Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan kezelitek, ha az 5...

Ti hogyan kezelitek, ha az 5 éves gyereketek azt mondja: "utállak"?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 4 éves s nagyon ritkán, mikor duzzog, vagy hisztizek, mert nem úgy vannak a dolgok ahogy szeretné, akkor mondta, mondja. Én úgy csinálok mint aki nem hallotta, vagy azt felelem, hogy anya pedig szeret téged. Soha ne mondd vissza, hogy én is utállak, mert hidd el megmarad bennük. Ja s ne büntesd emiatt. Türelem :)
2011. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan azért mondta, mert mostanában elég sokat vagyok kénytelen sarokba állítani. Most is épp ott áll, és onnan mondta.
2011. okt. 31. 10:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mond az enyém is hasonlókat,ha akadályokba ütközik részemről a céljai elérésében .

A haragját,dühét úgy igyekszik ilyenkor kifejezni,hogy az lehetőleg hatásos és fájó legyen nekem.

Nyugodtan szoktam reagálni a hasonló kijelentésekre,például azt mondom "oké,rendben,ezt érdemelem" ,ha így teszek pár percen belül jön és bújik,hogy szeretlek anya.

2011. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"mostanában elég sokat vagyok kénytelen sarokba állítani"


Tipikus helyzet amikor a büntetésre így reagálnak,de ennek ellenére szükséges nevelni,fegyelmezni.

2011. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Így már érthető, hisz büntetést kapott s az ugyebár nem tetszik. Nálunk úgy működik büntetés, hogy a szobája egyik sarkába van egy kis szék, ha rossz, vagy valami rosszat tett, ott kell lennie olyan 3-5 percig. Leültetem s ott hagyom, kimegyek a szobájából. Majd amikor letelt az idő, bemegyek, s megkérdezem, megbánta-e s akar-e valamit mondani. Na olyankor mindig mondja, hogy sajnálom, nem lesz többet ilyen. S ilyenkor nagy ölelés nagy puszi:):)
2011. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!