Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy kerülhetem el a gátmetszé...

Hogy kerülhetem el a gátmetszést? (vagyis ami rajtam múlik, tudom, hogy a doki dönt. )

Figyelt kérdés

Érdekelne, mi használ, pl. homeopátia,torna? Mikor kell kezdeni? Írjatok!

Első szülésemnél(több,mint 2 éve) volt gátmetszés, a seb szépen begyógyult ugyan, de a szex azóta is fáj és nem kívánom(bár erről a nyomi fogamzásgátló tehet,amit nemrég abbahagytam.)

Szeretnék gátvédelemmel szülni majd, ha lehet. Tudom,hogy sok mindenen múlik, de azért érdekel a tapasztalt anyukák véleménye. Köszi.


2010. okt. 23. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a dm-ben lehet kapni gátizomlazító olajat, azzal kell masszírozni a gátat. vannak más olajok is, most ne m jut eszembe a nevük, de a neten fent vannak + az is, hogy hogyan kell csinálni a masszázst. a 36. hét környékén kezd el ezt is. én csináltam és annak ellenére, hogy végül vákumos szülés lett, alig kellett vágni + a doki szülés közben is végig csinálta a gátlazítást (vagy a szülésznő, felváltva). - egy barátnőm másik kórházban szült, neki a férje csinálta a masszázst vajúdás alatt (is)
2010. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem használtam olajat,csak intim tornát végeztem.Nekem sikeres volt a gátvédelem,nem is repedtem(se kívül,se belül).Sok múlik a szülésznődön,de még több a hüvelyed,és a gátad rugalmasságán,tágulékonyságán...szóval nagyobb mértékben genetika,kisebben "rásegítés".Ja,nekem a 2 gyerek között 16 év a korkülönbség,az elsőnél-anno-kötelező volt a gátmetszés(akkor sem repedtem,és csak 2 varratom volt,tehát meg tudtam volna szülni a nélkül is).Sok sikert!
2010. okt. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%
Sehogyan, mindenkinek vágnak.
2010. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

A gátmetszés az esetek 99 százalékában elkerülhető (lenne).

Attól függ, hogy hozzáértő szülésznőt és dokit fogadsz-e. Kérdezz rá nyíltan, hogy milyen gyakran vágnak. Ha nem mondják meg, vagy ködösítenek, akkor érdemes új doki, szülésznő esetleg kórház után nézni.

2010. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!