Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves körüli gyermeked...

2 éves körüli gyermeked nehezen szokta meg a bölcsit? Észrevettél rajta negatív változásokat?

Figyelt kérdés
A kislányom nem szeret menni, és azóta éjszaka gyakrabban ébred, nyűgösebb is, kicsit aggódom, bele fog-e jönni?
2011. ápr. 23. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a 2 hét beszoktatás nagyon jól ment, semmi probléma nem volt. Viszont a 2. hét végén lebetegedett és otthon voltunk több, mint egy hetet. Na utána horror volt. Több mint 1 hónapig minden egyes reggel ordított, hogy otthagytam. Én meg persze kint sírtam :-( Délután is feszült volt, meg a bölcsiben is.

Aztán egyszer csak, mintha elvágták volna. Ma már vissza sem néz, úgy megy be a csoportba. Dadusok is megjegyezték, hogy most már kiegyensúlyozott ismét és nyugodt, jókedvű.

Úgyhogy csak türelem, biztos a te lánykád is belejön és egy idő után élvezni fogja.

2011. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi 1 hónapja kinlódunk a beszokással!

Az első 3 hét hiszti, sírás és csak délelőtt voltunk 10h-tól 12h-ig, akkor is keresett állandóan, ha elbújtam. Enni nem evett semmit nem fogadta el az ebédet a kisfiam!

Most a hét már úgy telt, hogy ott hagytam kilenckor és ebédre mentem érte! A sírást elhagyta max reggel az elválásnál pici nyüszi van! Szépen eljátszik gond nélkül, így a 4. héten, de az ebéd után már keres és nem is akar ott aludni!

Kedden újra alvás próba, de szerintem ez lesz a leg nehezebb és, hogy meddig fog tartani nem tudom!

Irigylem a könnyen beszokó gyerekek anyukáit, mert ez a szenvedés lelki trauma nekem is!

Itthon nem vettem észre semmi változást, kivéve, hogy az evéssel itthon is sztrájkól! Az éjszakát is végig alussza!

Nem lehet, hogy fog jön a kislányodnak és, azért ébred éjszaka?( persze, ha még hiányzik 1-2 fogacska)

Engem nyugtatnak, hogy ezeket a rossz élményeket a kisgyerekek elfelejtik és nem hagy semmilyen nyomot bennük! Remélem mielöbb megszokja a te picúrod is, ámbár még elöttem is kitudja hány hét vár, míg ott is alszik a babám!

2011. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Múlt hét hétfőn kezdtük.Hétfőn,kedden ott voltam vele,kedden kijöttem,szerdán már csak beadtam és ott is maradt.Ez így ment következő hét szerdáig.Akkor reggel sírva vittem és csütörtökön is.Pénteken kicsit sírt.Viszont nagyon jó evő lett és alszik ebéd után,amit itthon nem tett meg.A szívem majd megszakad néha.Azt veszem észre,mikor hazajövünk(14-kor)olyan jó kislány megszeppent,de hamar oldódik.Mindig azon gondolkodom okozok e neki ezzel törést.Kíváncsi leszek kedden,hogy lesz.Már előre félek.
2011. ápr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszaitokat, kicsit megnyugodtam.
2011. ápr. 24. 09:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 2,5 hónapja jár a kisfiam. Első héten semmi gond, már 2. napon ott hagytam 2 órahosszára, 3.-4. napon már ott ebédelt. 2. héten hétfőn nagyon sírt reggel, úgy hámozták le rólam. (Bölcsi kapun kiérve én is bőgtem.)Keddre beteg lett. 4 nap itthon. Reggel még mindég sír, nappal már szépen elvan.Az első hónapba sokat sírt nappal is. 2. héttől már ott aludt. Ezzel is gondok voltak, de megoldodótt ez is 1 hónap után. Most itthon voltunk 2 hetet, a héten már ment. Szóval összefoglalva a nappali sírás, és az alvás gondok az első hónap után megoldódtak. Most már ha otthagyom, csak kb. 5 percig sír, nappal is nagyon keveset, csak ha eszébe jutunk, akkor sírdogál egy picikét. (na de melyik nem, dajka vagyok oviba, még a 6 éves is elsírja magát, ha eszébe jut az anyukája). Főleg délután nyüszizik, amikor mennek a szülők a gyerekekért. Nálunk is voltak/vannak alvás gondok. Bölcsi kezdés után 3 héttel kezdte, hogy sűrűn ébredt éjjel, sokat keltem hozzá. Megsimiztem aludt tovább. Most a 2 hét itthon lét után rosszabb a helyzet, de már javul. Éjjel sírva ébredt, csak akkor nyugodott meg ha felvettem. Ez kb. 10x is előfordult.2 napig bírtam, aztán megbeszéltük apával, hogy kimegy a nappaliba aludni, kisfiam meg mellettem alszik. Most már kezd nyugodtabb lenni éjjel, úgyhogy lassan apa is visszaköltözik, a kicsi meg az ágyába.
2011. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!