Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem egy kukkot sem...

2 évesem egy kukkot sem beszél. El tudjuk így kezdeni a szobatisztaságra szoktatást?

Figyelt kérdés
Kakilni már rég bilibe kakil, de ez is csak azért van, mert székrekedéses a kicsi fiam, így hamar észreveszem, ha jön a kaki. Pár napja levettük a pelust és csak bugyiban van. Kb. 20 percenként ültetem a bilire, de még csak 1x pisilt bele, viszont miután feláll szinte azonnal bepisil. Lehet, hogy még egyáltalán nem érett rá, és hagyjam a csudába?
2011. máj. 25. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan folytathatod. Gondolom, hogy attól mert nem beszél, már mindent meg ért. Az egyszeri belepisilés is eredmény. Az viszont fontos, hogy mondd el neki mit vársz, de ne keríts túl nagy feneket neki. A szobatisztaság kezdete mindig sűrű balesetekkel jár. Egyszer már sikerült, ez lebegjen a szemed előtt. Előbb utóbb leesik neki, hogy hogyan kell irányítania.
2011. máj. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egy nagyon régi tévhit, h a gyerek akkor tanulja meg abilit használni, ha sűrűn ráülteted. Akkor kezdi el használni, mikor értelmét látja, h addig benttartsa, amíg eléri azt. Ez nem függ össze a beszéddel. Barátnőm kisfia teljesen értelmes volt, de három éves koráig egyik sem ment neki. Aztán egy véletlen folytán (látta a cicát a cicawc-n) egyik pillanatról a másikra szobatisztává vált. Két hónap múlva oviba ment és fél év alatt rendesen megtanult beszélni is.

A gyerek utánzással tanul. Ha mész a wc-re vidd magaddal.

Ha tényleg 20 percenként ülteted bilire, akkor meg csak valami kényszert fogsz belenevelni. Max vidd a bilit a wc el, mikor ott vagy és mondd, h "most pisiljünk együtt". Ha meg fiú, akkor lehet, h apával kell megtanítatnod állva pisilni. Az nagyobb móka egy ennyi idősnek, még ha túl sem éri a szerszám a karimát és pisis lesz a wc. :)

2011. máj. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves kora óta szobatiszta a fiam, egy hete már ágytiszta is. Beszélni 18 hónaposan semmit nem tudott, most is kb. 25 szónál tartunk. Amikor kellett neki, akkor odajött hozzám és a kezével mutogatta a fütykösét. :) Szóval a kettő nem függ össze. De attól nem lesz szobatiszta, hogy 20 percenként bilizteted. Erre meg kell érnie, felesleges erőltetni, mi úgy kezdtük, hogy 14 hónapos korától este fürdés előtt ráült a bilire, aztán amikor kétszer egymás után sikerült, akkor rájött, hogy hogyan kerül bele a pisi... És onnantól kezdve, ha ráültettem a bilire, akkor nyomott valamennyit, bár volt, hogy csak két csepp volt, mert épp előtte pisilt. Kb. 3 napig én is próbáltam 15-20 percenként bilire ültetni, de hatástalan volt. Aztán másfél éves lett és nem volt hajlandó felvenni a pelust pelenkacsere után... 20 percig kergettem, aztán feladtam, kiraktam a szoba közepére a bilit, és azóta simán megy. És ez egyik napról a másikra, szóval szerintem ne erőltesd, esténként, és pelusccserénél ültesd rá, aztán majd kialakul. Nem lóverseny, majd eljön mindennek a maga ideje.
2011. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. máj. 26. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!