Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiskutya megkarcolta a fogával...

Kiskutya megkarcolta a fogával a lányomat. Lehet baja tőle?

Figyelt kérdés

Elmentünk sétálni, és kijött az egyik udvarból egy kölyökkutya. A gazdi is jött, és mondta, hogy nyugodtan meg lehet simogatni, nem bánt. A fenét nem! Igaz, csak játékból, de megkapta a kezét, lett egy kis horzsolás a gyereken. Oltva még nem volt, mert nagyon kicsi. Lehet baja?

Tudom, hogy hülye voltam, lehurrogó válaszokat nem kérek, köszönöm.


2011. máj. 14. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy! Esetleg ha észreveszi, hogy te megijedtél, akkor félhet majd a kutyáktól, de legközelebb majd megnyugtatod.

Egészségügyi probléma kizárt, esetleg fertőtlenítsd le a karcolást, ha piros!

Kizárt, hogy a kölyökkutya veszett kutya lenne.

2011. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, ne aggódj.
2011. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
betadine a sebre, napota párszor, puszi a gyerek arcára és mindenki happy :) Gond nem lesz.
2011. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz baja! Én is sokat játszottam kölyök kutyákkal, cicákkal, és azt nem lehet karcolás nélkül megúszni, hiszen tű hegyesek a fogacskáik, és bizony ők még elég vadóc módon játszanak. De soha nem volt ettől semmi bajom. Le kell mosni a karcolást, ha nagyon aggódsz lekezelheted valamivel, de ha nem vérzik, akkor elég egy alapos lemosás. És nem kell emiatt távol tartani az állatoktól, mert egy homokozóban több fertőzést szedhet össze.
2011. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eléggé félt a kutyáktól eddig is. Pedig nekünk is van, és az még játékból sem harap. Most csodálkoztam is, hogy ennyire meg akarta simogatni a kutyust. Szerintem ezentúl nem nagyon akarja majd.
2011. máj. 14. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!