Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek két kisgyermek...

Szerintetek két kisgyermek mellé való spaniel kiskutya?

Figyelt kérdés
A fiaim 2 és 4 évesek, az ismerőseim szerint felelőtlen vagyok,mert kaptak egy kiskutyát.Gondoltunk rá ,hogy visszavisszük,de a fiúk nagyon megszerették és jó nézni ahogyan játszanak vele.Ti mit gondoltok?
2009. szept. 13. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudomásul veszed, hogy a felelősség a kutyáért a tiétek, ha megkapja a napi sétát, foglalkozást, orvosi ellátást, akkor semmi gond.
2009. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 14 hónapos kisfiúnknak 2 kutyusa van.8 hónapos kora óta imádja a kutyákat.Azt hiszem nincs ennél csodálatosabb módja, hogy megismerje és megszeresse az állatokat.Aki fanyalog, azon meglátszik, hogy sohasem volt kutyája, így nem értheti azt sem, hogy élménytől fosztja meg gyermekét vagy magát.Nektek sok örömet kívánok.
2009. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
az előzővel egyet értek, de viszont figyeljetek arra, hogy a kicsik egyedül ne maradjanak a kutyussal mivel lehet az kicsi vagy nagy akármilyen faj, de ha a picurok valami olyasmit csinálnak ami a kutyának nem tetszik könnyen megharaphassa őket...
2009. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én, meg a bátyám 5 év körüliek voltunk amikor anyukám hazahozott egy Spániel kutyust, 15 éves volt, amikor meghalt, szeretetre és felelősségre nevelt minket. Ha a fiam is eléri ezt a kort, minden bizonnyal lesz nekünk is kutyusunk. Ami tényleg nagyon fontos, a kutyával is bánjatok szerettel és felelősséggel, gondoskodjatok róla, ahogyan az első válaszoló is írta és akkor a fiaid is megtanulnak ezt-azt :) Azokra, akik azt mondják felelőtlenség, amit tettél, ne is hallgass. Neked kell tudnod, mi a jó Nektek!
2009. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó a spániel a gyerekehez. De na hagyjátok felügyelet nélkül egyelőre őket, legalább az ablakból figyeld! Majd csak ha a kutya minden esetben szót fogad a gyereknek, tehát 5 éves kor felett.

Ha visszaadnátok, lenne pár ismerős, aki azt mondaná, hogy felelőtlenek vagytok, mert állat nélkül nevelitek a gyerekeket, nem adjátok meg neki, ami kell a boldog gyerekkorhoz. Ellentábor, kéretlen tanács mindig van, akármit is teszel. Ha za ellenkezőjét, akkor is.

A gyerekeknek jó társ a kutya: jó pajtás, megtanítja a gyereket, hogy másra is figyeljen, ne csak magára, javítja a mozgás koordinációját, a gyorsaságát a kutyussal való játék, az empátiáját is. És erősíti az immunrendszert, véd a fertőzésektől. Mind a kontaktus a kutyával, mind a vele friss levegőn tett játék, mind a kialakuló érzelmi kötődés. Szóval: hasznos, egészséges és vidám dolog a kutyapajtás.

2009. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Gyerekeinknek is príma játszópajtása lehet, ami különösen egykéknél lehet hasznos. Rajta keresztül megtanulhatják más élőlények szeretetét (amit a kutya érez, azt is bátran mondhatjuk szeretetnek) , a felelősséget, gondoskodást, ráhatást, tanítást.


A jól ápolt kutya rizikója szerintem messze kisebb, mint pl egy másik gyereké. Nem nevezhető sterilnek, de egész más bacikat hordoznak, mint ami az embernek ártani tud. ( A kutyaürüléktől viszont óvd a gyereket és a kutyát is )


És ha attól félnél, hogy csemetédet megharapják, hát ilyen szempontból is veszélytelenebb a kutya az embernél. (Sokkal több a felnőttek vagy gyerekek által okozott baleset, mint a kutyák általi harapás)

2009. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Nincs ezzel semmi gond. Nekem volt spániel kutyusom, kettő is, férj és feleség voltak :), csak azért írom, mert gyönyörűek és imádtam őket, de elég egy hisztis fajta és a fiú, ha valami nem tetszett neki, nekem is néha odakapott. Szóval sztem nem igazán kisgyerekeknek való ez a fajta.
2009. szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kellet ez a kis megerősítés abban ,hogy jól döntöttünk.
2009. szept. 13. 16:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit öntörvényű kutya a spániel, de odafigyeléssel, és egy kis szigorral meg lehet őket nevelni. Igazából öregkorukra bolondulnak meg egy kicsit, akkor sokkal hamarabb odakapnak meg morognak, ha valami nem tetszik nekik. Amíg kölykök addig a játék hevében feletkezhetnek meg magukról. Szerintem jobb választás let volna egy labrador, vagy németjuhász kutya, de ez csak az én véleményem. Igazából nekünk is egy tacskónk van, ami szintén nem a legideálisabb gyerek mellé. Bár nekünk már a baba előtt is megvolt. Azért biztos, hogy a gyerekeknek nagyon jót tesznek a kutyák, akármilyen fajtáról is van szó. Feleősségre, szeretetre tanítanak.

Ha úgy látod, hogy semmi jelét nem mutatja a türelmetlenségre a kutyus, akkor biztos nem lesz baj.

Sok boldogságot hozzá!!

2009. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Persze a spánielek nagyon aranyosak és szeretetre méltók

pont gyerekeknek való.:)

2010. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!