Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam rotás (már tünetentes)...

Kisfiam rotás (már tünetentes) hogy kerülhetem el hogy a 10 hós elkapja? Akinek nem kapta el a tesó, mit tett?

Figyelt kérdés
Hazaengedtek a kórházból, mert "meggyógyult" de fertőz még... én végig vele voltam, de nem vagyok beteg. Tudom hogy hordozó lehetek. Tőlem hogy kaphatja el a kislány? Tapasztalatok? Külön lakásban lesznek amíg még "fertőz", ezt eddig sikerült megoldani. De mivel a kcisi szopik, így magam nem zárom el tőle továbbra.
2011. máj. 3. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Vizsgálták a kicsit? Ő még nem kapta el?

Egyébként széklettel fertőz, nem kell külön lakás, egy kis minimális higiénia, hogy ne hordjátok szerte szét a kakit a lakásban és ennyi.

Egyébként ha nem vizsgálták lehet már rég fertőzőtt ő is, nálunk a kicsit is vizsgálták és fertőzőtt volt, de az égvilágon semmi tünete nem volt, még egy hasmenése sem. Mert nagy valószínűséggel, ahogy te magad mondtad te is megfertőződtél és a kicsi az anyatejjel kapja nagy dózisban az ellenanyagot, mivel ez egy vírus.

2011. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a kicsit nem vizsgálták. és engem sem, apa volt az első a családban feltehetően. tehát már 10 napja ki van téve a fertőzhetőségnek, jó lenne ha nem kapná el.
2011. máj. 3. 18:55
 3/9 anonim ***** válasza:

nézd én biztos vagyok benne átesett rajta.

nálunk a nagy volt benne pont 2 éve és akkor a kicsi volt 9 hónapos és el kellett vinni a kicsit is vizsgálatra, ott derült ki, hogy ő is fertőzőtt, de mondom egyetlen tünete nem volt, csak onnan tudtuk, mivel köteleztek vizsgálatra. Egyébként bennünket felhívtak az ÁNTSZ-től és azt mondta az illető, hogy 28 napig űríti a vírust a fertőzőtt személy, de csak széklettel terjed és kellett vennünk vmi kézfertőtlenítőt, azt is ő mondta és azt használtuk.

2011. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
esetleg megtudnád mondani melyik kézfertőtlenítő volt?? Köszönöm a hasznos válaszaidat :)
2011. máj. 3. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
én a rossmanban vettem kézfertőtlenítőt.kézmosás után kell használni,nem kell lemosni.gyógyszertárban is kapható,csak ott drágább
2011. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Felesleges a külön lakás. Ugyanis nem tudhatod, hogy meddig fertőz. Lehet, hogy most még tünetmentes vagy te is, meg a pici is, de lehet, hogy holnap már minden bajotok lesz. A rota nagyon undorító (tapasztalat), ritka, ha egy családtag kimarad belőle. Ezt elolvashatod több netes oldalon.

Ott azt is leírják, hogy az alapos, gondos higiéniával sem lehet megelőzni a terjedését,mert annyira ellenálló. Ezt nekünk a kórházban is elmondták, szó szerint, hogy nem tudják ezt a vírust az ajtók mögé zárni.

2011. máj. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a Rossmannost azét nem ajánlom, mert valójában tömény alkohol, ha folyamatosan azt használod tönkre teszi a kezet, mert szárít, pláne egy babáét, kisgyerekét. Én azt utazáskor használom csak, mindennap nem.

A patikában vettük, a nevére nem emlékszem, egyébként ugyanaz, amit a kórházban is használnak, de megtaláltam CLARASEPT. Ezt mondták a kórházban is meg az ÁNTSZ-es doki is, titeket nem hívtak fel? Mi még nem is tudtuk az eredményt, már telefonáltak a kórházba a mobilomon és mondták vigyünk székletmintát a kicsitől és rögtön másnap hívtak újra, hogy pozitív lett az is.

2011. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem hívott minket a "kutya se" én már alapból azon is ki vagyok akadva, hogy hazaengedték a még fertőző fiamat.. :-S főleg h itthon pici baba van
2011. máj. 4. 12:41
 9/9 anonim ***** válasza:

28 napig fertőz mint írtam. Most komolyan azt akarnád, hogy a nagyobb kórházban legyen egy hónapig, nehogy a kicsinek baja legyen?

Tudod már majdnem olyan, mintha utálnád és haragudnál a nagyra, mert beteg lett és megbetegítheti a szegény kis picurt.

Én már a külön lakást is túlzásnak érzem, de ez a kijelentésed egyenesen felháborít. Milyen anyja vagy te az idősebb gyerekednek?

Végig gondoltad milyen érzés lehet ez a nagynak, ahogy most bánsz vele? Ő tehet a legkevésbé arról, hogy Rotás lett és van egy kicsi testvére.

És felháborít, hogy hazaengedték a kórházból? Le sem mertem volna ezt így írni, bár lehet már magad sem tudod mit beszélsz, írsz, annyira behergelted magad.

2011. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!