Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babáknál használtatok...

Hasfájós babáknál használtatok szélcsövet? Ha igen, akkor egy rosszabb napon hányszor alkalmaztátok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Igen, mindkét gyerekemnél, és a harmadiknál is előre meg fogom venni, inkább legyen tartalékban, gyakorlatilag csak ezzel éltük túl az első 3 hónap estéit, éjszakáit.

Egy rosszabb napon akár minden pelenkázásnál, semmi gond nem volt belőle. Simán, bökkenő nélkül hagytuk el 3-4 hónapos koruk között. Addig viszont napi használatban volt. A gyerek nem szenvedett, mi meg néha még aludni is tudtunk.

2011. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Nem, mert hozzászokik. Inkább tornáztattam sokat, adtam neki a mecsek baba édeskömény teát illetve az espumisan cseppet.
2011. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szoptatott babának nem szabad teát adni, és NEM szokik hozzá! Ez egyszerűen nem igaz, nekünk gyerekorvos javasolta!
2011. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megnyugtattatok.


Korábban próbáltunk az Infacoltól kezdve a Mecsek teáig mindent, de semmi sem segített. Aztán felvilágosítottak, hogy minden folyadék lemossa az anyatej által a belek falára tapadt immunglobulinokat.

Mi csak 1x-2x alkalmaztuk egy nap.

De ma nagyon rossz napunk van...szegény kisbabám.

2011. júl. 21. 18:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, megértelek titeket nekünk is igen sokszor volt rossz napunk. :(

Használjátok nyugodtan, a tea szoptatott babának tényleg káros, a szélcsőhöz viszont nem lehet hozzászokni, ez nem olyan, mint régen a lázmérővel kakiltatás.

2011. júl. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

A kislányom 3,5 hónapos. Mi minden nap használtuk 13 napos korától a szélcsövet. Volt, hogy naponta 2x is. Próbáltunk mi mindenféle cseppet, teát, trükköt, de semmi nem segített.

Sajnos a kislányom tápszeres baba a kezdetektől, és az segített, hogy megtaláltuk a megfelelő tápszert és ahhoz neki az Espumisan csepp vált be és a keserű édeskömény tea.

Nem tudom, szoptatsz-e, ha nem, akkor nagyon fontos a sok folyadék. Ha keveset iszik a baba, akkor belesül a kaki. Csúnyán hangzi, de így van. :(

Kitartás, az idő mindent megold. :)

Nálunk már 3 és fél hete nem kellett egyáltalán szélcsövezni és az Espumisant is csökkentettük, lassan el is hagyom.

2011. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére anyatejet kap, igény szerint szoptatom.

Mi is kipróbáltunk mindent,de csak a szélcsövezés hoz némi megkönnyebbülést szegénynek. Tegnap 4x használtuk. Azért tettem fel itt a kérdést, mert a védőnő nem ajánlja max. heti 1x. Viszont egy rosszabb napon nem elég és én a lelkem is eladnám, csahogy jobb legyen, valami segítsen...

2011. júl. 22. 11:33
 8/10 anonim válasza:

Előző vagyok:

Egy barátnőm testvére a Heim Pálban dolgozik a gasztroenterológián. Ők szoktak babákat szélcsövezni végszükség esetén. Ő ajánlotta nekünk is ezt a megoldást. Mondta, hogy nem tudnak a babák hozzászokni, több helyen is megerősítették nekünk. A gyerekorvos nekünk semmit sem mondott erre, csak az Infacolt eröltette, hogy az segít. Nem segített, szerinte nem jól használtuk.

No comment!

Én azt mondom neked, hogy ha 4x kell, akkor használd 4x, mert attól a picúr is, ti is sokkal nyugodtabbak lesztek. Úgy gondolom, hogy inkább legyen pár kellemetlen percetek, mint sok-sok küszködéses óra.

Én is úgy magamra vállaltam volna szegénytől a szenvedést! Kitartás! :)

2011. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

egy vagyont koltottunk az elmult 4 hetben minden szirszar cseppre es lottyre, hogy majd segit. 3 hetesen kezdodott a hasfajas.

volt infacol, espumisan, colief, szolomag parna, homeos bogyok tobb fajtaja, mecsek baby tea en is ittam, aloe vera, semmi sem hasznalt.

Ami jo, a masszazs, de van, amikor annyira gorcsol, feszul, hogy nem lehet masszirozni. 4 napja vettem egy szelcsovet, naponta kb 2szer hasznalom, es egy aldas.

ha ezt tudom, nem koltok kb 20ezret a tobbi szutyokra.

2014. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem ajánlott!
2016. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!