Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen módszert alkalmaztatok...

Milyen módszert alkalmaztatok a bilire (vécére) szoktatáshoz?

Figyelt kérdés
26 hós a kislányom, még nem szobatiszta. Azt mondta a védőnő mindig, hogy nem szabad eröltetni, meg kell várni, míg őt magát érdekli, de ajánljuk fel neki mindig a bili (vécé) lehetőségét. Eddig ez még nem hozott eredményt. Kipróbáltam azt, hogy egyszerűen nem adok rá pelust. Tudom, hiba, lehet, nem kellett volna feladni, de öt napig bírtam, mert esze ágában sem volt se bilire, se vécészűkítőre ülni, inkább bepisilt. Szólt ugyan, hogy ("csurogni fog a pisi"), de mikor hoztam a bilit, vagy mondtam a vécét, ellenkezett és bizony bepisilt. Már minden nadrágja és bugyija koszos volt, mindig mostam. Ti mit gondoltok, pihentessem a dolgot? Várjam meg tényleg, míg ő akarja, vagy irányítsam? Kinél mi vált be? Légyszi ne azok írjanak már, akinél "nagyon egyszerű volt". Előre is köszi a válaszokat!
2011. máj. 10. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne erőltesd, hagyd, hogy ő maga érjen meg a feladatra.

Barátnőm kisfia 29 hónapos, pelusos még mindig. Nagyon el volt keseredve, már mindennel megpróbálkozott, amit csak olvasott. (Mondok egy példát: a kisfiú kedvence a kis vakond. Anyuka már azzal is próbálkozott, hogy azt mondta a kisfiúnak: reggel látta, hogy a kis vakond is oda pisilt a wc-be. Nem nagyon hatotta meg még ez sem. Pedig nagyon édes kis katicás szűkítőt vettek, hátha attól megjön a kedve. Ááááhh....)

Most kezdte a bölcsit, ott azt mondták, hogy hamarosan szobatiszta lesz, ha látja a többi gyerektől.

2011. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, szerintem most már várd meg a nyarat, mikor nem kell annyit mosni, mert egy szál bugyi+egy kis ruha elég lesz. Na meg a nagy melegben minden megszárad fél óra alatt. Nekem 27 hónapos a kislányom, én is próbálkoztam, próbálkozok, de szerintem az igazi siker majd nyáron jön! Addig meg amikor tudod kínáld fel a bilit.
2011. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!