Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2 hónapja jár óvodába,...

Kisfiam 2 hónapja jár óvodába, kiscsoportos. Normális, hogy az óvónők semmi érdemlegeset nem mondanak róla? Maximum annyit, hogy "igen, minden rendben volt".

Figyelt kérdés
Igazából kíváncsi lennék sok mindenre, mivel ők elméletileg szakemberek. Kisfiam nagyon okos, korához képest-legalábbis ezt gondolom, és egy fejlesztőpedagógus is ezt mondta. Nem dicshimnuszokat várok, mert pl. szocializáció terén van mit bepótolni nála. Ilyenekre lennék kíváncsi, meg hogy valóban olyan ügyes-e, mint gondolom, vagy csak elfogult vagyok.
2011. okt. 27. 08:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj be fogadóórára, ott minden kérdésedre válaszolni fognak. Sajnos nincs idejük minden szülővel 5-10 percet beszélgetni minden nap. Régebben én is úgy éreztem, hogy az óvónők passzívak, és semmit sem mondanak, de aztán fogadóórán mindent meg tudtunk beszélni. Ha meg gond van, akkor úgy is szólnak, ne aggódj! :)
2011. okt. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, megnyugtattál :D
2011. okt. 27. 08:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a szülőin elmondták az óvónők, hogy amikor jövünk, meg megyünk a gyerekért, akkor ne várjunk több perces beszélgetéseket, mert nem érnek rá, nekik a gyerekekkel kell törődni és ezt meg is értem. Erre vannak a fogadóórák, amikor több idő van elbeszélgetni a gyerekről, javaslom érdeklődj, van-e nálatok ilyen.
2011. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos az óvónők ilyenek. Nálunk sem tudnak semmit megmondani, csak minden rendben van. Hogy hogy eszik a gyerekem meg ilyenek, nem tudják. Az lepett meg legjobban, mikor 1 év után az év végi kiránduláson mondja az óvónő, hogy milyen furcsa, hogy a fiam a Béluskával játszik, mikor egész évben nem is voltak barátok. Ehhez képest mi az első naptól kezdve mást sem hallottunk otthon, mint hogy mit játszott a fiam a Béluskával, ma mászókáztak együtt, tegnap homokoztak stb. Halvány lila gőzük sincs. Amitől meg leginkább falnak megyek, mikor kint vannak az udvaron, 10 óvónő áll egy körben, beszélgetnek, de olyan szinten, hogy a gyerekeket szinte nem is látják. És akkor azt mondja szülői értekezleten az óvónő, hogy ilyenkor fontos óvodai megbeszélést tartanak, stratégiai dolgokról, programokról stb. Ehhez képest múltkor hallottam, mikor a "stratégiai megbeszélésüket" tartották, hogy Alekosz meg Jerzi meg ilyenek. Szóval elmehetnek a francba.

Vagy kérdezz rá konkrétan, hogy fest-e meg mászókázik-e meg ilyenek, aztán vagy tudják vagy nem. Vagy a gyereked amiket elmond, abból tudod, hogy mit csinál stb. Azt meg próbáld te levenni, hogy okosabb, ügyesebb-e mint a többi gyerek.

2011. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel csak annyit akartam mondani az ovónénik, hogy sajnos az uzsit (tonhalkrém) a lányom nem eszi meg, ha lehet adjanak neki üres kenyeret v. vajas kenyeret (máskor is szoktak), aztán vagy 10 percig beszélgettünk, mert csak három gyerkőc volt még egész kómásan csak ültek a szőnyegen az állataikkal :).

Délután amikor épp az udvaron vannak, vagy bent van még 10 gyerek, akkor én sem kérdezek semmit, csak hogy nem volt-e gond, bár azt mindjárt mondják, ha gond van.

2011. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Nem tudom ki hogy van vele, de én MEGÉRTEM, hogy az óvónők nem tudnak minden bejövő anyukával perceket beszélni, amikor ott van a sok gyerek. Most őszintén, ha meg azt látnátok, hogy az óvónő anyukával beszélget, miközben a többi gyerek (köztük esetleg a sajátotok) önmagára veszélyes dolgokat csinál? Mert akkor szerintem az lenne a probléma, hogy az óvónő miért nem figyel a gyerekekre, miért a szülővel beszélget? Én mindig kérdezem, hogy rendben volt-e minden, evett-e, aludt-e, játszott-e, végülis ennyi a lényeg, ez történik vele egész nap. Egy-egy mondatban még mindig válaszolt az óvónő. Ha egyéb megbeszélni valóm van, akkor pedig kérek időpontot egy fogadóórára, amikor csakis az én kérdéseimre válaszol az óvónő.
2011. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nagyon érdekes, amiket írtok.
2011. okt. 27. 09:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk is így van, és ahogy többen írták, tényleg nincs idő mélyebb elemzésekbe bocsátkozni a gyerekekről nap mint nap.

Hozzáteszem, én is igényelném a visszajelzést, pláne, hogy a rossz dolgokat persze rögtön megmondják, amiből én eleinte azt a következtetést vontam le, hogy a gyerekem egy kis ördög, míg az összes többi rendes, csendes, aranyos. :)

Mondjuk szerintem az is fontos, hogy ne a gyerek előtt beszéljétek meg (pláne a rossz dolgokat), mert még ha úgy is tűnik, hogy nem figyelnek, mindent hallanak, és aztán ez frusztrálhatja őket. A fiamra egy időben sokat panaszkodtak, és (bár nem hallotta, hogy miről diskurálunk, látta, hogy beszélgetünk) mikor ballagtunk hazafelé, mindig megkérdezte, mit mondott az óvónő – így megkértem az óvónőt, hogy emeljen ki pár jó dolgot is, mert lássuk be, ha folyton azt hallja egy gyerek, hogy panasz van rá, nagyon lehangoló.

Mióta jó dolgokat is fűzünk hozzá, a rosszakat is jobban meg tudjuk dumálni vele. Logikus, hiszen így érti, hogy mit nem szabad, de azt is látja, mikor tesz jót.

Szerintem is kérj majd egy időpontot, és beszélj az óvónőkkel, hogy megtudhass többet!

2011. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Jó a kérdés, engem is zavar, hogy semmi személyeset nem mondanak a gyerekemről. Az, hogy "evett, játszott, aludt", engem nem elégít ki. Nem érzem, hogy a gyerekem szellemi/lelki/egyéb fejlődését észrevennék és ha nem is minden nap, de legalább néha megjegyeznének valamit ami csak rá vonatkozik. Azt, hogy "ma neptancoltunk" egyébként is tudom (mert minden pénteken az van, meg ki is van írva pl). De olyan jókat mond itthon, vagy tornamutatvanyokat csinál, stb. , biztos történik vele valami az evésen és alváson kívül is, na, engem az érdekelne! Ráadásul ez egy 8 fős csoport (magánovi). Olyan érzésem van, mintha csak etető-altató személyzet lenne az óvónő :(
2011. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Most az oké, hogy 8 fős magánovi. Bár azért 8 gyerekre (na jó a sajátodon kívül) 7 gyerekre figyelni sem lehet úgy, hogy anyukával hosszasan beszélgetek. De itt igazából arról van szó, hogy 25 fős oviban ha mindenkivel 5-10 perceket beszélgetnének, addig ki foglalkozna a gyerekekkel? Neki az a dolga elsődlegesen, hogy a gyerekekre figyeljen. Engem is érdekel természetesen, hogy az alváson, evésen, kakiláson kívül mit csinált a gyerekem, (már ha nekem szántad kedves utolsó, mert egy kicsit célzott volt a megjegyzésed) de alkalmazkodom az óvónőkhöz is és megértem, hogy nem tudnak mindenkivel hosszasan elbeszélgetni. Erre találták ki a fogadóórát.
2011. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!