Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem vihetem a kisgyerekemet...

Nem vihetem a kisgyerekemet játszotérre mert verekszik?

Figyelt kérdés
22 hónapos kisfiam néha odacsap a kisgyerekeknek,nem bántjuk otthol és a testvére már nagy ö nem bántja.Akkor most nem vihetem mert sok anyuka irja hogy bántják a gyerekét és nem szól rá az anyuka.Nem értem nem vagyok léptem nyomon a gyerek sarkába szaladgál nem mehetek mindenkihez oda elnézést kérni.Egy ismerösömnek van két kislánya 2 éves 1 éves a kisfiam lehúzta az 1 éves sapijaát elkezdet sírni az anyuka nem szóltrá/én igen/ csak annyit mondott már megszokta a nagyobbiktól.Szereintem azok az anyukák aggodják túl ezt a dolgot akinek egy gyereke van mert ha lenne testvére biztós egy szólt nem szólnának.Tudom én is igy voltam mig csak egy volt de rájöttem ,hogy nem szabad igy viselkedni .Ök gyereke lerendezik maguk között ha sir hát erösödik nem hiszem,hogy rémálma lesz.Rémálom majd az ovoda lesz mikor nem lesznek ott az anyukák.
2011. máj. 22. 14:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az olyan szülök mondják akik lusták a gyerek után futni.

èn egy olyan anyukával járok játszótérre akinek 2,5 éves a gyereke. Ö minden mozdulatát lát a gyereknek. ha a homokozóba megy oda ülünk vele. nekem még csak 8 hós a lányom, de ö is elvan a nagyokkal. én is utálom ha egy kisgyerekre rá sem hederál az anyja mert sokkal fontosabb a bokor mellett beszélgetni. Pl múltkor oda jött egy kislány és elakarta venni kisfiu italját. már emelte volna a szájához, pedig tudta hogy nem az övé kb 2 éves lehetett. az anyja semmit nem reagált rá. aztán én rászoltam. de mi van ha kutya pisi van benne vagy valaki otthagyta a taknyos gyerekétöl, vagy akármi is.


vidd játszóra de figyelj rá. ha más gyereket ütöget tanítsd meg neki hogy ne ütögessen más gyereket, ez nem egyszeri rászolásból áll hanem mindig ott kell vele lenni.


félszemed mindig a gyereken legyen és ne hagyd bántani más gyerekét. te sem örülnél ha a gyerekedhez pl egy 5 éves oda menne és elkezdené löködni. az anyja meg csak néz és nem szól rá.


egyiknap volt egy 1 éves kisfiu nálunk és a kislányomnak oda sózott egy jópárat játékkal. az anyukája folyamatosan minden egyes ütésnél rászolt, én nem avatkoztam közbe mert a kislányom nem sírt, de az anya minden egyes alkalommal elmondta hogy nem szabad stb... a végén a kisfiu elkezdte puszilgatni a lányomat. na akkor a lányom elkezdte ellökni magától. de egy normál anya ha a gyereke üt másikat akkor rászól.

2011. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Valahol igazad van, de azért én sem örülnék ha odajönne egy gyerek a játszótéren és lecsapna egyet a kisfiamnak! Valahogy próbáld meg elmagyarázni neki, hogy nem szabad ilyet csinálni, menj oda szólj rá, üss rá a kezére. Előbb utóbb megtanulja.
2011. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolom szemmel tartod a gyereked a téren. Ha "verekszik" (kicsavarja a másik kezéből a játékát, félre löki a csúszdánál, megüti, homokot szór rá, stb.) bizony oda kell menned, nyugodtan és érthetően közölni vele, hogy ezt nem szabad. Ha nem hagyja abba, ültesd le kicsit magad mellé a padra, aztán engedd vissza játszani. Ne veszekedj, ne fenyegetőzz, ne prédikálj. Ha újból probléma lesz, vidd haza. Azonnal. Ebből elég hamar meg fogja érteni, mit vársz tőle.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy-két éves gyerekek majd megbeszélik, meg lerendezik konfliktusaikat? Főleg ha nem az erősebbnek mindent szabad elvre akarod nevelni a gyerekedet.

Az óvodában sajnos a verekedős gyereknek legalább annyi gondja lesz, mint annak, aki egyáltalán nem tanulta meg megvédeni magát. Hamar megkaphatja a "rossz gyerek" cimkét, és igen nehezen fog alkalmazkodni a szabályokhoz. Hiszen senki nem mutatta meg neki, hogyan kérje el a játékot a másiktól, nem vezette rá, hogy cserélni is lehet, felváltva játszani, stb. Ő mindig csak az erősebb volt, aki győzött, vagy a gyengébb, akit legyőztek, de az együttműködést nem gyakorolta soha.

2011. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék én is rászolok sokszor is ha kell,el is magyarázom neki.Nekem nincs problémám a helyi játszotérrel itt ugy néz ki,hogy normális anyukák járnak a gyerekeikkel. Valamint biztos azért ilyen jó a kapcsolatunk mert mindenkinek több gyereke van.Ja ha valaki kutyapisit önt a cumisüvegbe az talán ne menjen játszotérre.
2011. máj. 22. 15:14
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy alig két éves gyereknek még ott lehetsz a nyomában, főleg ha verekedős, hiszen most kell elsajátítania az alapszabályokat. Ha most nem tanítgatod a helyes viselkedésre, az lesz a legkisebb gond, hogy mit gondolnak az anyukák, a nagyobb gond meg az, hogy az, amikor először visszakapja.


A verekedés nem a "rá kell hagyni, majd kinövi" kategória, ne tiltsd a játszótól, sőt, ellenkezőleg: vidd sokat, és tanítsd meg a helyes közösségi viselkedésre.

2011. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Elsönek!Ott vagyok a gyerekem mellett,nem szoktam bokorba beülni de mint írtam nem egy csecsemövel járok ki aki nem tud menni ill. szaladni.Nem veri el a gyerekeket na mindegy!Látom mindenkinek csak egy gyereke van.Bocsi a kérdést.
2011. máj. 22. 15:20
 7/20 A kérdező kommentje:
Gyerekek én nem hagyom rá!Köszönöm a válaszokat.Ebböl már nem jövök ki jól látom!
2011. máj. 22. 15:22
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Nekem 3 gyerekem van, de nem tűrném, hogy valaki verje őket. Ha verekedős, akkor le kell róla szoktatni! Mondjuk abban a szent másodpercben amikor üt, hazamenni! Meglepően hamar megtanulná, hogy ha verekszek, akkor nincs játszótér. Szerintem te se örülnél, ha egy gyerek verné a tiedet, az anyja meg vonogatná a vállát, hogy jaj mit csináljak, hát ilyen. Ez nem megoldás!
2011. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Negyedik válaszoló vagyok, kár neked esnünk, mert mindannyian normális hangnemben válaszoltunk. Vagy most az a baj, hogy nem veregetjük a vállad? Leírtuk a véleményünket, amit mellesleg te kértél ki. Senki nem szidott sem téged, sem a gyerekedet, így tőled sem várunk támadást.


Mellesleg nekem 4 gyerekem van, úgyhogy ne hidd, hogy ez a hozzáállás egygyermekes viselkedésforma.

2011. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Na, ma nem vagyok valami penge fogalmazásból :) Szóval kár nekünk esned.
2011. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!