Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki milyen bulit szervez,...

Ki milyen bulit szervez, illetve szervezett gyermeke 3 éves szülinapjára? Minden részlet érdekel. Milyen kaja volt, milyen szórakozás stb

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi még nem tartottunk ilyesmi bulti, de nemrég voltunk egy 3.szülinapi bulin.

Én előtte megkérdeztem az anyukát (mivel totál tapasztalatna vagyok még ezen a téren), hogy mit vigyünk, sütit/üdítőt stb? És kifaggattam azokat akiket szintén meghívtak, hogy visznek-e ajándékot és kb milyen értékben.


Nagyon örült egyébként, hogy megkérdeztem (én voltam az egyetlen), kérte is, hogyha megoldható, akkor valami sósat vigyünk mert arra már nem lesz ideje hogy iylet sütögessen. Úgyhogy a lánykámmal sütöttünk kis pogácsákat (roppanntul élvezi amúgy is az ilyet és büszke volt hogy az ő pogiját mennyire kapkodták...)

Ajándékot meg 2000 ft értékben vittünk, volt aki 1000-ért vitt kb, volt aki meg 5000-ért, de nekünk sajna ez már nem fért bele (hó vége volt úgyis, és a szekrényből bányásztam elő az ajándékot, mert évközben szoktam ezt-azt eltenni hogha kell és nem telik rá akkor is tudjunk mit elővenni nagy hirtelen ajándéknak, mivel vannak ilyesmi korú gyerekek a családban)

Mivel fiúról volt szó, aki dínómániás, ezért dínós gyereknyomdát és uccsó darabkén extra akciósan beszerzett 3D-s dínó könyvet. Ja, meg egy műanyag dínót választott neki a lányom a játékboltban. Mivel mindenki mástól autókat kapott, ezért rettentő nagy sikere lett a mi ajándékunknak :-)


A program kb a következő volt: érkezés kb délután 4 és 5 között, édes süti és sós kirakva meg tányárok+szalvéták, üdítő szintén. Közben ahogy gyűlt a gyereksereg, úgy vált egyre nagyobbá a káosz. Nem volt szervezett játék, ott tomboltak a lakásban szerteszét. Én vittem lufikat, azt gyorsan fel is fújtuk a szervező anyuka nagy örömére, mert ezzel végre valamivel szervezetteben játszottak: feyzítettünk ki egy madzagot és két csapatban próbálták a madzag fölött átütögetni. mivel sokan voltak és nem akartunk balesetet, ezért törökülésben ülve csak kézzel volt szabad hozzáérniük. Ezzel legalább félórát elszórakoztak.

Kb 6-kor asztalhoz ültettük őket és jött a torta. Utána is elkezdtek zsizsegni, de javasoltam hogy rakjanak be gyerekzenét és így arra táncoltak egy jót, legalább lehetett fényképezni őket egy kicsit úgy is, hogy nem rohant mindegyik össze-vissza.

Ezután jött az ajándékok átadása. Ezzel nekem az a gondom, hogy nagy hirtelen elhalmozzák a gyereket huszonötféle csomaggal, egyiket se tudja megnézni, kiélvezni, egyiknél leragad akkor gáz mert ki se bontja a másikét stb. Szóval szerintem jobb, ha érkezéskor mindenki átadja és így nem egyszerre van rázúdítva az összes cucc, mindenkinek jó látni hogy örül annak amit ő hozott az ünnepeltnek, és a szülinapos is mindent meg tud nézni nyugisabban.


Mivel az én lánykám már elég fáradt volt, ezért 7 óra magasságában hazajöttünk (+ még a kisöcsi napirendjéhez is igazodni kellett), de ennyi neki is bőven elég volt az őrültködésből.

Túl sok volt a gyerek, egy kis panellakásba nem szabad ennyi hároméves energiabombát bezsúfolni szerintem (+ még a felnőttek), más lett volna ha van kert de így nagyon nagy volt a zsivaly meg a tombolás. Főleg előre kitalált menetrend/programok nélkül.

Mi ha rendeznénk is ilyet (nem hiszem, de addig még van pár hónap és lehet hogy beadom a derekamat), maximum 5-6 gyereket hívnék el, és megkérném a szülőket, hogy aki nem feltétlen szeretne itt lenni, az a helyhiányra való tekintettel inkább jöjjön vissza később a gyerekéért. És jó előre kitalálnék pár programlehetőséget, különböző játékokat...

2011. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad ezt nekem. Milyen programokat találnál ki?
2011. máj. 23. 10:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi most tartottuk áprilisban a lányom 3. szülinapi buliját.


Kerti buli volt, 10 vendéget hívtunk, ebből 8 jött el, de így is 16 gyerek lett a végére, mert nekem is van még 3, meg volt, aki hozta a testvérét is (ugyanis a szülők is meg voltak hívva, volt, aki el is jött és maradt, de volt, aki csak a gyereket hozta el). Azért jó, hogy volt pár felnőtt, segítettek figyelni a gyerekekre.


3-kor kezdődött a buli, elkezdtek szállingózni a vendégek, az üdvözlésnél adták át az ajándékot, amit megnéztünk, utána eltettem, hogy ne kallódjon el.


Egy asztalon voltak papírtányérok, eldobható poharak, én nem vagyok chipspárti, úgyhogy rágcsának kölesgolyó, valamint szeletekre vágott alma és répa volt, az anyukák csak néztek, nem hittek a szemüknek, mikor a gyerekeik úgy tömték befele a gyümölcsöt, mint még soha. Az italok is ki voltak téve, víz és gyümölcslevek.


Kajáig csak rohangáltak a gyerkőcök, kaptak buborékfújókat, azzal szórakoztak, vártuk, hogy mindenki beérkezzen.


A "főétel" pizza volt, amit a kerti kemencében sütöttünk, persze előre elkészítettük már bent, és tényleg csak sütni kellett, kb. 4-re lett kész, cikkekre vágtuk (gyerekméretűre :)), és úgy tettük az asztalra, mindenki vehetett abból, amelyikből akart (többféle feltéttel volt).


Pizza után jött a meglepetés program, egy bohóc. :)

Nagyon vicces, nekik való műsort adott, lufihajtogatással, arcfestéssel, bűvészkedéssel. Nagyon élvezték a gyerekek.


Ezután elénekeltük a Boldog szülinapot, mialatt a lányom elfújta a gyertyát. A torta 30 szeletes csokitorta volt.


Még egy kicsit játszottak, aztán fél 6-6 körül mindenki szépen hazaszállingózott.

2011. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia mi a múlt szombaton unnepeltük,nagyon nagyon jó buli volt.Van egy lovas tanyánk és 30 vendéget hívtím ebből 12 gyerek volt 3-12 évesig.Svédasztalos megterítés csináltam sültes,salátás,süteményes tálakkal a parti sátor alatt.Melette a papi vállalta a főszakács szerepét és pörköltet főzött bográcsba. De 10-re volt a vendégvárás egy ugráló vár várta a gyerekeket SZUPER ÖTLET volt,ebéd utánna jött a bohóc 1 órás műsorral közben az arcfestő festette a gyerekeket,átadta a bohóc a tortát közösen énekeltük a Halász Jutka Boldog születés napot számát.Este felé még egy pónikocsikázás volt a program.Egész nap szenzációs volt,remélem fog rá emlékezni később.
2011. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!