Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gondolom nem csak nálunk...

Gondolom nem csak nálunk probléma, de van megoldás? Gyerek közösségbe iratása vs. Munkába visszatérés!

Figyelt kérdés

nem hiszem, hogy egyedül lennék a következő problémával, de nem tudom mi lehetne a megoldás: gyermekeimet azért nem veszik fel közösségbe, mert "nem dolgozom", de azt nehéz megértetnem velük, hogy azért nem tudok visszamenni dolgozni, mert nem veszik fel!

és persze fizetős közösségbe is csak akkor tudnám iratni, ha vissza tudnék menni dolgozni... iszonyú ez az ördögi kör! valaki tudott erre megoldást találni?


2011. máj. 11. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:

A bölcsöde vár 1 hónapot az anyai munkáltatói igazolással.

Én megmondtam nekik kerek perec, hogy gyerekkel nem tudok állásinterjúra járni.

Vagy ha nem válik be, kérj a védőnődtől igazolást, miszerint a gyerek szociális fejlődéséhez szükséges a bölcsi/ ovi.

2011. máj. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi!

kis faluról van szó, így sajnos a gyerekorvos/védőnő ebben nem lenne partner! :-(

az ovi azért utasít el, mert a kicsivel amúgy is otthon lennék, a bölcsi meg azért, mert a nagyot úgysem vették fel az oviba!

a munkahelyemen meg addig nem is tudom a témát pedzegetni, amíg a gyerekeknek nincs biztos helyük! kicsit tanácstalan lettem..............

2011. máj. 11. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm is így járt, neki azt tanácsolták, hogy menjen be az oviba és kérje írásban a választ arra, hogy miért nem veszik fel oviba a gyereket. Már itt elakadt a dolog, mivel ugyanis nem tehetik meg, hogy arra hivatkozva, hogy úgyis otthon vagy, nem veszik fel a picit. Ha nem kapsz írásbeli választ, akkor a falu jegyzőjéhez fordulhatsz a panaszoddal, ugyanis minden harmadik életévét betöltött gyereket fel kell venniük az óvodáknak.
2011. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ez a 3 éves kortól való kötelezettség már érvényben van? én ott maradtam el, hogy a kormány tervezi mégcsak! vagy már be is lett vezetve????????
2011. máj. 11. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én azt tudom, hogy a három évüket betöltött gyerekeket, ha szobatiszták, nem utasíthatják el az ovik semmilyen indokkal. Sem hogy munkanélküli az anyuka, sem hogy kistesó született. Legalábbis nálunk falun ez így van, mert ugye itt nincs lehetőség máshová íratni a gyereket. Bővítik is az ovit rendesen, annyi a gyerek. :)
2011. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! mi is falun lakunk, van egy szuper nagy ovi, annak 2 tagóvodája, de annyi a gyerek, hogy így is helyhiányra hivatkoznak...

hol lehetne ennek utánanézni, hogy milyen jogszabály van érvényben? (szobatiszta is és nyáron be is tölti a 3. életévét)

nálunk itt szájhagyomány útján annyi terjed csak, hogy akit egyszer elutasítanak, azt következő évben kötelezően felvesznek!

2011. máj. 11. 14:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Megint én. A falu jegyzőjénél kellene érdeklődnöd, ő az illetékes az ilyen ügyekben. Sok sikert kívánok.
2011. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem sokat tudok segíteni, viszont annyit mondanék, hogy nálam sincs még munkahely, a gyermekemet mégis felveszik bölcsibe. Majd igazolom, amint lesz. Márciusban mentem vele jelentkezni, szeptembertől fog járni, akkortól kezdek dolgozni, hogy hol, azt még nem tudom, mert gyesen vagyok, nincs hova visszamenni, a mostani pályázatok pedig még azonnali kezdésre szólnak. Van még időm szeptemberig állást találni, a bölcsiben is ezt mondták. Talán a felvételiztetőn is sok múlik, hogy mennyire empatikus. Könnyű azt mondani, hogy helyhiány van, aztán persze mindig van egy + hely. Nálunk azt mondták, hogy a bölcsibe fel sem veszik a gyerekeket, akkora túljelentkezés van, ismerős már tavaly novemberben jelentkezett a gyerekével, annyi idős, mint az én lányom. Én csak idén márciusban mentem,és a azt mondták, még rengeteg hely van, még csak most kezdenek jelentkezni a helyekre. Szóval érdemesebb érdeklődni, mind a munkahelyen, mind az oviban. Ne mutogassanak egymásra.
2011. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez a problémám. Nálunk a bölcsi 40 férőhelyes és több mint 10 ezren lakunk a kis városunkban. Mostanság kérik a munkáltatói igazolásokat és csak annak a gyerekét veszik fel szeptembertől, aki ezt bemutatta. Én egyfolytában keresgélem az állásokat, tanítónő vagyok, de eddig még nem kaptam visszajelzést sehonnan. Csak reménykedem hogy beüt valami, és betudom mutatni, hogy lesz munkám szeptembertől. De még ott van a beszoktatás kérdése is. Mert ha elkezdek új helyen dolgozni, akkor nem lesz időm beszoktatni, esetleges betegség miatti hiányzások. Kész, nem tudom hogy lesz!!!!
2011. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!