Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is nehezen tudja lekötni...

Más is nehezen tudja lekötni a 3 év körüli gyerekét mióta megszülte a kistesót?

Figyelt kérdés
Olyan lelkiismeret-furdalásom van, most is itt ülök, de nem bírok leülni egész nap játszani a fiammal, próbálok háztartást vezetni, megosztom a figyelmem egész nap, végülis semmire nem fókuszálhatok rendesen, mert 6 dolgot csinálok és tartok egyszerre fejben. Mindig rendelkezésére állok mindkét gyerkőcnek, de úgy érzem nem 100 %-ban vagyok velük, nem érzem amit szoktam mondani, hogy nem osztódik az ember két gyerekkel hanem sokszorozódik :( Szegény kisfiamnak annyira lenne igénye pl kint lenni egész nap, más gyerekekkel játszani, én meg alig bírom magam rávenni, hogy játsszak vele, nincs KEDVEM! elvan ő egyedül is amúgy, nem hisztizik, semmi gond vele, csak én érzem magam egy darab sz+rnak hogy nem vagyok neki játszótárs...
2011. máj. 5. 09:58
 1/5 A kérdező kommentje:
*amit szoktaK mondani, véletlenül M-et írtam
2011. máj. 5. 09:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos pont ez van nálam is, nekem két lányom van. A nagyobb 3,5 éves, a kisebb 10 hónapos.

Amióta megvan a pici, nekem is alig van időm a nagyobbal játszani:-( Úgy összesűrűsödik minden, a háztartás, vásárlás, kert....pont ezen gondolkodtam én is a napokban, hogy változtatnom kell. Neked mennyi idős a kisebbik babád?

Nem tudod mondjuk úgy megoldani, hogy a párod amikor ráér, akkor vigyáz rá pár órát, és addig te kettesben elmész a fiaddal sétálni vagy a játszira? vagy csak a szobában elhúzódva, ahol csak ti ketten vagytok, és csak rá tudsz figyelni?

Én most ezeket fogom megpróbálni, holnap délelőtt kettesben bemegyünk a lányommal Pestre, kicsit csavargunk, játszótérre megyünk, és hazajövünk.

Még amit próbálok, hogy napközben amikor alszanak, akkor megpróbálom megcsinálni a fontosabb házimunkát, hogy amikor ébren vannak tudjak mindkettővel foglalkozni.

Nem egyszerű az biztos, sőt néha nagyon is fárasztó:-)de össze kell hangolódnunk, és időt kell szánnunk rájuk.

2011. máj. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is igen nehezen alakult ki.Most a nagy 3 éves a kicsi 11 hónapos.Próbálok a nagyfiammal hetente 1-2x csak vele lenni 1-2 órát.elhordom bölcsis tornára hetente 1x,utána fagyizunk(ha jó az idő)és játszózunk még egy kicsit.Néha elmegyek ügyeket intézni akkor őt viszem magammal,a bevásárlóközpontban auzózik,eszünk egy sütit vagy ilyesmi.Ilyenkor a párom vagy a mama vigyáz a kicsire.Legutóbb a barátnőmmel és gyerkőceivel elmentünk a Vadasparka,a picit nem vittem.A fiam nagyon élvezte!
2011. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát az a baj, hogy a pici nincs még 1 hónapos se...szoptatok, nem tudok csak úgy fél napokat kihagyni mellőle és nem is tenném meg :(
2011. máj. 8. 07:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok!ez eleinte nálunk is így volt,főleg hogy az én kicsim 2 óránként evett.akkor kitartás,lesz ennél jobb is!
2011. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!