Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki hallott olyat, hogy...

Valaki hallott olyat, hogy egy kisgyereknek 2 év körülinek levágták a hosszú haját rövidre és nem ismerte meg onnantól magát? Mindig mikor tükörbe nézett ordított.

Figyelt kérdés
Esetleg valakinek itt a gyermekének volt valami hasonló traumája amit nehezen vagy egyáltalán nem hevert ki?
2011. máj. 22. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Konkrét tapasztalatom nincs ilyesmiről, de ha segít egy kis gyermekpszichológiai elmélet, akkor annyit megjegyeznék: 1-2 éves korban kezd kialakulni az önkép, énkép, az én tudat, az ego is. Ha ebben az életkorban jelentős külsődleges változás történik a hónapok óta megszokotthoz képest, akkor valószínűsítem, hogy a fenti okok miatt okozHAT zavart a picurban, de nem vagyok biztos benne, hogy ez katasztrofális pszichés hatást ki tudna váltani, de ebbe nem megyek bele alaposabban, mert ilyen mélységben már nem értek a kérdéshez. Remélem kicsit közelebb vittem a kérdezőt a problémája megfejtéséhez és megoldásához, és talán sikerül megnyugtatnom is egy kicsit.
2011. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még valami: azt se tartom kizártnak, hogy egész egyszerűen csak nagyon kötődött érzelmileg az ő hosszú hajához és az viseli meg. Azt se felejtsük el, hogy ha bömböl, nagyon sír-rí egy picur, lehet, hogy nincs akkora baj, mint amilyen intenzív a sírása, mivel ők még képesek totálisan hangot adni érzelmeiknek, különösebb gátlás nélkül (kivéve, ha a szülő pl. túl kemény, túl szigorú vele szemben, mert akkor már kétesélyes: vagy azért is teszi, vagy épp ezért megszeppen olykor,

tehát NEM tanácsos a túl szigorú/kemény nevelési módszer). A fentiekből kifolyólag ha nagyon sír, az se kizárt, hogy tényleg nagy a baj, de a lényeg, hogy

nem a sírás intenzitása mutatja meg, hogy mekkora a baj, mivel tehát abból kikövetkeztetni bizonytalan dolog. Javaslom kérdezz meg egy gyermekpszichológust (javaslom meglátogatni egy nevelési tanácsadót, ahova gyermek nélkül is lehet menni, ha csak kérdés van), de legalább egy védőnővel konzultálj. :) Remélem, mielőbb megoldódik a probléma.

2011. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
(Elnézést, admin, vagy valaki: muszály a válaszoló válaszába reklámot beiktatni? ... Úgy fest, mintha a választ adó tette volna bele... :S )
2011. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs az OFF-ért, a válaszolóhoz lehetne néhány gyermekpszichológiai kérdésem? Mert látom jártas benne.
2011. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm az érdeklődést, bár előre szólok:

valóban értek a gyermekpszichológiához, és irányelvekben, helyenként konkrétumokban tudok segíteni (már amennyire látatlanban ez lehetséges), de elsősorban (ha nem is kizárólag) az óvodapedagógián belül -részben továbbá a másféltől 3 évesek vonatkozásában-, és csak alapszinten (mivel e szakághoz csak alapszinten szükséges, hiszen egy óvodapedagógusnak nem szükséges olyan magas szinten értenie ehhez, mint egy gyermekpszichológusnak).


Örülök, ha tudok segíteni, és kérdésére javaslok (felőlem tegeződhetünk is ,magázódhatunk is, amit a beszélgetőpartner javasol), tehát javaslok két helyi, technikai jellegű megoldást:


A hozzászólásoknál látható egy privát válaszolási opció, azon keresztül lehet írni a választ író ember számára, így nekem is, és az email-ben fog megérkezni, ha jól tudom, bár kezdő itteni fórumozó vagyok csupán; szóval katt rá a privátírásra. ;) (Emígyen kerülhető el az OFFolás. ;) )

2011. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Van egy gyanúm, hogy a loginom beállításaimban le van véve a privát (azaz email) írási lehetőség számomra! Én kérek elnézést, mindjárt megkukkantom a beállításaimat és láthatóvá teszem - ha nem látható.... :)
2011. máj. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!