Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg elszörnyülködtető...

Tényleg elszörnyülködtető dolog ha egy 2,5 éves gyerek nem beszél csak szavakat mond?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

hát akinek már 6hónaposan beszélt annak biztos igen.

viccet félretéve,az én fiam a nyáron lesz 3éves és még szavakat se mond.mármint értelmes magyar szavakat.a maga nyelvén egésznap mondja.mintha kis kínai lenne :)

az orvos elküldött minket logopédushoz,aki másfél óra játékos felmérés után közölte nem kell többet mennünk, értelmes,jó kommunikatív a gyerek,mindent ért ,idegennel is megéreti magát.ő majd később fog beszélni.mert VANNAK ILYENEK.ő másra koncentrál jelenleg.4hét alatt éjjelre is szobatisztává vált.van ki ebben, van ki abban jó/jobb.

2011. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem annak biztos, akinek a 2,5 éves gyereke folyékonyan beszél, és nagyon gazdag szókinccsel rendelkezik, ugyanis azoknak érthetetlen, hogy más gyerek hogy hogy nem tart a mondatos kifelyezési módnál. Azoknak az a normális, ha már mondatokban beszél. Akiknek csak szavakban felyezi ki a gyermeke magát, neki biztos az normális. Amúgy semmiről nincs lekésve, biztos most már hamar mondatokban fog fogalmazni. Nagyon gyorsan tanulnak szerintem ebben a korban.
2011. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Egyáltalán nem elszörnyülködtető, ha nem beszél folyékonyan egy 2,5 éves gyerek!!

Van sok kisgyerek, aki nem beszél még 3 éves kora után sem!

És akkor mi van? Majd egyből folyékonyan elkezdi a mondókáját, aztán le sem lehet lőni! :o)

2011. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem, nem az :) A lányom kb. másfél éves kora óta beszél értelmesen, most lesz 2,5 éves, és folyékonyan, érthetően, változatosan beszél! Még humorizál is. :)


A fiam viszont még 3 évesen is csak szavakat mondott anno. Aztán egyszercsak belőle minden átmenet nélkül kezdtek dőlni a mondatok.


Nekem megvan a kontraszt. Ha a lányom született volna előbb, biztos aggódtam volna, hogy a fiammal valami nem stimmel :) De a fiam lett hamarabb, így viszont csak néztem, mint a barlangi medve az állatkertben, hogy a lányunk majd 2,5 évesen annyit beszél, mint a 6 éves bátyja.

2011. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én közel 3 éves koromig egyetlen egy szót sem szóltam.

De ezt úgy kell elképzelni hogy tényleg semmit.

Ellenben olyan dolgokat tanultam meg némán,amiket semmilyen más olyan korú gyerek nem tudott.

Egyszercsak 3 éves koromba megszólaltam,és onnan ment folyékonyan.

2011. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Azt figyeltem meg, hogy ahol több gyerek van csak azok gyerekei beszélnek 2,5 évesen.

Az enyém 3 lesz augusztusban és csak szavakat mond. A kistesó meg 1 éves és mondja utána a dolgokat.

2011. ápr. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztató szavakat lányok. Egyébként tényleg amit az első ír lényegében egy nap alatt szobatiszta lett a lányom de megért mindent csak beszélni nem hajlandó.
2011. máj. 1. 07:48
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó ez nem igaz.

nekem az idősebb, akkor egykeként, szavakat kb 12 hónapos korában mondott, aztán 18 hónapos korától kezdve mondatokban, helyesen ragozva, minimális beszédhibával beszélt. Mondókákat, verseket, dalokat is tudott.

A kicsi, pedig ott volt a nay szövegláda, nem beszélt még két évesen sem. szavakat sem, mondjuk én nem aggódtam miatta. és teljesen hirtelen elkezdett beszélni. Most már folyékonyan beszél, viszont az is igaz, hogy hibásan beszél (k hang helyett t, és így tovább) és sokszor még mi sem értjük mit mond.

Viszont ő sokkal jobb beszédértésben, ő félfüllel is megérti mit mondok neki, a nagy visszakérdez és sokszor ad helytelen választ, mert át sem gondolja a kérdést-választ. Látszik rajt a rohanás, kapkodás, ahogy beszédénél is. A kicsivel nem fordul elő, hogy rávágja valamire igen, amire nemet kellene. Kiváncsi leszek magam is, mi lesz belőlük az életben, a gyorsabb de szeleburdibból vagy a lassabb, megfontoltabból.

2011. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vedina válasza:

Ha önmagához képest fejlődik a gyermek szókincse, akkor jó úton haladtok. Sosem más gyerekekhez, hanem saját magához képest viszonyítjuk, hogy hol tart a kicsi.


A gyerek beszédkészségét nagyban maghatározza, hogy mennyi beszédet és milyet hall maga körül, és otthon is egészen könnyedén segítheted a szókincsgyarapodását, beszédkedvének megindulását. Pl a következőkkel:


■mondókák

■gyermekversek

■mesék

■képolvasás , közös beszélgetés képekről /pl: könyv lapozgatása közben mit lát a gyerek a képeken, mi jut eszébe róla? /

■a gyerek észlelési tapasztalatainak megerősítése szóbeli tudatosítással. / Pl : ha a gyermek meglát egy tűzoltóautót, és izgatottan mondja, hogy “Nénó, nénó”, akkor mi kiegészíthetjük őt, hogy “Igen, az ott egy tűzoltóautó. Megy és eloltja a tüzet ”


Itt is van néhány ötlet az otthoni beszédfejlesztés segítésére:


[link]


[link]

2011. máj. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 2. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!