Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki beadatta a kullancs...

Aki beadatta a kullancs elleni oltást a gyermekének, tapasztaltatok mellékhatást?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta. Júliusba megyünk a Bükkbe (nem is fertőzött terület, felénk sincs fertőzöttség). Ha még e hónapba megkapná az elsőt, akkor ki is alakulna a védettség. De nem szeretem feleslegesen oltatni, félek a későbbi mellékhatásoktól.
2011. máj. 13. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a második oltás után 2 héttel alakul ki a védettség

egyébként mellékhatás nem jelentkezett nálunk, bár a lányunknál még egyetlen oltásnál sem volt mellékhatás. kop-kop.

2011. máj. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nálunk sem volt gond még egynél sem. Júli 18-tól mennénk, így pont kialakulna a védettség. A 2 oltás között meg egy hónapnak kell eltelnie.
2011. máj. 13. 16:04
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem a kullancs ellen hat a védő oltás hanem a kullancs által okozott agyvelőgyulladás ellen. Nem azt mondom, h ne adasd be, csak ettől függetlenül, ha olyan helyen jártok, nézzétek át a gyereket, hogy van e benne kullancs és ha van azt gyorsan szedjétek is ki. A Lyme kór ellen nem véd az oltás. De ha hamar kint van az a kis dög akkor nem lehet semmi baja a gyereknek. Én erdő alatt lakom, világ életemben jártam erdőben, de ahogy hazaértem rögtön kullancsvizit, és soha nem lett baj belőle.
2011. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Semmilyen mellékhatás nem volt, kedden kapta a második adagot a fiam.
2011. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Tudom, hogy nem a kullancs ellen véd, és hogy a Lyme kór ellen sem:-) Egyébként mi is nagy erdő járó család voltunk, most már megint leszünk, mert már megnőtt a pici fiam, így könnyebb vele mozogni. Bennünk is sok kullancs volt már, nem lett bajunk. Mindég mikor hazaértünk, kullancs vizit volt:-)
2011. máj. 13. 16:19
 6/14 anonim ***** válasza:
2 hónapja kapta meg a fiam a 2. oltást. Nem volt semmi gond/mellékhatás.
2011. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem a kullancs ellen és a Lyme-kór ellen véd, akkor mi ellen?
2011. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az agyvelő gyulladás ellen nyújt védelmet. A lyme-kór gyógyítható, az agyvelőgyulladás, nem minden esetben. Ha meg is gyógyul valaki, gyakran marad vissza szővődmény.
2011. máj. 13. 16:40
 9/14 anonim ***** válasza:
15%
Csak a lyme-kór ellen nyújt védettséget, az agyhártyagyulladás ellen nem. Ráadásul szerves higany is van az oltóanyagban.
2011. máj. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

beadattam mert az anyósom a pár éve vírusos agyhártyagyulladást kapott kullancstól ami a nyaraló közelében csípte meg. Két hétig volt kórházban.


Az oltásnak semmiféle mellékhatása nem volt. A lyme kór miatt pedig minden este alaposan átnézem a kisfiamat, és persze a férjemet és magamat is, ha kirándulunk. Én is úgy tudom h két oltás kell a védettséghez

2011. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!