fontos, hogy ne az legyen, hogy na gyere lányom, indulunk, hanem előtte szólj neki jó fél órával, hogy majd indulunk, aztán indulás előtt még legalább 5-ször szólj neki, hogy lelkileg készítse magát ő is.

Nálunk legjobban az jön be, ha valaki más is épp indul haza. De ilyet mindig találunk, hiszen délben sokan jönnek haza az ebéd/alvás miatt, és este 6-kor is sokan indulnak haza vacsi/alvás miatt.

2011. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazság szerint a játszóról még én is elcsalogatom, de a ház előtt már ordít, és feljönni nem akar.

Az egész lépcsőház hallja hogy üvölt, mintha nyúznám ,míg felérünk a harmadikra. Aztán van hogy a lakásban is folytatja még. Áll az ajtó előtt, és ordít..

Semmi nem használ..

2011. ápr. 15. 13:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam, hogy minden alkalommal valami pici dolgot (Kinder-figura, ujjbáb, nagyon kicsi plüss, kavics) eldugunk valahová a ház körül. Mondogattam neki, hogy siessünk haza, nézzük meg,hogy megvan-e még, nem vitték-e el a cicák, gólyák, kutyák, mikor mi a sláger:) Most éppen a gólyák:) 27 hónapos a kisfiam, ezzel a csellel egyelőre jól elvagyunk.
2011. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát nálunk úgy megy, hogy szólok neki kb. 15 perccel azelőtt h el akarok indulni, hogy nemsoká megyünk haza, mert ebédelünk. majd még 2x, mielőtt indulunk, amikor meg indlunk akkor mondom h na induljunk. persze ilyenkor mindig kitalálja hogy x dologra még neki feltétlen fel kell mennie...jó, még oda felmehet, kihangsúlyozom, hogy ez az utolsó. ő persze még egy utolsót akar menni, de azt nem engedem, megmondom, hogy tudod, az utolsó az utolsó. párszor volt csak ebből hiszti, amikor kipróbálta, mennyire komoly ha azt mondom márpedig most megyünk, olyankor bepakoltam a babakocsiba, vagy fogtam és vittem, szó nélkül. már nincs hiszti , mert megtapasztalta, hogy komolyan gondolom ha azt mondom megyünk. alapvetően nem vagyok egy szigorú szabályokon lovagló szülő, de amit megkövetelek azt igen. pl. evés előtt kézmosás, ha megyünk akkor megyünk...de pl. nem zavar ha csupa víz lesz otthon a konyha mert ő a kis konyhájában mosogat. vagy buborékot fúj és közben 5x kiönti a szappanos lötyit. stb :) visszatérve, otthon ha lenyugodott, megbeszéltük, hogy anya ezt nem szereti, ha szól akkor jönni kell, mert ebédelünk, és délután megint megyünk majd. szóval így volt. hamar rájött, hogy hiába vergődik.

sztem ha következetes vagy, akkor nálatok is lemegy ez az időszak hamar. nem szabad se könyörögni, se fenyegetőzni, egyszerűen nem kell a hisztinek semmi figylemt tulajdonítani, és akkor mive a kutya nem törődik vele, el fogja hagyni. :)

az enyém 2 éves 4 hónapos

2011. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó, amit a 13:36-os válaszoló írt, köszönet érte! :))))

Amúgy én is azt szoktam, hogy szólok neki, hogy nemsokára indulunk, csússzon még 1-2-t. Ha hisztizik, akkor a vállamra vagy a hónom alá kapom :)

2011. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!