Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hazai vizekben élő halak...

A hazai vizekben élő halak közül tényleg csak a busában van omega3 zsírsav? Mennyit kellene adnom a kicsinek, hogy "hatásos" legyen?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találtam semmi ilyen jellegű infót a neten, tudnátok segíteni? Próbálom egészségesen etetni a kisfiam szeretnék neki adni omega 3-at de ha lehet természetes formában...már ha ez lehetséges és nem kellene neki megenni naponta egy 10 kilós halat ahhoz, hogy a megfelelő mennyiséget bevigye. Vagy válasszam a "bolti" halolajat? Van aki rendszeresen (heti több alkalommal) ad a 2 év körüli babájának halat? És milyet?
2011. máj. 6. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A busában van a legtöbb omege-3 zsírsav (minden halban van valamennyi), több, mint a tengeri halakban, ráadásul a nehézfémektől és egyéb káros anyagoktól sem kell tartanod, ha busát eszel.

Az omega-3 zsírsav a busa hasa alján lévő zsíros részben van, tehát ez az, amit meg kell enni illetve nem szabad levágni az elkészítés során.

Két év körüli gyerkőcnek bőven elég, ha heti egyszer tudsz adni halat, bár túladagolni szerencsére az omega-3 zsírsavat egyáltalán nem lehet.

2011. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legtobb omega 3 a lenmagba van egy negyed csesze lenmagba van 7 g omega 3.

Nagyon sok van a dioba es a lazacba. Egy negyed csesze dioba van 2.3g omega 3. 150g lazacban meg van 2.1 g omega 3.

Ezutan kovetkeznek a szojabab, laposhal, kagylo, garnelarak, tofu (nyersen), sutotok, tonhal, tokehal es vorosbab. Keves van az oliva olajba is.

2011. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő válaszokat!

Akkor maradok a busánál bár pont azt a zsíros részét ki szoktam vágni a halaknak..., esetleg használunk majd lenmag olajat is.

2011. máj. 6. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Eskimo halolaj. Bababarát formula, kiskanállal szoktam neki adni, D vitamin is van benne. Nem túl olcsó, de sokáig elég és nagyon jótékonyan hat rá.


Én terhesség és szoptatás alatt is szedtem végig, esküszöm rá. A mennyiség tekintetében úgy tudom, képtelenség elegendő halat elfogyasztani, hogy eleget vigyél be belőle, de szerintem nézz utána a neten.

2011. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!