Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatást...

Szobatisztaságra szoktatást próbálták már valakik így? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Pelenka alá kis bugyit adni.


Itt volt egy kérdés, hogy sokaknál miért tolódik ki a szobatisztaság kialakulása. Valaki írta, hogy azért mert olyan jók és kényelemesek a mostani pelenkák, hogy nem zavarja őket.

A lányom 26 hónapos, nem akarom siettetni, és állandóan piszkálni azzal, hogy üljön bilire, mert szerintem még nem érzi, hogy pisilnie kell, ill. nem szól, hogy a pelába ment a pisi.

Viszont a fenti dologról is olvastam valahol, így a pisi nem a kanapéra, szőnyegre kerül, mert a pelenka megfogja, de a bugyi miatt nem lesz olyan komfortos a viselése.

Valaki próbálta már? Eredmény?


2010. aug. 30. 08:00
 1/1 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Ezt a kérdést anno én tettem fel. Végül ilyen tipusú bugyikat vettem neki.

[link]

A bugyi felfogta a pisit, de csak annyira, hogy ne legyen olyan a szőnyeg/fotel/ágy stb. Igaz egyből át kellett itt is öltöztetni, de nem terjengett a szag a házban. Kb egy hét alatt szobatiszta lett kánikula nélkül is. A pelenkákat elraktuk és csak bugyi volt. Ha kellett az utcán öltöztünk át. A védőnőnk szerint is ha ráhúzom a pelust, az olyan mintha be is pisilhet. Amint elhagytuk a pelust teljesen (ÉJSZAKÁRA IS) egy hét alatt túl voltunk rajta.

Lehet, hogy amúgy is szobatiszta lett volna egyszer, nem tudom. Én így csináltam.

Szerintem nincs erre tuti recept, mindenki a saját útját járja, és ha bejön ajánlja másnak is.

Te ismered a gyermeked, kisérletezz nyugodtan :-D, én is kaptam más kérdéseknél erre fura reakciókat, de nekünk bevált.

2010. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!