Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon romlik 2 éves gyerekem...

Nagyon romlik 2 éves gyerekem foga, pedig mossuk, nem iszik cumisüvegből cukrosat, kétségbe vagyok esve, valaki járt már hasonló helyzetbe?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tegyek,a fogorvos csak annyit mondott ne cumizzon és mivel nem fáj neki meg se nézte.Ha valakimek van tapasztalata kérem írjon.
2011. ápr. 19. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
kalcium hiany? ha valoban mindent ugy csinalsz ahogy "a nagy konyveb meg van irva" es megis romlik neki akkor valami mas baja van es ennek utanna kell jartni. ha ez az orvos nem mondott semmit akkor keress egy masikat mert ez a problema nem elhanyagolhato. a cumizastol nem romlik hanem deformalodik a fog ennek semmi koze a szuvasodashoz
2011. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is két éves,és nem cumizik,de a legnagyobb veszélyt a cukros üditő és a tea okozza a fogakra.Mindegy miből issza a lényeg a gyakori fogmosás és a viz.Nincs szüksége sem gyümölcslevekre sem cukros teákra a kicsinek.
2011. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a kis tejfogaknak helyfenntartó szerepük van, ezért nem veszik ki a fogorvosok, és mivel alig-van gyökere: nem fáj. csak rossz nézni

a végleges fog már nem lesz olyan!

lehet, hogy kapott (többször) tetrán jellegű gyógyszert?, a családban attól volt ilyen, vagy vaskészítményt?

de a végleges fogai jók lettek a gyereknek!!!!

2011. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vasat kellett fél éves koráig szednie meg gyógyszereket,de azóta nem.Gyümölcslevet pohárból iszik,majd erre is jobban figyelek,de a gyümölcsöt nem akarja enni,tejterméket fogyaszt bőven,lehet valami vitaminhiánya van?
2011. ápr. 19. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam sohasem ivott cumisüvegből, 7 hónapos koráig nem kapott és nem igényelt folyadékpótlást az anyatejen kívül, utána is vizet presszóspohárból. Ennek ellenére a két felső metszőfoga 10 hónaposan úgy bújt ki, hogy a fog végén (harapóélén) nincs zománc.. Gyógyszert előtte csak lázcsillapítót kapott alkalmanként(nurofen). Én a terhesség alatt csak orvos által felírt gyógyszert szedtem (19.hétben Maripen, Algopirin, 27.hétben No-spa) egyébként meg magzatvédő vitamint, illetve 26-36. hétig magnéziumot. Nem találják rá a magyarázatot. A fogorvos annyit ajánlott, hogy minden nap kenjük be a fogát Elmex gyerekfogkrémmel.
2011. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az utolsó írja, én is az elmex gyerekfogkrémet ajánlom. Az nagyon jó mert szuvasodásgátló szerepe van. Nekem nemrég tömte pár fogamat a doki és ajánlotta, hogy azzal mossam a fogam. A nagyon kezdetleges szuvasodást vissza is tudja fordítani :)
2011. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam,és nem tudom miért nem nézte meg a fogorvos a fogait?mi már 2 szer is voltunk fogorvosnál,először egy sárga elszíneződés miatt de csak 2 fogon volt.szépen megnézte neki és igenis fontosak tartotta,hogy a tejfogak is épek legyenek hiba, hogy nincs gyökerük.Zymaflort irt ki,de recept nélkül is lehet kapni,ez erősíti a fogzománcot és helyreállítja a károkat,de a végső fog megerősítésében is óriási szerepe van.és az elmex fogkrémet,mi időnként nem csak mossuk fele,hanem a kezemről a fogra rá is kenek egy keveset igy beépül a zománcba.Próbáld ki.mi is cumizunk igaz csak teát és vizet iszik.
2011. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!