Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogmosás elkezdése csak 2,5...

Fogmosás elkezdése csak 2,5 évesen?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, akkor kell, ha kibújtak az első fogak. Ehhez képest meglepve olvasom a családinet egyik cikkét a 2 évesekről... :


Kutacsai teljesen összezárultak. Befejeződött tejfogazatának kialakulása /2,5 éves korig/. Elkezdhetjük a fogmosást. Korábban nem ajánlatos, mivel abban az életkorban a fogzománc még nagyon sérülékeny. Érdemes felkeresni a fogorvost, hogy első alkalommal csak ismerkedésre és ne kezelésre kerüljön sor, így a későbbiekben sem fog félni. Soha ne csapjuk be, ha fáj a foga, ne mondjuk azt, hogy csak megnézik és nem csinálnak semmit. Jobban elfogadja a helyzetet ha őszintén és játékosan felvilágosítjuk.


2011. ápr. 19. 01:15
 1/8 A kérdező kommentje:
2011. ápr. 19. 01:16
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
haverom gimi 4. be kezdte el mosni :D :D :D de sose volt büdös a szája, igaz minden nap ette megfele az almákat :D
2011. ápr. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok fogorvos,de hiszek a cikk írójának.

Régen sem mosták a pici fogait,mégsem voltak rosszak a gyerekek fogai.

Igaz,hogy akkor még nem volt külön a babáknak kifejlesztett

fogkefe,amit a gyártók elakarnak adni. Ehhez pedig kell az elmélet.

Az anyukákat a legkönnyebb megvezetni, a "legújabb " kutatások szerinti elmélettel.

2011. ápr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Én meg nem hiszek a cikk írójának. 2 éves korig is pont elég lepedék rakódik le a fogakra, a lepedék pedig tele van baktériummal, ergo azonnal elkezdhetnek szuvasodni a kis fogacskák - és igen, pont azért, mert a fogzománc sérülékeny!!! Nem véletlenül vannak feltalálva a babafogkefék, babafogkrémek.

Millió gyermek- és fogorvos mondja, hogy fogat kell mosni, ahogy vannak a babáknak fogai, ápolni kell őket, ez az egy hülye meg nem ajánlja. Na most vajon kinek lehet igaza? A milliónak vagy ennek az egy hülyének?

2011. ápr. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én is olvastam,de csak legyintettem.mondjuk amit ír az nem zárja ki azt hogy előbb nem lehet elkezdeni.de ilyen korban már fontos.A másik,meg egy ismerősöm kislánya annyi idős mint mi,2 éves.beteg lett és el kellett menniük a szájsebészetre.anyuka még sose mosta meg a fogait,mondván nem hagyja,de a fogorvos bizony leszedte a rá rakodó lepedéket,mert szuvasodáshoz vezet,és mosásra utasította anyukát.szóval ennyit a 2,5 éves nem fog mosásról.
2011. ápr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, szép is lenne, és az nem igaz, hogy nem mosták a gyerekek fogait. Szüleimnek is mosták már elég korán. Az igaz, hogy nem voltak babafogkrémek és kefék. De normál fogkefével és ici-pici felnőtt fogkrémmel megoldották. Ha belegondolunk 2 év alatt mennyi lepedék képződik a fogain. Nem is érezné jól magát.
2011. ápr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez is olyan, hogy valaki így valaki úgy.

Épp a minap nézegettem a kisfiam fogait, és az egyik rágófogára azt hittem lyukas, pedig csak egy darabka kakaós kalács maradék volt benne, de az első fogain is sokszor látok lepedéket, én nem hagynám úgy éjjelre, hogy szépen megerjedjen és bacik telepedjenek meg rajta. Én azóta mosom neki, mióta 4 kinőtt egymás mellett. Most lesz 2 éves, már egy ideje fogkrémet is használunk.

2011. ápr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én is mosom, kb. 8 hónapos kora óta. (akkor már 4 volt nek).
2011. ápr. 23. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!