Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiam tegnap dél óta...

4 éves kisfiam tegnap dél óta lázas (38,5 körüli), de semmi más tünete nincs. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Természetesen nem orvosi diagnózist várok tőletek, csak tippeket, tapasztalatokat :) Mivel más tünete nincs, így nem rohanok vele azonnal orvoshoz, meg amúgy hétvége van és itt nincs külön gyerekorvosi ügyelet.

Nem folyik az orra, nem köhög, állítása szerint nem fáj semmije, nincs hasmenése, nem aluszékony, eszik, iszik és pisil rendesen.

Az oviban skarlát és bárányhimlő járvány van/volt, de előbbinek más tünetei is vannak, utóbbin meg már a bölcsiben átesett.

Hallottam az ún. 3 napos lázról, ami elég hihetetlenül hangzik a számomra, de ha van is ilyen, az ennyi idős korban is előfordulhat még?

Köszi a válaszokat!


2011. máj. 15. 07:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A három napos láz betegség tényleg létezik, de nyolc hónapos volt a kisfiam amikor átment rajta. Semmi különöset nem kapott rá csak lázcsillapítót. Szerintem azért hétfőn vidd el orvoshoz
2011. máj. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Létezik a három napos láz. De azt nem tudom, hogy ennyi idős korban lehet-e. Az én fiam egy éves kora után esett át rajta. Ha 3-4 nap múlva ilyen kis piros kiütések jelennek meg a testén, akkor három napos láza volt.

Mi se kaptunk rá semmit, csak lázcsillapító kúpot.

2011. máj. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!