Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol is "tömik" a nagyszülők...

Máshol is "tömik" a nagyszülők az unokákat? Ráadásul édességgel?

Figyelt kérdés

Nálunk kezd már nagyon elfajulni a dolog. Anyuék mindig főznek, úgy várnak minket, de még a cipőt sem vesszük le, már előkerül a Haribo a 4 éves kisfiamnak, majd különféle csokik, ropogtatni valók és egyéb nyalánkságok, aztán meg csodálkoznak, ha nem eszik a gyerek...

A kicsi még csak 18 hós, ráadásul tejérzékeny, így őt még nem tömik, de tutira azt tennék, ha lehetne :)

Anyósomék dettó, ovi után du. 5-kor házi sütivel, piskótakarikával, jégkrémmel kínálja a kisfiamat, amikor tudja, hogy 6-7 között szoktunk vacsorázni. Persze, hogy nem kér már utána semmit...

Hiába mondok nekik bármit, süket fülekre talál, ráadásul a kisfiam azt hiszi, hogy én milyen kegyetlen vagyok...


2011. máj. 3. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Anyám is ilyen.

Habár a lányom még csak 7 hós, de a tesóm gyerekeivel ugyan ezt csinálja.


Viszont én attol is tartok hogy anyóséknál pont ellenkezö lesz. ök utálják a kövéreket, és együtt nem nyomnak 100 kilót, így tuti hogy a gyerek ott nem fog kapni ilyet. anyósom még a terhességem alatt is azt mondta hogy vigyázzak a gyümölcsökkel is mert tele van cukor. persze hogy tele van, de azért ettem.

söt minden vacsora náluk arrol szól hogy mindenki kap egy szelet teljeskiörlésü kenyérszeletet és arra lehet tenni felvágottat vagy sajtot. több nincs. anyósom pontosan tud fözni, és ha ott vagyunk egy negyed adaggal sem csinál többet, így repeta vagy nagyobb adag nem akad.

apósom minden alkalommal elmondja milyen kövér a gyerek... (8,5kiló)

2011. máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Anyósom ilyen! Ha ebédre megyünk hozzájuk másfél éves fiamnál csokival indít, aztán süti és utána meg van sértődve ha nem eszik a főztjéből... :S
2011. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb nagymama ilyen.A szülő dolga a nevelés a nagyszülőé a kényeztetés.:)
2011. máj. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Biztosan csak szeretetből csinálják,de azért tényleg felnőttek már és tudják hellyel közel,hogy mikor mennyit kellene adni.Nálunk nem volt így,hogy evés előtt így teletömnek mindennel.És most sem van így.

Megérkezünk,üdvözöljük egymást,bemegyünk,kicsit beszélgetünk és asztalhoz ülünk.Szinte még inni sem ihatunk 2 pohár édes / vitaminos üdítőt vagy teát,hogy ne hogy teleszívjuk magunkat.Utána pedig már nem is kérjük az édességeket,majd csak délután kínálnak meg csokival vagy jégkrémmel vagy ami éppen akad:D

Mindenképpen a szüleiddel és anyósodékkal kellene ezt megbeszélned szerintem,hiszen a gyerek nem tud semmit még szép,hogy elfogadja az édességet.Próbáld nekik elmagyarázni,hogy így nem fog sokat enni rendesen.Inkább "köszönjük,de elvisszük és később megeszi",csak megértik,hogy nem lehet mindig édességgel tömni szegény gyereket.Arról nem is beszélve,hogy előbb utóbb bajt hozhat,mivel nem egészséges ennyit enni belőle egyszerre sem.

2011. máj. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Anyu egyáltalán nem ilyen, nála van egy polc a szekrényben, azon minimális édességgel a három unokának. Csak ebéd után kaphatnak belőle.


Anyósomnál több tálca sütemény, dobozos bolti sütik, pudingok, a legrosszabb "minőségű" üdítőkkel:S

Folyton tömné a gyerekeket, soha egy egészséges innivalót, gyümölcsöt nem tesz eléjük, ha megyünk.

(kb. havonta egyszer)

2011. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sem anyu, sem anyósomék nem tömik a gyereket. Egyszer megbeszéltük,mikor mit adjanak neki, evett-e uzsonnát,mielőtt elment hozzájuk, stb. Anyukám a mai napig megkérdezi,hogy abból a kajából, amit éppen főzött, adhat-e a kislányomnak (2,5 éves).


Anyósék nem igazán tartanak édességet, ha mégis van keksz, vagy kukó, akkor csakis vacsora után kap a kislány, anyuéknál több van (van egy 21 éves húgom, ő igényli inkább) de ők is csak evés után adnak.


Ha másképpen etetnék, mint ahogy kérem, akkor nem vinném többet, ennyi. Hiába nagyszülők, én nevelem és az én felelősségem, hogy normálisan egyen, ne egy elhízott gyerek legyen belőle.

2011. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen nem engedem meg, hogy édességet adjanak a gyereknek rendes étkezés előtt. Slussz-passz. Nem itt kell panaszkodni, hanem meg kell mondani, hogy NEM. Ha evett (és csak akkor) a normális ételből, akkor elő lehet szedni a nasit.
2011. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szintén zenész...

Eleinte csak kukac volt, meg ropi, de az is mérték nélkül... Aztán jött a kindercsoki, azóta minden nap egy lecsúszik nagylányomnál, aki 3 éves lesz. Már a kicsinek is adják, aki most 14 hós. Megőrülök.

Mióta bölcsisek még rosszabb. A bölcsiben legalább normális kaját kapnak, de mikor 4-kor hazajönnek, az első a kindercsoki, kukac, ropi, keksz, nápolyi, és most az egyéb csokik is sajna. Vacsora soha nincs. Sokszor kértem őket, hogy ne etessék, vagy ha akarják adjanak neki gyümölcsöt, azt bármikor, de nem értik.

Lassan gondolkodom, hogy kegyetlen leszek, de az a baj, hogy dolgozom estig, ők vannak itthon a lányokkal...

Nagyon nem értek vele egyet...

2011. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerencsére felfogták anyósék és anyuék is, hogy ez nem jó szokás.

fiam 3éves mult, most kezd rászokni a túrórudira, 2éves koráig semmi édességet nem evett- nem tiltottam- de ő a hust szerette, ha sütivel kináltuk sose kért belőle- kiköpte...

Túrórudi és puding van mostanában- de csak ebéd után- egy nap egyszer, max vacsora után is egy kevéske.

Nagyon jó evő- minden gyümölcsöt zöldséget, husit szalonnát mindent megeszik. A szalonna a kedvenc kajája!

:)

2011. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Anyukámék egyáltalán nem adnak neki édességet, csak egy héten egyszer vesznek neki túrós fornettit, ha ez édességnek számít. Az anyósék előszeretettel veszik a tejszeletet, túró rudit... Velük szépen megbeszéltem, hogy ha náluk van a gyerek, csak a normál étkezés után kaphatja meg az édességet. Felfogták, nincs sértődés. Így a gyerek is megvacsorázik rendesen, és az anyósék is boldogok, hogy adhattak neki valamit. Egyébként mindig megkérdezi tőlem, hogy adhat-e neki ezt vagy azt. Amikor eljövünk tőlük, rendszerint felpakolnak minket egy halom édességgel, aminek a nagy részét az apukával otthon elfogyasztunk:), a kis részét, pedig belátásunk szerint adjuk oda a gyereknek.
2011. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!