Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen állatot tarthatunk 2,5...

Milyen állatot tarthatunk 2,5 éves gyerek mellett 1 szobás lakásban?

Figyelt kérdés

Kutya szóba sem jöhet, macskám volt, nem kell több...

Hörcsög hogy birja a strapát?


2011. máj. 11. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Bírni bírja, de azt is takarítani kell,mert büdös. De miért pont hörcsög?

Akkor inkább már hal! Az kényelmesen el is fér!

2011. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is van két kis hörink. Szerintem jó első kisállatnak. Sokat nem kell vele kínlódni, pár naponta cserélni kell a faforgácsot alatta, kis magkeverék+alma, nyáron pici víz és ennyi. Az én két éves lányom imádja nézegetni őket, sajnos piszkálni is, de arra tökéletesek, hogy megtanulja ők is élőlények és nem szabad őket bántani. Nagyon jól bírják a strapát és már a lányom is sokat tanult az állatokkal szembeni viselkedés terén.
2011. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Én is halat tudnék javasolni. Nem tudom, milyen a te lányod, de az enyém ma pld. az udvaron szétkent ollóval egy kupac macskaszart... Egy szobába semmilyen szőrös, kakiló állatot nem raknék egy ilyen kisgyerekkel. De ez az én véleményem.
2011. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A terráriumba, ahol tartanád a hörit már csak nem nyúl be, ha meg próbál azt csak észreveszed!
2011. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért a hörcsit néha ki kell venni, hogy simogatni tudja. Hull a szőre, lehet rágcsálója is, a végtermékekről nem is beszélve...


Ha lenne a nappaliban neki egy külön hely játszásra, akkor még talán-talán.. De ott, ahol élnek, alszanak?

2011. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
halacska vagy ékszerteknős.Hörcsögöt még ne 2,5 évesen,szerintem ,azt jobb akkor, mikor tényleg ő gondozza,ő eteti,tehát ténylegesen első saját állatnak.
2011. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hal,papagáj,hörcsög,teknős(ha nem akarsz halat én ezt javaslom).

Hörcsögről tudni illik többek között azt is,hogy ha valmi nem tetszik neki,harap!És mivel a két évesek még nem a legfinomabban bánnak a dolgokkal,nehogy megharapja őt!

2011. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hörcsög éjszakai állat, ott fog nektek zörögni egész éjjel, aztán nappal, mikor lehetne vele játszani, aludni fog. Meg amúgy is olyan kis mérgesek néha.

Szóval hörit nem ajánlanék.

Inkább tengerimalac, az aranyos és kedves, nem olyan mufurc, mint a höri. Ráadásul jó tulajdonsága, hogy alszik éjjel.

2011. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Egy csomó mindent megtudtam a hörcsögökröl, ami eszembe sem jutott. A férjem is lepontozott :) Szóval az kizárva.

Lehet hogy hal lesz, azt is elnézegetheti. Kutyának nincs hely, macskám volt, utáltam takaritani utánna, szőr volt mindenhol. Ékszerteknős....? Hát, az olyan, nem is tudom, nem aranyos meg kedves (nem mintha a hal az lenne). A halakat szereti nézni, ha valakinél van akvárium.

Mégegyszer köszi, mentek a pontok :)

2011. máj. 13. 12:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ékszerteknős azért kicsit izgibb mint a hal.És van egy nagy előnye: PÁNCÉL :-) Az ékszerteknőst lehet "simogatni",kitenni "szaladgálni",meg lehet etetni a saját kezedből,szóval sokkal érdekesebb mint a halak. nem pusztul el ha a kicsi lányod meg akarja nézni mit csinál az akváriumon kivül, vagy ha kap egy kis főtthust a levesből,merthogy ha ő szereti biztos a hal is alapon:-)

Sokan mondják rá hogy büdös,ez nem igaz,annak büdös a teknőse aki nem takaritja,meg mi nem az akváriumban hanem egy másik edényben etetjük,ott kakil is,és igy csak heti egyszer kell takaritani.Lassan 20 éve megvan.Nagyon örültem neki amikor megkaptam.

2011. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!