Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a jobb? Vegyes csoport,...

Melyik a jobb? Vegyes csoport, vagy korosztályos csoport?

Figyelt kérdés
Nálunk az oviban vegyes csoport van, de én csak a hátrányát látom. Nálatok milyen csoportok vannak az oviban?
2011. máj. 23. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A mi óvink egy vegyes csoporttal indult 8 éve. Mára 4 csoport van, ebből kettő vegyes, de azt mondják, hogy ez a kettő még lemegy, és már nem lesznek csak tiszta csoportok, mert látják a különbséget a kettő között. Minden korosztálynak különböző a kézügyessége, az, hogy milyen technikát taníthatnak nekik, más a gondolkodásuk és mások az igényeik is. Nekem jó a tiszta csoport, én nem raknám vegyesbe. Így a korosztályának megfelelő feladatokat, gondolatokat, meséket, technikákat tanulhatják meg.
2011. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Az én gyerekeim vegyesbe járnak,és én tökéletesen meg vagyok elégedve vele.Nagyon-nagyon óvónő-függő,mert csak egy valóban jó szakember tudja kihozni a maximumot ebből a helyzetből.

Nálunk sok mindent úgy csinálnak,h egyszerre,de minden korosztály a saját szintjén.Tehát pl mikor álarcot csináltak a farsangra, a kicsik befestették,a nagyok viszont már bonyolultabb technikákat használtak a díszítéshez.Így az ügyesebb kicsik és az ügyetlenebb nagyok sem lógnak ki a csoportból.

A műsorokban a legkisebbek akik szégyenlősebbek nem szerepelnek elejétől,hanem a műsor egy pontján behívják őket a nagyok.A kicsik általában a "kar", a nagyobbak a "főszereplők".

Ez nagyon jól húzza a kicsiket, a nagyok pedig megtanulnak segíteni nekik-ne arra gondolj,h muszájból gardírozniuk kell a kicsiket-,és a legnagyobbaknak külön programok vannak.

Én végig csak a fejlődést láttam a gyerekeimet,pedig már a második megy iskolába közülük.

Külön jó volt,h a tesók egy csoportban lehettek.:))Mivel kevés kicsi kezd egyszerre,több idő és babusgatás jut nekik.:))

Szóval szerintem nem csoport,hanem óvónő-függő.

2011. máj. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Óvónőként és szülőként is azt mondom, hogy a vegyes csoport sokkal jobb!
2011. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

mi lenne az a hátrány ???


mert pl ha egyke a gyerek akkor a vegyes csoportban olyan mintha sok kicsi és nagy testvére lenne

empatikusabbak lesznek

segítőkészebbek

sokkal több jó élmény éri őket ( pl dicséret mert segít a kicsiknek

ha testvér van akkor a kicsi hamarabb be fog szokni hiszen vele van a nagy

ismeri a óvónőt a gyerekeket stb....


az óvónők simán megoldják h nem egykorúak a gyereke

én is csak előnyét látom


(mind a két nagy oda járt)

2011. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!