Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez jó módszer?...

Szerintetek ez jó módszer? (Szobatisztaság kérdés. )

Figyelt kérdés
Egy hete kezdtük, délutánonként bugyiban van 2,5 éves fiam, és ha szól, bilizünk. Viszont újabban nem akart ráülni, és én raktam rá, amikor már szétpisilt valamit, hogy ott folytassa. Elejétől kezdve matricázunk, azaz bilizés után beragasztunk egy matricát az albumba, amit élvez. Namost tegnap már annyira ódzkodott a bilitől, hogy máshogy közelítettem meg a dolgot, és azt mondtam: Van kedved beragasztani egy matcicát az albumodba? Akkor gyere, pisilj egyet a bilibe. Így simán ment a dolog, 4,5 órát volt bugyiban, és 5x pisilt bele a bilibe, a bugyi száraz maradt végig, minden király volt. Tök büszke voltam magamra, aztán este a férjem azt mondta, hogy ez nem rossz-e, hogy így a matrica miatt csinálja. Mit gondoltok?
2011. máj. 24. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon ügyesen csinálod, le a kalappal előtted! :)
2011. máj. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is a matrica miatt csinálja:(


Én mondjuk azt gondolom, h amíg a gyerek nem éri fel ésszel, h mire való a bili, és nem ő maga akar szobatiszta lenni, addig ezek csak pillanatnyi sikerek.


Én nem jutalmaznám semmivel, hiszen természetes dolog, h előbb-utóbb szobatiszta lesz, én kivárom.

De ez csak az én véleményem, biztos van, aki másként látja, és úgy csinálja, abban sincs semmi rossz.

2011. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!


Nem baj, ha most még csak a matrica miatt csinálja. Első lépésnek tökéletes. Váljon megszokottá, hogy bilibe pisil, és akkor el lehet majd hagyni a matricát is.


Szerintem jó ez így nagyon is!

2011. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2011. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az még talán fontos lehet, hogy minden nap megkérdezem, hogy pelenkát akar-e vagy bugyit. És ő válassza a bugyit. Persze mondom százszor, hogy akkor viszont bilibe kell pisilni, mert ez nem szívja be. Eleinte élvezte is, aztán a napok alatt elkopott a lendület, de a bugyihoz továbbra is ragaszkodik.

Tudom, hogy most a matrica miatt csinálja, de én is abban bízom, hogy egy idő után már nem amiatt fogja, hanem ez lesz a normális.

Illetve azt is nagyon élvezi, hogy ha utána együtt kiöntjük a vécébe, integet, örül neki, aztán megdicsérem mindig, hogy milyen ügyes, és mondom h büszke vagyok rá. Szóval összességében nem a matricára van kiélezve, de tény, hogy azzal kezdődik a dolog.

2011. máj. 24. 10:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanígy volt és bevált. Mi a pelenkázószekrény oldalára ragasztottuk, imádták. Bevált még a figurás bugyi (mert Micimackót vagy Thomast ugye csak nem pisili össze...), illetve a falra ragasztottunk egy papírt, amire sikeres bilizés után mosolygó napocskát rajzoltam, "balesetnél" felhőcskét. Nagyon hamar már csak napocska volt, nem szerették a felhőt...
2011. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is még a matricáért csinálja. Nem hiszem, hogy visszafognád ezzel a lelki fejlődését ;-) Majd eljut oda is hogy nem a matricáért csinálja. Első nap mikor a lányom (27 hós) kitalálta hogy akkor most ő bilizik (ez egy hete volt és előtte visított ha csak a bili szót hallotta de egyik nap úgy kelt fel, hogy bilizik) szóval első nap mi is matricáztunk, de rájöttem, hogy ő nem is ettől boldog hanem a sok dicsérettől, másnap már le sem tojta a matricát, viszont azóta is bilizik lelkesen. Neki az az élmény hogy leöntheti a pisit a WC-n és integet, h viszlát. A leglényegesebb, hogy ne erőltesd. A lányomnál is volt 2 nap, hogy pelust kért sírva. akkor adtam azt, nem erőltettem, sőt nem is mondtam, hogy "de olyan ügyesen bilizel már, inkább bili, ne pelus", semmit nem szóltam, másnap meg úgy kelt, hogy megint bilizni akart... :)
2011. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!