Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordul veletek is, hogy...

Előfordul veletek is, hogy néha a totális őrületbe kerget a saját gyereketek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy hiába a te véred, meg akartad/vártad/szereted, egyszerűen néha komolyan halálra idegesít?


Vagy velem nincs valami rendben? :-(


2011. máj. 22. 19:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne.!!8 és 6 évesek. Sok esetben érzem,hogy az agyvérzés kerülget de komolyan mondom. Még levegőt sem kapok olyankor rendesen annyira feltudnak idegesiteni. Volt eset,hogy felöltöztem és azt mondtam magamban, ha most nem mehetek le az utcára EGYEDŰL LENNI EGY KICSIT, valószinűleg megbolondulok.
2011. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden rendben van veled,velünk....

Bizony van,hogy majd hülyét kapok.Ès mi lesz még késöbb.....3,5 évesem van és egy 14 hónapos.

2011. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze.

Pl. újszülött babámat altattam az emeleten, mire lementem a 2 éves lányom az egész előszobafalat összefirkálta. (Persze az én hibám, hogy talált tollat.) Ezerszer elmondtam neki, hogy csak a papírra rajzolunk! Én akkor azt hittem gutaütést kapok. Ezer ilyen eset volt. Sokszor kész vagyok tőlük. De nálam az a baj, hogy egyedül vagyok egész nap velük, és semmi segítségem. A gyerekek alapvetően rendben vannak, szerintem.

2011. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
3%
Nem leszek népszerű,bárki mondhat bármit,nem tud a gyerekem olyat tenni amivel az örületbe kerget.Mikor gyereket terveztem,tudtam,FELFOGTAM mivel jár.Ma is az egyik ablakból séta közben azt hallottam,hogy anyuka torka szakadtából űvölti a gyerekének:nem érted,hogy nincs kenyér csak zsömle...,egy másik anyukát láttam az utcán a gyerek sírt kérlelte,hogy vegye fel,az meg idegesen bele mart a gyerek combjába.Komolyan mit hitettek,a sarokban fog játszani némán.Szerintem a gyerek nevelés a türelemnél kezdődik.Az én kislányom naponta 100szor kérdezi meg,miért.És századjára is elmondom neki.Az ilyen kérdésektől a falra tudok mászni,meg a hogy kezeljem a dac korszakot stb.Lehet lepontozni.
2011. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.

mi is egész nap egyedül..mindenki mesze.A szüleim 1000kmre,anyósomék 65kmre

a férjem egész nap dolgozik.....

2011. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
19%
Gondoljatok arra mennyien örűlnének,ha a gyermekeik az "örültbe"kergetné őket vagy összefirkálná már végre a falat vagy mégegyszer..Attól,hogy ti megörűtök a firka a falon még ott marad.
2011. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szerintem itt elég sokan FELFOGTUK mivel járhat egy gyerek, sőt, szerintem itt senki sem olyan h.lye, hogy azt hitte volna: "Komolyan mit hitettek,a sarokban fog játszani némán" - én legalábbis őszintén reméltem, hogy nem fog a sarokban játszani némán.

De hidd el, szerintem a válaszolók többségének nem is az a baja, hogy nem bír csöndben ülni a gyerek a sarokban....


Na mindegy, sejtettem, hogy ilyen válasz is lesz, meg amolyan is. Kitartást a nehezebb a napokra a kevésbé kötélidegzetű anyatársaknak!

2011. máj. 22. 22:52
 8/24 anonim ***** válasza:

Sokmindent felfog az ember, de az csak egy dolog ám. Megélni átélni dolgokat már egészen más. Igen türelem kell a gyerekneveléshez rengeteg !

Azt az ember mégsem tudja egész pontosan felmérni milyen is az évekig nem aludni jól át egy éjszakát például. Az se mindegy kinek milyen a vérmérséklete, és a gyerekek sem egyformák, a családi szituációk sem egyformák. Mindenkinél más szokások, örömök, és problémák vannak. Az egyik válaszoló nagyon szerencsés, hogy sosem akadt még ki.

Szerintem belefér és természetes, kimerülni időnként, ha nincs segítség akkor pedig főleg.

Épp beszéltük a férjemmel, hogy milyen érdekes, hogy imádjuk őket, mindent megteszünk hogy mindenkinek jó legyen, mégis vannak pillanatok időntként, hogy az ember úgy érzi őrület következik. Ilyenkor viszont a felnőttnek mégis kell legyen elég akaratereje, hogy leállítsa magát, hogy példát mutathasson a gyereknek. Mert a gyerek pedig abból tanul, ráadásul sajnos nem egy alkalomból.

Még anyukám és sok felnőtt bevallja, hogy ők is voltak velem vagy a gyerekükkel így. Mit sem emlékszek, érzek az egészből. Állítólag normális felnőtt lettem :-)

2011. máj. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nevelem a lányom, és sokszor vagyok úgy vele, hogy kellene egy kis nyugalom, hogy fel tudjak töltődni, de mégsem gondolom egy percig sem azt, hogy minek kellett nekem ez a gyerek vagy hasonló. Szerintem aki azt mondja, hogy ő még sosem borult ki, hogy sosem idegesítette fel a gyermeke, sosem emelte fel a hangját, stb az hazudik vagy nyugtatókon él.. Nem vagyok én sem az erőszakos "nevelés" híve, de igen, néha én is kibukok a gyermekemen, aki most a dackorszak kellős közepén van, és hiába okos, ügyes, értelmes kislány, de ő is tesz néha olyan dolgokat a tiltás ellenére, hogy majd a falra mászom tőle. Szerintem ez természetes dolog, hogy az anyukák néha kiborulnak, hiszen többfókuszúnak kell lennünk, sok teher van a vállunkon.
2011. máj. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

2.vagyok...

Az utolsónak teljesen igaza van.

2011. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!