Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvás kérdés, nagyon tanácstal...

Alvás kérdés, nagyon tanácstalan vagyok!?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom, reggel fél 6-6 körül ébred. (ha fejreállok, akkor is). Már egy-két óra múlva látom, hogy álmos, és fél 10-10 körül ki is dől. Alszik általában 11-ig. Ezután viszont csak olyan 4-5 körül álmos, és (ha hagyom) 6-ig alszik. Ez azt jelenti, hogy legjobb esetben is csak 10 után kerül ágyba. Volt, hogy megpróbáltuk egy alvással megoldani, de akkor nem mehetünk sétálni délelőtt, mert a babakocsiban rögtön beájul. Ha otthon maradtunk, akkor meg olyan nyűgös volt, hogy csak fetrengett a földön :(

Volt, hogy megpróbáltam délután hamarabb elaltatni, de ugye gyereket altatni, mikor nem álmos... Szóval ez sem jött össze. Próbáltam ébreszteni adott időpontban, hogy kijöjjön a nap, de akkor persze megint a nyűgösködés, hiszti következett. Azt mondták, átmeneti időszak, amíg két alvásról átáll egyre, de ez nálunk már 5 hónapja tart... Mit tehetnék? (bocs, hogy hosszú lett)


2011. máj. 4. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha délelőtt előbb tennéd le?Az írod, hogy fél6fele kel és 1-2 óra múlva álmos.Mi lenne, ha 8 körül tennéd le, lehet elaludna és akkor délután is korábban kidőlne?

De ez csak 1 tipp, gondolom 5 hónap alatt már sok mindent kipróbáltál:)

2011. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt is próbáltam, volt hogy bejött, volt hogy nem. Nem tudom, mitől volt, amikor sikerült :)

Volt (vagy van) valaki ilyen helyzetben, vagy csak én rontottam el nagyon valamit? Ilyenkorra már kialakult napirend kellene, ugye?

2011. máj. 4. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Délelőtt fektesd le, feküdj le vele te is, mond neki, hogy nem kell aludni csak lefeküdni., és bekapcsoltok egy mesét, és azon úgyis elalszik. Vagy mondj neki valamit hogy mondjuk azért kell aludni hogy utána tudjatok menni a játszótérre vagy boltba ahol kap valami kis meglepetést..( mondjuk joghurtot, vagy túró rudit) és ez nem is elkényeztetés
2011. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.bocsi véletlenül küldtem el. A délutáni alvást meg hozd előrébb és ne hagyd hogy olyan sokáig aludjon keltsd fel, még ha sír is, hidd el, hogy hozzá fog szokni. ha pedig nyűgös vidd el fürdeni játszatok a kádban egyből felélénkül :) és aztán meg jöhet már este az elalvás..:) ne hagyd hogy olyan sokáig fent legyen, mert az neki sem jó. Egyébként egy idő után később fog kelni, bár nálunk ez most jött el most 4és fél éves és még 8 kor is alig akar felkelni csak hát menni kell az oviba :)
2011. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Délelőtt ébreszd fel 20 perc után. Így aludt is, meg nem is :) és talán elég lesz az energiája délutánig, viszont nem olyan hosszan, hogy délután ne lenne álmos.

Az én kisfiam 15 hós, fél7-kor kel, fél10-10-ig alszik majd 12-kor eszik és 1- fél2-kor kidől megint és alszik egy másfél órát.

2011. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én csak egyszer engedném aludni nappal! Ha összeszámolod, nem alszik sokat, nem egy nagy alvásigényű - a fiam is ilyen. Délelőtt nem engedném aludni - legalább fokozatosan told későbbre. Nálunk most 11-13 ig alszik kb, de így délután nem kell aludnia, este pedig menetrend szerint dörzsöli a szemét fél 8 körül. 8-fél9 fürdés, 9-re tuti alszik, van hogy picit előbb. Reggel fél 7 kor kel. (19 hónapos)

Azóta van ilyen tuti napirendünk, mióta egyszer alszik. Előtte folyton keveredett minden. Attól még lehet délelőtt picit kinn lenni, hogy álmos. Ne vigyél babakocsit :) Sétálva nem alszik el :D Max ha nagyon fáradt, akkor csak egy fél-háromnegyed órát sétáltok, attól legalább jól kidől, lehet, hogy alszik 2,5 órát egyben, és akkor talán délután kibírja alvás nélkül estig. (Nálunk ez bejött, hátha...)

2011. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, kipróbálom a tanácsokat, hátha bejön valami!
2011. máj. 5. 07:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez az egy alvásos dolog tetszik a legjobban (főleg mivel szeptembertől bölcsis lesz), megpróbálom kihúzni vele 11-ig (bár ma reggel rekordot döntöttünk, mert 6.20-ig aludt :)
2011. máj. 5. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!