Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egypetéjű ikreket nevelő...

Egypetéjű ikreket nevelő anyukák, ti egyforma ruhába öltöztetitek a gyerkőcöket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
ismerősömnek ikrei vannak, ő nem öltöztette őket egyformába. Én se tenném
2011. máj. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor még csak vártam őket, én sem értettem, miért öltöztetik őket egyformába. Most már tudom: büszkeségből. :)


Az enyémeknek is vannak egyforma cuccai (naná, hogy a rokonok mindig egyformát adnak ajándékba...), de úgy csinálom, hogy ha pl. ugyanolyan pulcsi van rajtuk, akkor a gatya, zokni max. hasonló legyen. Igazából arra figyelek, hogy a stílusuk legyen azonos 1-1 nap. Pl. ha egyikre kantáros gatyát adok, akkor a másikra is, de másfélét.

Ők még picik, de ha nagyobbak lesznek, és saját maguk szeretnék kiválasztani, mit vegyenek fel aznap, akkor nem fogok ragaszkodni semmihez. (persze az évszakot, az alkalmat meg a jó ízlést azért figyelembe kell venni. :) Az én kiscsávóim mindig legyenek csinosak! :))

2011. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, sosem öltöztettem őket egyformán.


Mi is kaptunk sok egyforma ruhát ajándékba, de figyeltem rá, hogy egyszerre ne vegyék fel ugyanazt.


Mostmár 5 évesek, beleszólnak, hogy mit vesznek fel, és sokszor veszik fel ugyanazt. :)

2011. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Ranschburg-hívő vagyok, ő azt vallotta, nem szabad őket egyformába öltöztetni. Szerintem igaza van, ikrek esetén méginkább hangsúlyt kell fektetni a gyerekek saját egyéniségére, hogy legyen önazonosságuk, ne függjenek annyra a tesójuktól.
2011. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az enyémek még csak 10 hónaposak, és sok ruhát kaptunk a nővérem 3 évs kislányáról, így ritkán van két egyforma. De ha valahol látok valamilyen jó kis ruhát, ami árban is jó, akkor természetesen mindkettőjüknek veszek. Így néha - néha vannak egyformában.
2011. máj. 17. 16:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk sok az iker a családban, ismerősök közt. A nagynéném sokszor hasonlóan, de nem egyformán öltöztette az unokatesóim, de pl a szomszéd asszonyom a srácokat igen! Emlékszem, a fiúk úgy 4-5 évesek lehettek, amikor az egyik rettenetesen összekoszolta magát, és az anyja, mondta, hogy gyertek, öltözzünk át. Amelyik tiszta gyerek maradt az úgy elkezdett üvölteni az anyjával(szó szerint, előtte sosem hallottam ezt), hogy miért kell neki is mindig átöltöznie, ha ő nem koszos, meg tiltakozott, hogy ő nem akar olyan ruhát, mint a másiknak van. Ennek ellenére szinte 10-12 éves korukig egyformán öltöztek. Egy általános iskolába jártak, egy középiskolába, egyforma szakmájuk lett, ugyan azon a helyen dolgoznak, ugyanaz a típusú autójuk lett(de legalább nem egyforma színű, de a jogsit is egyszerre csinálták), ha bulizni mennek direkt egyformán öltöznek. Már 22 évesek, az egyiknek most egy ideje van barátnője, de az anyjuktól hallottam, hogy ez állandó konfliktus a két srác közt, mert nincs annyi ideje a barátosnősnek a másikra. Szóval szerintem komoly gondokat is okozhat, ha kisgyermekként az egyformaságot ennyire erőltetik, lám ők az élő példák rá.
2011. máj. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek ikreim, de ha lennének, akkor ugyanolyan ruhát hordanának.
2011. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!