Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul tettem? Kérlek adjatok...

Rosszul tettem? Kérlek adjatok tanácsot! Bölcsis kérdés

Figyelt kérdés

Új bölcsi nyílt a városunkban (magán) ahová néhány órára is viheted a kicsit, de egész napra is. gondoltam az én 2 éves kisfiamnak jól jönne a közösség és elviszem ide egy héten egyszer délelőttre. Ma voltunk először, de azt mondta az óvónéni, hogy ne maradjak, sőt csak ebéd után menjek érte, mert ez nekik is könnyebb így megszokja a közösséget.

Így 4 órát tölt ott. Én ott is hagytam viszont ma többektől megkaptam hogy hogyan tehettem ezt a gyerekemmel mert csak 1 órát kellett volna otthagyni vagy ottmaradni vele és nem ilyen sokáig? Most nagyon rosszul vagyok. Tényleg nagyon rossz döntés volt? Haragudni fog rám? Voltam ott délelőtt mert a fülembe ültették a bogarat, de mondták, hogy semmi gond, majd jöjjek ebéd után. Amúgy nagyon jó bölcsi, ismerem az óvónéniket, megbízom bennük 100%-ig, csak a kisfiamat féltem.


2011. máj. 19. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi gond. Jó helyen hagytad a kicsit, jól érezte magát, és így könnyebb lesz neki majd az oviba is beszokni amikor oda kerül a sor. Szerintem nyugodtan vidd minden héten egy-egy alkalomra. Neki is jó, és neked is jut egy kis időd magadra. Gondolj bele, vannak akik reggeltől estig dolgoznak, mert muszáj, és az ő gyerekük is felnő, úgy hogy nem 4 hanem 8 órát tölt a bölcsiben. Nyugi! Jól tetted.
2011. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak az a kérdés, hogy első alkalommal nem sok ez? tegnap voltunk 1 órát akkor én is ott voltam, de ma egyedül kellett hagynom...
2011. máj. 19. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sírt és nem láttad rajta, h szorong, akkor semmi baj sincs. Te se szorongj! :)

Szuper jól érezte magát biztosan a többi gyerekkel!!

2011. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
legközelebb, ha oda viszed, azonnal ki fog derülni, szívesen megy-e oda a gyerek, vagy fél, hogy megint otthagyod. ne törődj vele, mikor mások lelkifurdalást akarnak csinálni, vállald a döntésedet. ha rájössz, hogy rosszul döntöttél, akkor sem okoztál semmilyen helyrehozhatatlan kárt. emberek vagyunk.
2011. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

szerencsére jól érezte magát, nem akart hazajönni sem amikor mentem érte. viszont 1 órakor, amikor érte mentem kint voltak az udvaron, mert bent mások aludtak. a meleg miatt egy body volt rajta csak és az én hófehér bőrű babám felégett... nem is értem, hogy miért kell kint lenni hőségben. ráadásul 11kor játszótérre vitték a gyerekeket. szerintetek ez jó így? olyan meleg van ma én is hőgutát kapnék.

így lehet máskor csak délig hagyom ott és itthon ebédel. ott amúgy sem evett semmit a többiekkel így egy szelet kenyeret adtak neki.

2011. máj. 19. 14:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más, bízz a megérzéseidben, és ragaszkodj a döntéseidhez.
2011. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jol erezte magat akkor ne legyen lelkiismeret furdalasod!! :) Egyebkent az anyaknak sokkal nehezebb mint a babaknak. :)

Viszont!!! En a leegessel miatt aggodnek. A bolcsi ahova a kisfiam jar a szuloknek meg van mondva, hogy reggel kenjek be a gyereket naptejjel es ok minden kimenetel elott bekenik oket ujra es kalap a fejukre. Ha a szulo nem tett a taskaba naptejet es kalapot sosem viszik oket ki. Maradnak bent. En egyszer nem tettem be kalapot (a szariton felejtettem reggel) es nem is mehetett ki a babam mert nem talaltak a fejere valo pot kalapot. Pedig mi Anglaiban elunk es itt meg a nap sem sut. :))) Del korul nincsenek sosem kint 11:30-tol ebedelnek, alszanak es utanna csak 3-tol mennek ki. Ugyogy en errol azert elbeszelgetnek veluk. De amugy ne aggodj. Hidd el kell neki a kozosseg. Meglatod jot fog neki tenni es neked is.

Kisfiam meg csak 16 honapos lesz es imadja a bolcsit. :)) Ugyhogy fel a fejjel es orulj, hogy lesz egy kis idod magadra. Sajnos nekem dolgoznom kell de neha veszunk ki szabadsagot a ferjemmel es mozizunk egyet vagy elmegyunk ebedeni kettesbe amig a pici bolcsibe van. :) Ne legyen lelkiismeret furdalasod. :)

2011. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!