Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti a fogmosás miatt! Mit...

Hiszti a fogmosás miatt! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Két éves lányom minden este hisztit rendez le, mikor fogmosásra kerül a sor. Eddig szépen moshattam neki, hagyta és utána még ő is sikálgatta magának, de egy ideje nem engedi és volt hogy le kellett fognom és sírva mostam a fogát. Váltottam fogkefét, fogkrémet, de ez sem használt, max. ő ügyetlenkedik a saját szájában, de nekem nem engedi. Mit csináljak, erőltetni így nem akarom, mert félek, hogy egy életre megutálja a fogmosást, viszont nem akarom fogmosás nélkül letenni aludni!?
2011. ápr. 30. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem eröltetném,igy tényleg utálni fogja.

Kisfiam a bölcsiben imád fogat mossni,de ittthon hallani se akar róla.

2011. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is hasonló volt, magának sikálgatta egy kicsit, de nekem nem akarta hagyni. Szintén előfordult, hogy lefogtam és ordított, rémes volt. Nem mondom, hogy mostmár zökkenőmentesek a fogmosások, de jelentősen javult a helyzet, 27 hónapos, mostmár kinyitja a száját és hagyja hogy megmossam a fogát, de csak kb. egy percig, és azt is megszakításokkal, kb. tízmásodpercenként összezárja a száját egy kicsit, majd újra erőt vesz magán, és megint kinyitja. Viszont ami nagy előrelépés, hogy este magától mondja mára tejivás után, hogy fogat kell mosni, és lelkesen megy is, még ha veszít is a lelkesedéséből, amikor a fogkefével közelítek hozzá. Nincs tuti tippem, amiket mi csináltunk, a következők:

- kitalált mese egy kislányról, aki nem hagyta, hogy az anyukája megmossa a fogát, és csúnya sárgák lettek a fogai, aztán fájni is kezdett, és fogorvoshoz kellett menni (igyekeztem azért úgy mesélni, hogy a fogorvos ne egy szörnyeteg képzetét keltse)

- az egyik uncsitesójának épp kilyukadt a foga, ezt sokszor felemlegettük, hogy biztos azért történt, mert nem hagyta, hogy az anyukája megmossa

- tételesen felsoroltam az aznapi menüt ekképp: nézd, ott maradt a tejbegríz a fogadon, mossuk le gyorsan! Ott meg barna a kakaóportól! A másikon meg egy darab husi! Ott pedig egy kis banánmaradék, tudod amit uzsonnára ettél! Így egy kicsit megfoghatóbb és elképzelhetőbb volt számára, hogy miért is kell fogat mosni, könnyebben elfogadta.

- Három féle fogkrém és két féle fogkefe várja a csapon, amik közül ő választhat. Dönteni minden gyerek szeret, így már nem is olyan nagy baj a fogmosás.

- együtt mosunk fogat, én pedig fogmosás után dicsérem magam a tükörben, hogy milyen szép fehérek lettek a fogaim (mondjuk ennek eredményeképp a játszótéren is néha elkurjatja magát, hogy anya, fehér a fogad! nekem is! nekem is!)

Sok sikert, kitartást!

2011. ápr. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hagyd,hogy ő csinálja!

Ez nálunk is bejött,és a példamutatás.Látta mútkor keresztapját fogat mosni,nagyon tetszett neki,még azt is megtanulta,hogy a fogkrémet kiköpje.Én nem sikálom neki,majdcsak megatnulja,ő ahogy forgatja a kis szájában,az bőven elég.

2 éves

2011. ápr. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha eddig engedte akkor itt mas a baj. kint van mar az osszes foga? lehet jonnek a leghatsok es azert nem engedi, nalunk is amikor fogzas volt elmaradt a fogmosas, uvoltott. ne eroltesd. tiszta vizzel oblitse ki legalabb este.
2011. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia! mi közösen mosunk fogat, két értelemben is. először én is, ő is mossuk a sajátunkat. a fiam figyeli, hogy csinálom és utánozni próbál. ezután ketten megfogjuk a fogkeféjét és én segítek az irányításban, hogy mindenhol alaposan meg tudja mosni. (egy ideje ő sem hagyja, hogy én mossam - 2 és fél éves)

az egyik válaszoló tippjei (mese, kajafelsorolás stb.) nagyon jók, érdemes azokat is megfogadni.

2011. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!