Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korukig fürödhetnek...

Hány éves korukig fürödhetnek együtt a gyerekeim?

Figyelt kérdés
egy fiu és egy lány, a lány időssebb két évvel.
2011. ápr. 26. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a kislány elmúlt/elmúlik 5,már ne nagyon. Ovodában megtanulják egymástól,hogy a fiúknak és a lányoknak nem egyforma a "micsodájuk",és onnantól kezdve nem éppen jó,ha látják egymást. A személyiség fejlődésüknek semmi kép sem jó.
2011. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ameddig ők akarnak.

7 éves a lányom, 3,5 a fiam, még együtt fürdenek.

2011. ápr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én kezdettől fogva külön fürdetném őket.
2011. ápr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Felfogás kérdése. Én sosem fürdettem együtt a gyerekeimet (pedig egyszerűbb lett volna, sokan vannak), de azt sem ítélem el, aki igen. Szerintem látni fogod, mikor kell őket szétválasztani fürdéskor.
2011. ápr. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt majd Ők eldöntik. Amíg egyiküket sem zavarja, nyugodtan fürödhetnek együtt.
2011. ápr. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A nagyfiam 6 éves, a lányom 5,a pici fiú 1.


Megoldottuk a kérdést azzal, hogy zuhanyoznak, kabinunk van, így egyedül ki-beszállnak, törölköznek.

Ha (ritkán ) fürdőkádban fürdenek, akkor általában a fiúk együtt, a lányom egyedül. Nem én alakítottam, ők csinálják így, de amúgy nem szégyenlősek egymás előtt, de gondolom hamarosan kialakul az is.

2011. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg őket nem zavarja. Nem igazán értem mi lehet ezzel a baj. Testvérek, biztos jól elszórakoznak a kádban, miért kéne ezeket a meghitt pillanatokat elvenni tőlük, csak mert más neműek? Ez olyan prűdség lenne. Olyan 7-8 éves korukban amúgy se akarnak majd együtt fürdeni, addig meg miért nem?

Mi pl. együtt fürdünk a 27 hónapos kisfiúkkal, nagy murit csapunk ilyenkor. Sok hab,locsolás, zeng az egész lakás a nevetéstől. Meghitt pillanatok ezek és nem a szexualítás kerül előtérbe. Az egyik barátnőméknek a kislánya 15 éves,de ha épp akkor akar meghitten beszélni az apjával, amikor az fürdik, bizony bemehet hozzá. Leül a kád szélére, apa elmerül a vízben és beszélgetnek. Semmi rosszat nem találok ebben. A gyerekektől elvenni ezeket a pillanatokat pedig szerintem prűdség.

2011. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszolónak teljesen igaza van! Nem tudom miért mossák össze a meztelenséget a szexel.
2011. ápr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nemrégiben én is feltettem egy hasonló kérdést, belinkelem, hogy elolvashasd a válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem mindig de van,hogy együtt fürdenek.Nincs abban semmi.A fiam 7 a lányom 5 éves.Soha nem történt olyan,hogy egyik a másik micsodájával foglalkoztak volna.Egyszerűen játszanak a vizben,ennyi.
2011. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!