Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oltassak kullancs ellen vagy...

Oltassak kullancs ellen vagy ne oltassak? 20 hónapos, erdő mellett lakunk

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 22:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
én oltattam (Mátra) és nem bánom, sőt örülök, hogy van ilyen lehetőség.
2011. máj. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem oltattam,olvastam a vese kárositó hatásairól.Csak az agyhártyagyulladás ellen véd a Lime kórtól nem.Persze ebben nem lehet elég okos az ember.A szomszéd oltatott.Én minden fürdéskor átnézem.
2011. máj. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Èn a jövöhéten viszem a 3,5 éves lányomat.

A férjemben már volt 1 kullancs.

2011. máj. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Másodiknak:

a vesekárosító hatást nem tudták alátámasztani egy kísérletsorozat után sem.

Az oltás NEM az agyhártyagyulladás, hanem a vírusos agyvelőgyulladás ellen véd, aminek igen magas a halálozási aránya, plusz nem reagál jól a kezelésre. Sokkal durvább betegség, mint az agyhártyagyulladás, amit nem vírus, hanem baktérium okoz.

És a Lyme kór jól gyógyítható, ha időben észreveszik, így ha látsz benne kullancsot, akkor is vizsgáltasd ki, ha semmilyen egyéb tünetet nem észlelsz.

2011. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Oltatnám. Azért, amit az utolsó leírt.
2011. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is oltattam, és minden este fürdetéskor nézem. Az oviban is szedett már össze gyerek kullancsot az udvaron...
2011. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Oltattunk. Én is hallottam, hogy a vírusos sokkal veszélyesebb, mint a bakteriális fertőzés, ezért vállaltuk be. Nem bánom, mert már mindenfelé van kullancs, anyám pl. a városban szerezte be, ki tudja, hol.

Ettől függetlenül minden este átnézem a kölköt tavasztól őszig, főleg a hajas fejbőrt. Így ha van is benne,még az előtt el tudom távolítani, hogy az esetleges fertőzött vért visszaöklendezné az a kis mocsok vérszívó (az első pár órában csak szív, utána lesz veszélyes a dög). Az oltás óta azért kevésbé parázok, ha észreveszek magunkban egyet.

Ja, az unokatesóm majdnem ráment egy kullancs okozta agyvelőgyulladásra, felnőttként! Pedig szólt a dokinak a kullancsról, mikor belázasodott, és őrült migrénje lett, szóval időben el kezdték kezelni.

2011. máj. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosunk a bébi 2 éves koráig hallani sem akar róla.

Most 1 hónapos a pici.Nem sok lehetőség maradt, esténként átnézzük. Sokat vagyunk kint a szabadban.

2011. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én 20 éve (születésem óta) erdő mellet élek olyannyira hgy mikor kilépek a panelház ajtaján csak 5méterre van az erdő széle! Én még sha nem oltattam és nem is akarok kullancs ellen, és napnta min.1órát eltöltök az erdőben és még soha nem volt kullancsom és semilyen védőszerem! Vissznt szegény kutyámból vlt olyan nap is mikor 3 mat kellet kiszedni a nyakörv és védőszerek ellenére! Na mindegy de a kérdésedre válaszolva én személy szerint nem láttom fntsnak de ezt természetesen neked kell eldöntened!
2011. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Èn is oltatom a lányomat.Anyunak is volt komoly problémája a kullancs csípéstöl.Majdnem meghalt.....

Jobb félni,mint megiijedni.

Viszont nem oltatok agyba föbe minden ellen.CSak amit muszály és persze most a kullancs ellen.a lányomék az oviból menni fognak erdei hétre...Minden nap 3-5 napi reggeltöl délutánig az erdöben lesznek..

2011. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!