Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ajánlanátok nekem testápolót...

Ajánlanátok nekem testápolót mert a 2 éves kisfiamnak nagyon kiszárad a bőre?

Figyelt kérdés
Fürdés után vizesen olajozom és még is kiszárad hamar a bőre az arcára nivea krémünk van de az sem túl tartós sem az arcán sem a testén.Mielőtt megkérdezitek sokat iszik a kisfiam azzal nincs gond nem tudom mitől van hogy most 1-2 hetet ennyire kiszárad.Ja és kipróbáltam azt is hogy a fürdővízbe tettem babaolajat de az sem segít. A válaszokat előre is köszönöm!
2011. máj. 3. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:

A körömvirágkrém, nagy tégely kb.500ft, ha nem a saját szememmel látom, el sem hiszem, nagyon ajánlom.

Amúgy télen előtte a Linola Fett nevű krémet használtam az arcára. De most már mást nem is, csak a körömvirágkrémet.

Így néz ki

[link]

2011. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk két dolog vált be.

Az egyik a Sanatopic, a másik az a vitaminos hidratáló, amit a dokinénink ír fel, és a patikában keverik.

A babáknál használt fürdetőkrém is jó (szintén patikában keverik), azt én is szoktam használni, bármilyen büdös. :)

2011. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem a sok zsíros-olajos testápolóhoz hozzászokik a bőr, és a sok használat miatt nem termel saját természetes zsiradékot, ezért szárad ki. Tehát -szerintem- nem zsíros krémet kell használni, hanem olyat, ami a saját zsírtermelést fokozza.
2011. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legjobb ha semmilyen tusfurdot vagy szappant nem hasznalsz furdetesnel, csak a kezet, popsijat mosod meg hipoallergen szappannal. Felesleges midnenfele szert tenni rajuk, hacsak nem sarfurdoztek egesz nap.

Furdes utan esetleg valami magas zsirtartalmu kremet (pl vazelint) kenj ra. Nekunk ez bevalt enyhe teli ekcemara is.

2011. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sokan dicsérik a Sanatopic testápolót [link]

De! Az én kezem is nagyon száraz és ekcémás volt. Már annyira, hogy berepedezett és vérzett is. Rendeltem az internetről Manna szappant. Nekem 1 hét alatt rendbe hozta a kezemet. Ezt használom minden kézmosásnál. Este meg bekenem shea vajjal. Előtte gumikesztyűbe kellett mosogatnom, most már anélkül sincs baja a kezemnek. Ezek a szappanok [link]

ez pedig a shea vaj [link]

2011. máj. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 3. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:
excipial u lipolotion, vagy még a lipobase!
2011. máj. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel fürdötök? Nekünk mindenre a gyógyszertári fürdetőt ajánlja a gyerekorvos. A mai napig azzal fürdünk, holott már 2,5 éves, s a kiszáradt bőrre is jó.
2011. máj. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is a gyógyszertári, babás fürdetőkrémet használjuk még mindig 3 évesen... szar a víz is, nagyon klóros, az is szárít, van hogy csak 2 naponta mosom le ha nem olyan koszos és nem izzadt ki. És nem pancsol órákig, csak gyors fürdő.


A tusfürdők sem jók, bármit is írnak rá. Az előző hozzászólónak is igaza van, bio-növényi szappanokkal is érdemes próbálkozni, amióta leváltottuk ilyenre a kézmosót, a keze sem csúnya, előtte meg... vastag ekcémás-koszos megvastagodott száraz bőr volt egész télen. Utána semmi baja. Nagyon vackok ezek a kézmosók, én is most jöttem rá, nekem sem bírta a kezem. Vettünk méregdrága bio-baba folyékony szappant a Brendonban, sokáig elég volt (2000 fT asszem), most meg szereztünk vhonnan nagy flakonban (olcsón) folyékony csak növényi bio szappant, olyan erős levendula meg oliva illata van hogy betölti a lakást :-) Fürdéshez is jó. Érdemes gyógynövényboltokban, bio boltokban körbenézni.


A krémezésben én nem hiszek, mert csak tűzoltás, de néha kell, és olajat lehet használni, pl. tiszta mandulaolajat, attól semmi baja nem lesz. A körömvirágkrém is jó az arcára, ahogy már írták. Főleg ha kifújta a szél. De a szárazság okát érdemes megkeresni, ha hosszú távon fennáll.

2011. máj. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!