Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy még mindig...

Normális, hogy még mindig elakad a saját lábában, hogy úton-útfélen elesik? Napjában kb.10-szer.

Figyelt kérdés
26 hónapos, és úgy tudom, már ki kellett volna nőnie ezt a korszakot, de az enyém még mindig folyton elesik. Ilyen kis bénácska lenne alapból, vagy erre a korosztályra még jellemző?
2011. máj. 12. 19:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nagyon élénk, vagány kisfiú egyébként.
2011. máj. 12. 19:59
 2/11 kisnita ***** válasza:
Az enyém 22 hónapos lesz és ma kb 20x elesett. Mindig felbukik valamiben, az udvaron egy fűszálban képes megbotlani, van mikor úgy szalad, hogy nem bír megállni és akkor nagyokat szokott zuhanni, de sosincs semmi komoly baja. Szerintem normális, majd idővel belejön, jobb lesz az egyensúlyérzéke.
2011. máj. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőmnek ugyanez volt a kisfiával. 4 évesen derült ki, hogy izomsorvadása van a kisfiúnak.


Egyáltalán nem biztos, hogy valami baj lesz, (lehet, hogy csak ügyetlen) de én elvinném orvoshoz.

2011. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jaj! :(
2011. máj. 12. 20:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Jézusom már,miért kell ilyet irni.Az én fiam nyáron lesz 3éves és ö is sokat elesik,föleg mert mindig rohan mindenhová :)
2011. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok szakértő, és megijeszteni sem szeretnélek, de a gyermeked fél évvel idősebb az enyémnél, szerintem már nem kellene ilyen sokat elesnie.

Nekem kislányom van, minden mozgást a lehető legkésőbb produkált, 9 hónaposan ült fel, 11 hónaposan kezdett mászni és felállni, 16 hónaposan kezdett járni. Most 20 hónapos, tehát még csak 4 hónapja jár, de már szalad is, és sosem esik el. De nem viccelek, sosem. Nem botlik meg, nem rohan fejvesztve, átlépi a küszöböt, stb. Bő egy hónapja, hogy elmaradtak a bukdácsolgatások.

Én aggódnék, nincs-e egyensúlyzavara, esetleg látásprobléma, vagy ilyesmi. Ne gondolj rögtön a legrosszabbra, de egy orvosi vélemény nem árthat. Sőt, inkább megnyugtathat, ha a doki mosolyogva azt mondja, ez a fia korában természetes. :)))

2011. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én elvittem a kislányomat egy ismerős gyógytornászhoz fél évesen, mert úgy éreztem, hogy kicsit le van maradva a mozgása és igazam is volt.

Mivel jóban vagyunk, beszélgettünk erről arról. Szóba került, pontosabban én kérdeztem, hogy mi van azokkal a gyerekekkel akiket nem visznek el így elővigyázatosságból vizsgálatra, tornára?

Azt válaszolta a hölgy, hogy ezek azok a gyerekek, akik későn kezdenek el önállóan járni, bizonytalanok az első léptek, sokáig kapaszkodva járnak és két éves korban még mindig csetlenek botlanak.

Pici izomproblémája is lehet a kicsidnek, nem szakember észre sem veszi, vagy csak legyint általában, hogy ugyan nem számít.

Talán rátok is illik amiket írtam, én nem tudom, de lehet akár ez is a háttérben.

2011. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

No, hogy megnyugodjak, bejelentkeztem az ortopédiára a fiammal. Valószínűleg, csak a szeleburdisága miatt esik ennyit, de azért jó utánajárni.

Köszönöm a véleményeteket!

2011. máj. 13. 10:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nekem eszembe jutott még olyan is,hogy nem e esetleg a cipővel van a probléma.

Figyeld meg,hogy milyen lábbeliben "csetlik-botlik",lehet,hogy nem tartja jól a lábát.Lehet,hogy csak azzal lesz a probléma. :D

2011. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha itthon zokniban van, az is ugyanezt az eredményt hozza. :(
2011. máj. 13. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!