Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17 hónapos a kisfiam. Alig...

17 hónapos a kisfiam. Alig beszél, nincs 10 kiló és kb 83 cm. Ez normális? Nektek mekkora a babátok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
A barátnőmék voltak így nekik azt mondták, hogy 2éves kor után kell aggódni, ha nem beszél a gyerek. A méretéről meg annyit, hogy ez attól is függ, hogy anya, és apa mekkora, nem mindenki lesz 2m magas, és 100kg.
2011. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia. Én 171 cm magas vagyok és 60 kg, a párom meg 185 centi és kb 100 kg. Csak olyan kicsinek látom, de lehet, hogy ez a normális
2011. máj. 4. 11:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
normális, nekem is 17 hónapos a fiam, 9,5 kg, 80-as ruhákat hord és mindent ért, de csak a maga nyelvén gagyog. A nővére sem egy izomkolosszus, 3 évesen 11 kg ruhában (anélkül meg sem merem mérni már), 2 év 3 hónapos volt, amikor elkezdett beszélni, viszont összetett mondatokkal indított egyből, az összefüggések, ragozások tökéletesek voltak. Ne aggódj, nem minden gyerek egyforma, meg fog nőni időben.
2011. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

17 hónaposan kb pont ekkora volt az én kisfiam is, most 22 hónaposam már 86 cm és több mint 10 kg. :-) PErdig az apukája 190 cm magas, mondjuk én tök átlagos 165 cm-s vagyok.

A beszéd meg sehogyse megy. Kérdezték a munkatársaim, hogy mondott-e nekem verset anyák napjára. Verset?? Egy árva szót nem mond még! Vagyis folyamatosan mondja csak nem magyar szavakat használ. De mindent megért, tehát ebből sejtjük hogy a szellemi képességeivel nincs gond.

Szóval ne aggódj! A fiúk amúgy is "kényelmesebbek"!

2011. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Akkor nem pánikolok tovább. Hálás vagyok mindenkinek a válaszokért. jó egészséget kívánok a családnak
2011. máj. 4. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam se volt nagyobb, 18 hónaposan kezdett beszélni, és inkább hamar, mint későn! Sokan két éves koruk körül kezdik.
2011. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj:) Az én fiam 17 hósan 84 cm volt és 9.5 kiló EGY SZÓT SE MONDOTT 2 éves koráig. És még 2 éves korában SE lett volna elkésve mert fiúknál 2.5 a határ ameddig még normális ha nem beszél.

Most a lányom ennyi idős, sok szót ismétel, mondd de méretre ő se egy hatalmas, 18 hós, 80 centi és 11 kiló.

Szerintem a te kisfiad teljesen oké:)

2011. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam már elmúlt két éves, de még csak 10 kg. Ő is akkora magasságban,mint a te fiad. Nem beteges, eleven, izmos, mozgékony kisfiú.2 évesen kezdett igazán beindulni a beszéde, most már mondatokat is mond. (28 hónapos)
2011. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon hálás vagyok a megnyugtató szavakért.
2011. máj. 4. 13:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a súly- és magasság táblázatot: [link]

Eszerint teljesen átlagos a kisfiad.

Az meg hogy nem beszél még? Majd fog. Hajjaj, de még mennyit! Vissza is fogod te még sírni ezt az időszakot, amikor még nem beszélt... :)))

2011. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!