Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinak...

Van itt olyan anyuka akinak majdnem 2 eves a lanya/fia es meg csak a szavak elso ket betujet vagy utolsojat probalgatja utanozni?

Figyelt kérdés

Tudom minden eljon a maga idejeben de negem nagyon zavar hogy egy ideje igy "beszel" mar es semmi elore haladas.Megert mindent de megy a heber nyelv es ez a 2 betus dolog.Hiaba probalom tanitani a nevere vagy pl .arra hogy boci kulon mondja hogy bo-ki de egybe mar csak annyit hogy bobo es igy tovabb.Ti hogy vagyotok ezzel?Pedig sokat beszelek hozza,verselek,meselek de nem igazan javul.Vannak betuk amiket nem is mond pl:r,t,u,i,s.sz,g,c,z.

Akinek esetleg mar beszel mennyi ido utan kezdett el aki hasonloan "beszelt".

~koszi a valaszokat!


2011. ápr. 22. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kisbaba nem beszél 2 éves kora előtt. Sokan csak dicsekszenek ezzel. Nincs semmi baj a tiéddel sem. Lehet akár néhány hónap is,amikorra összefüggő szavakat mond.

Legyél vele türelmes,és ne erőltesd a beszédet. Elég,ha te beszélsz hozzá.

2011. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam két éves és 3 hónapos.Eddig nekem is ugyanígy beszélt.A szavak elejét mondta,vagy duplázva mondta az első két betűt.Kb. két hónapja kezdett többet beszélni,és már egész szavakat is mondani,és most pár napja már van mikor két szót is mondatként alkot.Szóval nyugi,hamarosan a Te gyerkőcöd is beindul.3 éves korig nincs semmi baj.
2011. ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A fiam 21 hónapos, sok szót mond ki teljesen (pl. cica, néni), de az összes többi szót kizárólag első szótaggal mondja (egyetlen kivétel a kutya, mert azt utolsó szótaggal:D) Bármit mondok azonnal mondja utánam, de csak első szótaggal. A javulás annyi, hogy már van néhány összetett szó, amit dupla első szótaggal mond, pl. micimackó - mima:D

Szerintem ne aggódj emiatt, majd egyszerre elkezdik mondani, és onnantól sosem áll be a szájuk.

2011. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

25 hónapos a kicsim és még SEMMIT nem mond!

Kicsit el is vagyok keseredve ez miatt! Mindent megért csak dúdolászik!

De, ahogy olvastam a lányoknál 2,5 a fiúknál 3 éves kor a határ! Ez idő után már szakember segítsége kell!

2011. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szia! az én fiam 20 hónapos, és ugyanez. bár inkább rosszabbb a helyzet, mert mindent elnevez a könnyü szótagokkal. pl: kuka= kaka, kerék=kaka azis, apát tudtam eddig, de két hónapja papa lett belőle, maci=cici, meg az ici is cici, bár jobban hasonlít a itt már az sz-re a c. én pár napja azon kezdtem el aggódni, hogy néha túl sokszor ismétli a szó elejét, és lehet hogy dadogni fog!! remélem ez nem így van!!
2011. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocsi a gépelési hibákért! (ahogy vissza olvastam ciki)
2011. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nálunk is.

2 éves, több hónapja beszél, de csak első szótagot, azt viszonylag tisztán. mivel mondatokban beszél komplikált a helyzet.

pi-tyak-hó-va (piros traktor hol van) megfejtése egy délutánomba került.

az igazán nehéz az, hogy mindig értelmeset mondd, odailletőt, azzal kapcsolatosat amit mondok, vagy teszünk éppen. ezért muszáj megfejtenem amit mond. szabályos párbeszédek is ki tudnak alakulni.

most az a szenzáció, hogy délután lesétálunk a vasúthoz és megnézzük a 2 db vonatot. tudja, hogy van külön gőzős, mint Thomas a mesében és van külön dízel.

elmagyaráztam neki, hogy amikor voltunk a vasúttörténeti parkban, ott láthatott gőzöst, igazit, de máshol nincs csak ott és a mesekönyvben. dízel pedig mindenhol van.

ma előállt vele, hogy

me, bupeszt, né gő.

a bupeszt Budapest volt. isten tudja honnét maradt meg benne, hogy vasúttörténeti park Pesten van (mi nem pestiek vagyunk, de többször jártunk már ott együtt), és megjegyezte. és azt szerette volna elmondani, hogy menjünk Budapestre gőzöst nézni. a bupeszt megfejtése sem volt könnyű, de megérte.


szerintem az, hogy úgy teszel, hogy nem érted, nem fog segíteni a helyzeten. én ezt hallottam tanácsként, hogy állítólag akkor gyorsabban átszokik a helyes beszédre.

nem tudom.... én szétröhögöm magam néha.

nálunk is sok mese van, meg anya folyamatosan beszél és ismétli ugyanazt a mondatot többféle módon (alany - állítmás-bővítmények sorrendjét cserélem)

nem mondjuk ki betű: r, s - nem tiszta, hátul képzett hangok nem mindig sikerülnek (g, k keverése például)

így nálunk is előfordul, hogy a madarakból kis koncentráció után mog lesz.

koncepcióm szerint, rászólás nélkül javítani, helyesen elismételni, amit mondd és megérteni mindig, mindenáron.

szerintem ne aggódj.

2011. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Márciusban töltötte a 2-t a Fiam. Pont úgy "beszél", ahogy Te, Kedves Kérdező írtad. Szavak első szótagját mondja (ha van kedve), illetve az utolsó betűket olykor felcserélve. A "héber" megfogalmazásod tetszett. :)))
2011. ápr. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A fiam két évesen, még a szavak első két betűjét se mondta. Aztán bekerült a bölcsibe, 1-2 hét alatt elkezdte ezt hogy mondta az első két betűket. Most két és fél éves, mondatokban beszél,mondókákat mond, és egész nap be nem áll a szája. :)
2011. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én fiam is 21hónapos korában kezdett el így folyékonyan beszélni- minden szó első szótagját mondta- de így mondókázott is, meg mindent mondatokban- győztem kitalálni mit szerett volna.

két éves és 3hónapos volt, mikor egyik napról a másikra átváltott és kimondta a szavakat rendesen- elejétől a végéig. :-)

Biztos nálatok is így lesz- egyszercsak elkezd rendesen beszélni.

:-)

2011. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!