Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszaadjam a pelust rá?

Visszaadjam a pelust rá?

Figyelt kérdés
levettem 5 napja a pelenkát róla, de ha pisil nem szol, mindig a bugyiba pisil, és utánna sem szól. mit tegyek. 27hos.
2011. máj. 11. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
még szerintem rakd rá vissza... de ha bepisil szolj rá. ne olyan kedvesen. hanem erélyesen. és vidd a bilire. nálunk bevált ;)
2011. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

beszélj vele h érzi egy egyáltalán h kell e


hát egyik lehetőség az h igen add vissza rá mert lehet h nem érett még rá


a másik h rendszeresen kérdezed h nem kell e neki és bilire ülteted rendszeres időközönként


mivel te ismered neked kell tudnod mennyire kész a szobatisztaságra elvileg 2 éves koruk körül szoktak azok lenni lehet h neki még kell pár hónap


nyáron meleg van akkor érdemes esetleg elkezdeni ha érzi h kell neki

2011. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak akkor vettem le róluk amikor maguk szóltak, hogy nem kell. Soha nem pisilt be egyik se. Ezt elkapkodtad, még nem érett.
2011. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy egyet értek az előttem szólókkal. Az én kislányom 23 hónapos volt, mikor levettem a pelenkát róla. Mivel eleinte, nagyon meglepődött, hogy pisis lett, mikor bepisilt, így azt hittem jó úton haladunk. Aztán odáig fajult a dolog, hogy meg sem mukkant, mikor bepisilt. Alig sikerült a bilibe valami kb. 1 hét alatt. Akkor elvittem egy üzletbe és megengedtem neki, hogy válasszon ő bilit. Na abba már aznap produkált egy pici pisit, igaz többet mellé sikerült. Akkor kezdtem feladni a dolgot. Végső elkeseredésemben elkezdtem olvasgatni, hogy ki milyen tanácsot osztogatott ebben a témában. Itt olvastam, hogy sokszor azért pisilnek be a gyerekek ilyenkor, mert azt hiszik, hogy a bugyi is pelenka. Nos akkor kapott a kislányom jó hosszú kis ruhákat és bugyi nélkül elengedtem a lakásban. Még aznap elment saját magától rá, rá 2 hétre már a wc-re járt, és nappalra 90%-ban szobatiszta lett. Nem minden gyerek lesz egyik napról a másikra szobatiszta. Vannak olyan gyerekek, akiknek egy kicsit lassúbb a felfogásuk, pláne ha nem 3 évesen kezdik el szobatisztaságra nevelni, hanem hamarabb. Egy fontos szabályt azonban mindig tarts be: sose bántsd, szídd le a gyereket, ha bepisil vagy bekakil, mert azzal pont az ellenkezőjét éred el. Ilyenkor csak szépen, nyugodtan magyarázd el, hogy hova kellett volna mennie. És ha sikerül nagyon dicsérd!
2011. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!