Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem vihetem a kisgyerekemet...

Nem vihetem a kisgyerekemet játszotérre mert verekszik?

Figyelt kérdés
22 hónapos kisfiam néha odacsap a kisgyerekeknek,nem bántjuk otthol és a testvére már nagy ö nem bántja.Akkor most nem vihetem mert sok anyuka irja hogy bántják a gyerekét és nem szól rá az anyuka.Nem értem nem vagyok léptem nyomon a gyerek sarkába szaladgál nem mehetek mindenkihez oda elnézést kérni.Egy ismerösömnek van két kislánya 2 éves 1 éves a kisfiam lehúzta az 1 éves sapijaát elkezdet sírni az anyuka nem szóltrá/én igen/ csak annyit mondott már megszokta a nagyobbiktól.Szereintem azok az anyukák aggodják túl ezt a dolgot akinek egy gyereke van mert ha lenne testvére biztós egy szólt nem szólnának.Tudom én is igy voltam mig csak egy volt de rájöttem ,hogy nem szabad igy viselkedni .Ök gyereke lerendezik maguk között ha sir hát erösödik nem hiszem,hogy rémálma lesz.Rémálom majd az ovoda lesz mikor nem lesznek ott az anyukák.
2011. máj. 22. 14:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Ne hari,nekem 2! fiam van,de egyik sem verekszik!És én is a nyomukban vagyok/voltam.És-őszintén mondom-belőlem dühöt vált ki,ha egy másik kisgyereke ok nélkül "odacsap"a gyerekemnek.Mindig arra gondolok,hogy mi lesz később?Vagy:nem lehet vigyázni rá,hogy ne csinálja?Szóval hidd el,az anyukák döntő többsége így gondolkozik.Különben nagyon sajnállak,mert biztos,hogy nem vagy egyszerű helyzetben.

A kutyapisire csak annyit,hogy szerintem úgy értette,ha valaki ott hagyja a játszótéren,egy arra sétáltatott kutya meg lepisili,megszagolgatja,nyalogatja,a kicsi meg megtalálja,és beleiszik.Ne vedd támadásnak,amit az anyukák írtak,de hidd el,egy verekedős kisgyerek általában kiveri a biztosítékot,mert egyből elkezdik védeni-még elméletben is!-a saját gyereküket.

2011. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Még annyit,hogy sajnos nem mindig "jól" rendezik le egymás között a kicsik,és igenis lehetnek rémálmai(pláne olyan gyereknek,aki egyáltalán nem szembesült még hasonlóval)!Ezért van a szülő,hogy ha úgy ítéli meg a helyzetet,akkor közbelépjen és segítsen!És abban az esetben az óvoda se lesz rémálom,ha megfelelő szaktudású,türelmű,és konfliktuskezelő képességű óvónénik vannak.
2011. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én nem akarok bántani senkit de nem szokták egymást bántani a gyerekeitek mármint a testvérek?Mert szerintem igen és rászolsz ahogyan én is.Nem hiszem el ahol kettönél több gyerek van hogy nem csapnak oda egymásnak.Igen idegen gyerekktöl ez rosszabúl esik mint a testvértöl eszt is elhiszem.Meg is szoktam büntetni de én most nem konkérétan az én esetemben irtam.Hanem azokról az anyukákról akik nem mernek menni játszotérre mert kinézik öket ha verekedössebb a gyerekük.Hozzáteszem az én kisfiam nem egy verekedös de a valamilyét elveszik vagy odajön hozzám egy kisgyerek akkor azt megüti.Lehet féltékenységböl teszi de megteszi.
2011. máj. 22. 15:47
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

Már meg ne haragudj,de nem mindegy annak a kicsinek,h a tesójától kap egyet-amit nap,mint nap kap és tényleg hozzászokik,vagy egy idegen gyerektől csak úgy a játszin!!!!!

És képzeld vannak félős gyerkőcök,na,ha egy olyant csap meg a verekedős gyerek akkor köszi,a játszótér szokást lehet kezdeni előlröl,tapasztalat.....és nincs burokban a fiam,csak szimplán félős,ennyi...és neki igenis rémálmot okoz egy idegentől kapott csapkodás...de mindegy én úgy látom csak kiakarod védeni magad,mert verekedős a gyereked,csak ugye ennek OKA van!!!!És neked kellenne segíteni neki megoldani ezt,nem pedig....mindegy felhúztál....

2011. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
NO KOMMENT!!!
2011. máj. 22. 15:53
 16/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. máj. 22. 15:56
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A négygyerekes anyuka vagyok. De, az én gyerekeim is folyton gyepálnák egymást, ha nem lettek volna erről leszoktatva már az elején. Nincs verekedés, se otthon, se máshol. Nem volt könnyű, de megértették, megtanulták.
2011. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem olvastam el az összes kommentet, úgyhogy nem tudom mik a válaszok! Nekem 3 éves a kislányom és rettentő verekedős volt! Alig mertem kivinni a játszótérre mert mindenkit bántani akart! Nagyon szégyelltem magamat emiatt pedig állandóan a sarkába voltam! 2,5 évesen elkezdett oviba járni és ott 1 hónap alatt drasztikus változáson ment át a kislányom! Most ott tartunk, hogy őt "verik" és ő hagyja magát!
2011. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%

vidd, csak szólj rá, ha verekszik, és akadályozd meg.

nem mindig tudják a gyerekek maguk közt elintézni, és érdekes módon pont a domináns gyerekek szülei mondják, hogy majd elintézik egymás közt.

vannak érzékeny gyerekek, akik nem fognak visszaütni és védekezni se, mert nem értik, miért ütögeti őt a fiad.

az érzékenységnek pedig semmi köze ahhoz, hogy van-e az illető gyereknek testvére, nem is értem miért kell az egygyerekeseket lehurrogni, mintha az egész témát erre éleznéd ki, pedig nem ez a lényeg.

2011. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Te mit szólnál hozzá, ha valaki ok nélkül (vagy akár okkal) püfölni kezdené a gyerekedet, aki esetleg még kisebb is a verekedőnél, anyukája meg rá se szólna, mert minek folyton a gyerek sarkában lenni? Jesszusom, ha tudod, hogy verekedős a gyerek, igenis kutyakötelességed a sarkában lenni.


Amúgy érdemes lenne elgondolkodni rajta, nem frusztrálja-e valami a gyereket, szerintem a frusztrált gyerekek szoktak agresszívkodni. A padon ültetve büntetés az rendben van, de az okot nem szünteti meg. Például ki tudja fejezni magát olyan szinten, ahogy azt a gondolkodásának a szintje megkívánja?

2011. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!