Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » HISZTI! Tudom 100szor ismételt...

HISZTI! Tudom 100szor ismételt kérdés, mégis muszáj tanácsot kérnem!?

Figyelt kérdés

Nem tudom már mit csináljak borzasztó akaratos, hisztis gyerekemmel. Dobálózik, csapkod, harap, rúg + sír ha valami nem úgy történik ahogy azt Ő elképzeli. Itthon még csak csak tudom kezelni, de azt sem mindig.

De pl ma pofon ütött egy kislányt mert az nem adta neki oda a plüssét (a kislány sajátja volt). Rászóltam, aztán "nekem jött" és eldobálta a saját játékát is. VAGY más: 15ször szóltam hogy ne vegye a szájába a ceruzát és ne is rohangáljon vele. Persze hatalmas hiszti lett a vége.


2010. júl. 11. 15:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős?
2010. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
ja bocsi,azt elfelejtettem .. 2 éves
2010. júl. 11. 15:13
 3/25 anonim ***** válasza:
62%

Nézed az ilyen gyereknevelős műsorokat pl szuperdadus? Abba szokott olyan lenni, h monddjuk van 1 büntisarok, ahová berakja a hisztis kiskölyköt 5 percre és azt ott végig kell ülnie, aztán kijöhet, ha bocsánatot kér.

A bünti alatt meg ne nézz rá, ne beszélj hozzá, ha elmegy a helyéről csak vidd vissza, érezze, hogy haragszol rá.

Nekem meg anno kiskoromban egy kávépohár vizet (nem jéghideg, de hűvös) löttyintettek hireteln az arocmba, aztán már csak emlegetni kellett később és abbahagytam a hisztériát. És semmi brutális nincs benne, de tudja már a gyerke, hogy hol lakik az úristen és ne egy 2 éves pisis (bocs) legyen otthon a kiskirály. Egy dolog, hogy nyilván a dackorszak is befigyel, de a leírtak alapján te is valamit elrontottál, mert nincs nála sok tekintélyed. Apuka nincs? Vagy ő hogy áll hozzá?

2010. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Szoktam nézni azt a műsort, itthon jó is a büntihely, működik. De ha nem itthon vagyunk?

Apuka van igen, neki legrosszabb esetben is csak visszafelesel hogy: NEM. Ő amúgy ha látja hogy én nem bírok vele, közbe szól és akkor már tudja hol a helye. Talán ez is gond, hogy azt hiszi így hogy nekem megy ugysem!?

2010. júl. 11. 15:31
 5/25 anonim ***** válasza:
58%
Menj oda, öleld magadhoz és mondd el neki, hogy ezt nem szabad, csúnya dolog, szomorú vagy emiatt, stb. És légy nagyon szomorú. Amikor viszont egy szituban nem hisztizik, holott máskor szokott, légy nagyon boldog, dicsérd meg, és puszilgasd össze-vissza, hogy milyen büszke vagy rá, hogy ilyen okosan viselkedik, stb.
2010. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

szia, pl. a jrátszón ha marháskodik, beígéred neki, ha nem hagyja abba, mentek haza. 2x meg lehet említeni, a másodiknál noymtakéosítva hogy utoljára szóltam. ha nem hagyja abba, mentek haza. a hisztiket nem lehet elkerülni. az a lényeg, hogy te hogy reagálsz, ha mindig ugyanaz történik, ugyanaz a retorzió, akkor egy idő után csökken a mennyisége és intenzitása, majd elmúlik szép lassan. csodát ne várj, ez időbe telik.

ja és néha hagyj rá dolgokta, apró dolgokban hadd döntsön ő. de pl. én nem szólnék neki 15x, egy ilyen dolog miatt, hanem itt is max. 2x. az is frusztráló neki ám, ha ennyiszer szólsz, és mégsem történik semmi. mert ő most feszegeti a határait, megnézi mit lehet, mit nem. minál hatáerozottabb vagy , minál azonnalibb a reakciód (és minél nyugodtabb), annál hamarabb fog rendeződni a hyelyzet.

2010. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
45%

Kézen fogom és hazaviszem, közben nyomatom neki, hogy a viselkedése miatt magát fosztja meg az ilyen szuper programoktól. Ha vágja magát a földhöz, hónom alá csapom.

Otthon beállítom langyos zuhany alá.

Ráhagyni nem szabad! De a verés csak ront...

2010. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Most biztos lepontoznak:) előre leszögezem, nem vagyok veréspárti!! de az én 2 évesemnél sajna megtapasztaltam hogy nincs más megoldás: ő is olyan csapkodós, nem szótfogadós, nagyon öntudatos és akaratos. Hisztinél csapkodásnál próbáltam a nem odafigyeléses módszert, a megfogom megölelem módszert, kiabáltam, suttogtam..stb semmi nem hatott. Aztán 2-3x amikor nekemjött, megfogtam a kezét, rácsaptam (persze nem véresre vertem!!) csak hogy érezze, elmondtam neki, hogy nekem ez ugyanúgy fáj, beküldtem a szobájába hogy szégyelje magát. Most már kevésbé hisztizik, ha mégis, akkor már csak be kell küldjem a szobába szégyellni magát. Alig van bent kijön, bocsánatot kér, puszit ad. Úgy gondolom, ezért megérte alábbadni az elveimet.
2010. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szuperdadusos módszert alkalmazom.Én a bünti mellé,még szoktam megvonni is dolgokat tőle,pl kedvence a lábujjas papucs,no az most el van téve.És apuval mindenképp beszélj,mert nálunk is ő a "megmentője" a 3 éves kiskirálylánynak.:)Ha itthon van nem mindig működik a bünti.:((

Nálunk hullámokban jönnek a hisztis idők,1 hétig semmi,aztán 3 nap bolondokháza,dobál,üt,csíp,karmol,nyelvét nyújtogatja rám,bántja a tesóját.Rájöttem,hogy azért csinálja,mert szinte könyörög azért,hogy határokat állítsunk fel.Ilyenkor kipróbálja,hogy mit tehet meg,és mit nem büntetlenül.

Ha hisztis,szánj rá 1-2 napot,és ne engedj,légy következetes,a dobhártyád be fog szakadni,de garantálom,hogy sokat fog tanulni belőle.:)Nálunk legalábbis így van.:))

2010. júl. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért nem hallgat rád,mert sokszor nem vagy elég határozott,és következetes vele.Nehéz is annak lenni,hiszen mindig veled van,nehéz megállni,és csak vele foglalkozni,amikor a leves forr,a mosógép lejárt,és még valamikor vasalni is hozzá kéne nagyon fogni.

Tapasztalatom szerint nem elég megmondani,hogy nem szabad,ez így nem helyes,az egész magatartásodnak,hangnemednek és fellépésednek is azt kell mutatnia,hogy itt a határ,ennél tovább nem mehetsz,nem Én fogok engedni,és elég nincs kec-mec!

Próbáld elérni,hogy komolyabban vegye amit mondasz.1-2 napot szánj rá,amikor csak ez a fontos,és következetesen 1x figyelmezteted,utána bünti.Ha kel egész nap ezt csinálod,de megéri,mert vissza nyered a tekintélyed a gyerek előtt.

Ez saját tapasztalat.:)

2010. júl. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!